Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Попередження травм пацієнта в лікувальному закладі, роль медсестри в безпеці пацієнта. Сучасні методи переміщення пацієнта в постелі

Попередження травм пацієнта в лікувальному закладі, роль медсестри в безпеці пацієнта. Сучасні методи переміщення пацієнта в постелі

Назва:
Попередження травм пацієнта в лікувальному закладі, роль медсестри в безпеці пацієнта. Сучасні методи переміщення пацієнта в постелі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
187,96 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ПЛАН

1. Попередження травм пацієнта в лікувальному закладі, роль медсестри в безпеці пацієнта.

2. Сучасні методи переміщення пацієнта в постелі

1. Попередження травм пацієнта в лікувальному закладі,

роль медсестри в безпеці пацієнта

Важливе місце в роботі медичної сестри має вміння транспортувати хворих. Транспортування хворих може проводитись кількома способами. Спосіб транспортування хворого визначає лікар, залежно від важкості стану хворого. Пацієнта, який може самостійно ходити, направляють у відділення пішки в супроводі медичної сестри; для транспортування важкохворих користуються ношами, візками чи кріслами-візками.

Послідовність дій під час транспортування пацієнта на візку (ношах).

1. Поставте візок (ноші) перпендикулярно до кушетки так, щоб його головний кінець підходив до ножного кінця кушетки.

2. Поясніть пацієнту послідовність ваших дій.

3. Три сестри стають біля пацієнта з одного боку: одна з них підводить руки під голову і лопатки пацієнта; друга під таз і верхню частину стегна, третя під середину стегон і гомілки.

4. Піднявши пацієнта, разом з ним поверніться на 90° в бік візка (нош).

5. Положіть пацієнта на візок, накрийте його, переконайтесь, що пацієнт почуває себе комфортно.

6. Відправте пацієнта з його медичною картою у відділення в супроводі медичних працівників.

7. Прибувши у відділення, головний кінець візка підведіть до ножного кінця ліжка, втрьох (вдвох) підніміть пацієнта і, повернувшись на 90°, покладіть його на ліжко.

Якщо нема візка, то 2-4 особи переносять ноші вручну. Нести пацієнта на ношах треба не поспішаючи і без зайвого трясіння. Вниз по сходах пацієнта несуть ногами вперед, при-чому передній кінець нош дещо припіднятий, а задній дещо опущений. Таким чином досягається горизонтальне положення нош. Вверх по сходах пацієнта несуть головою вперед також в горизонтальному положенні. Запам'ятайте! При транспортуванні пацієнта на нош?х треба йти довільним кроком, дещо зігнувши ноги в колінах і підтримуючи ноші на одному горизонтальному рівні.

Якщо хто-небудь при перенесенні відчуває втому, то необхідно терміново повідомити про це, тому що втомлені пальці

можуть несвідомо розслабитись. Під час транспортування час від часу питайте пацієнта про його самопочуття.

Послідовність дій медичної сестри під час транспортування пацієнта в кріслі-візку.

1. Нахиліть крісло-візок вперед, наступивши на підставку для ніг.

2. Попросіть пацієнта стати на підставку для ніг, потім, підтримуючи, посадіть його в крісло.

3. Опустіть крісло-візок у вихідне положення.

4. Слідкуйте, щоб при транспортуванні руки пацієнта не висувалися за межі підлікотників крісла-візка.

В роботі медичної сестри зустрічається багато ситуацій, коли їй потрібно надати хворому допомогу під час переміщення в ліжку та пересування. Вона повинна вміти:

- переміщувати пацієнта в ліжку;

- перевертати пацієнта в ліжку;

- перекладати пацієнта з ліжка на крісло і навпаки;

- перекладати пацієнта з ліжка на візок;

- переміщувати пацієнта під час процедури купання і поводитися з пацієнтом, який впав.

Для того, щоб не завдати шкоди ні собі, ні пацієнтові, сестра повинна використовувати будь-який допоміжний засіб або піднімальний пристрій. Вона повинна вміти зайняти правильне положення тіла.

Ноги

Положення ніг сестри є дуже важливим для безпечного поводження з пацієнтом. Вона повинна стати в положенні "ноги на ширині плечей", дотримуючись рівноваги відповідно до ваги пацієнта і напрямку руху. Одну ногу потрібно поставити поруч із пацієнтом для того, щоб прийняти його вагу на початку транспортування. Інша нога знаходиться в положенні напрямку руху і готова прийняти вагу пацієнта при переміщенні. Якщо сестра повинна піднімати пацієнта з підлоги, її ноги мають знаходитися по обидва боки свого вантажу для того, щоб піднімати пацієнта між колінами. Ніколи не піднімайте пацієнта перед колінами, тому що це спричиняє підняття на витягнутих руках. Також ніколи не піднімайте пацієнта збоку, тому що це призводить до вигину хребта.

Положення пацієнта

Перед тим, як піднімати пацієнта, потрібно надати його тілу найбільш зручного положення.

Положення спини

Під час переміщення пацієнта хребет сестри завжди повинен бути прямим, плечі, наскільки це можливо, повинні знаходитися на одному рівні і бути спрямовані в той же бік, що і таз. Коли ви здійснюєте підняття однією рукою, вільна рука повинна бути використана для підтримки рівноваги тулуба, положення спини. Таким же чином вільна рука використовується в якості опори для того, щоб зняти навантаження з хребта при піднятті за допомогою плеча.

Використання ваги тіла

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Попередження травм пацієнта в лікувальному закладі, роль медсестри в безпеці пацієнта. Сучасні методи переміщення пацієнта в постелі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок