Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Пологи у жінок з передчасним розривом плодових оболонок при недоношеній вагітності

Пологи у жінок з передчасним розривом плодових оболонок при недоношеній вагітності

Назва:
Пологи у жінок з передчасним розривом плодових оболонок при недоношеній вагітності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,80 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Передчасні пологи (ПП) є однією з основних проблем сучасного акушерства, яка значною мірою визначає рівень перинатальної захворюваності та смертності. Частота ПП в різних країнах неоднакова і становить від 4 до 12 %. Однією з найчастіших причин ПП є передчасний розрив плодових оболонок (ПРПО), який спостерігається при цій патології у 21–80 % жінок. Небезпечність ПРПО при ПП визначається можливістю інфікування порожнини матки, що становить загрозу як для плода, так і для матері.

Виділяють такі етіологічні чинники ПРПО при ПП:

- інфекція (амніоніт, цервіцит, вагініт стрептококового чи іншого походження),

- перерозтягнення матки (багатоводдя і багатоплідна вагітність),

- статевий акт,

- вади розвитку плода,

- низький соціально-економічний статус вагітної жінки,-

- спадкові хвороби (синдром Елерса–Данло),

- структурні зміни тканин внаслідок недостатнього вживання аскорбінової кислоти і мікроелементів, зокрема міді,

- травма,

- наркоманія та тютюнокуріння.

Ідентичність мікрофлори, виділеної з піхви матері при ПП та від недоношеного новонародженого, є одним з основних аргументів на користь інфекційної теорії ПРПО. Вважають, що ПРПО є закономірним наслідком інфекційного процесу, зумовленого стрептококом групи В, кандидою, уреаплазмами, рідше — хламідіями тощо, при цьому — чи не найчастішим його проявом у вагітних жінок.

У запальній реакції беруть участь поліморфноядерні нейтрофільні гранулоцити і макрофаги, матричні металопротеїнази (ММР-1) і простагландини, запальні цитокіни: інтерлейкін-1 (ІЛ-1), інтерлейкін-6 (ІЛ-6), фактор некрозу пухлин-α (ФНП-α). Збільшується продукція простагландину Е2 і синтез циклооксигенази ІІ. Сприятливим фактором для розриву плацентарних оболонок при недоношеній вагітності є також дистрофічні зміни тканин посліду. Крім того, стрептококи групи В, St. aureus, Tr. vaginalis і збудники бактеріального вагінозу (піхвові анаероби, Gardnerella vaginalis, Mobilincus species) секретують протеази, які можуть безпосередньо стоншити (розірвати) плодові оболонки.

Однак інфекційно-запальна теорія ПРПО не дає відповіді на багато запитань. Так, у деяких випадках відсутній зв’язок між мікрофлорою матері й плода або посіви із плацент та від новонароджених можуть бути стерильними. Як відомо, плодові оболонки не є бар’єром на шляху до внутрішньоутробного інфікування плода. Існує можливість проникнення через непошкоджені плодові оболонки кишкової палички, β-гемолітичного стрептокока, дріжджеподібних грибків типу Candida та деяких анаеробів без передчасного розриву плодових мембран. Може виникнути хоріоамніоніт при цілому плодовому міхурі, що також нівелює значення інфекційного агента в механізмі ПРПО.

Однією з розповсюджених причин передчасних пологів є істмікоцервікальна недостатність (ІЦН). Це ускладнення розвивається непомітно. Зазвичай першою ознакою буває поява слизової пробки у 16–20 тижнів вагітності при її нормальному до цього моменту перебігу. Після слизово-кров’янистих виділень виникає відчуття тиску у піхві. При обстеженні можна бачити плодовий міхур, що виступає з матки і виходить у піхву. За цим зазвичай відбувається розрив плодових оболонок.

Стан шийки матки відіграє ключову роль у висхідному шляху внутрішньоутробного інфікування (ВУІ) плода (найчастішому) — через пологові шляхи. Відомо, що при повноцінній гравідарній перебудові шийки матки таке інфікування посліду і плода малоймовірне.

Чинниками, що сприяють висхідному інфікуванню, є ПРПО, ІЦН, зовнішня урогенітальна інфекція. У нормі амніотична рідина стерильна. При порушенні цілісності плодових оболонок через 6 год у 50 % вагітних, а через 24 год — у 100 % відбувається інфікування вод. Переважає такий ланцюг патогенетичних подій: кольпіт → цервіцит → інфікування навколоплідних вод → ураження епітелію навколоплідного простору → мембраніт → амніоніт хоріальної пластинки → периваскуліти пуповини (фунікуліт) → ураження легень, травного каналу і шкіри → ВУІ плода.

Персистенція мікроорганізмів у навколоплідних водах досягається здатністю більшості з них порушувати бактерицидні властивості даного субстрату. Після проникнення в порожнину амніону виникає практично безперешкодне розмноження збудників із формуванням вогнища інфекції.

Характер і розподіл запальних уражень органів визначається, головним чином, інтенсивним обміном інфікованих навколоплідних вод із бронхіальною системою, кишківником і сечовивідними шляхами плода.

Останні дослідження дають підстави припустити, що розрив плодових оболонок є біохімічним процесом, який включає в себе розрив колагену всередині позаклітинного матриксу амніону і хоріону. Деградація колагену контролюється ММР, дія яких пригнічується специфічними тканинними інгібіторами. ПРПО виникає внаслідок дисбалансу між активністю ММР та її тканинних інгібіторів, викликаючи підвищену деградацію мембран екстрацелюлярного матриксу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Пологи у жінок з передчасним розривом плодових оболонок при недоношеній вагітності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок