Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Особливості імунітету в дітей та людей літнього віку. Реакції імунітету, їх практичне застосування

Особливості імунітету в дітей та людей літнього віку. Реакції імунітету, їх практичне застосування

Назва:
Особливості імунітету в дітей та людей літнього віку. Реакції імунітету, їх практичне застосування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,23 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Іммунол реакція дитячого організму має свої закономірності розвитку в онтогенезі. Велике значення для немовляти має пасивний І., представлений Ig матері. Він включає різноманітні антитоксини, противірусні й антибактеріальні антитіла. Однак немовля має дефіцит антитіл до грамнегативних мікроорганізмів, що не надходять через плаценту. Це створює сприятливі умови для розвитку відповідних інфекції. Рівень Ig пуповиною сироватки корелює зі змістом його в матері, але часто через здатність плоду концентрувати Ig шляхом активного трансплацентарного транспорту. Цей процес протікає найбільше інтенсивно в останні тижні вагітності, тому зміст Ig у недонесених тим нижче, чим більше термін не доношування. Відразу ж після народження починається катаболізм пасивно отриманого Ig, утримання якого знижується максимально до 6-9 місяців життя.

Дозрівання власної імунної системи дитини починається в ранні періоди внутрішньоутробного життя. Лімфоцити плоду інтенсивно розмножуються в тимусі, з 12-й тижня вагітності вони реагують на фітогемагглютинін, тобто є функціонально активними. Вони містять зв'язані з поверхнею лімфоцитів Ig і Ig. Тимус є не тільки джерелом лімфоцитів, але і здійснює регуляцію генетично обумовленого іммунол. дозрівання. Іммунол. компетенції ті чи інші клони лімфоцидних кліток досягають у різний час.

Функціонування імунної системи, тобто синтез антитіл і розвиток алергія уповільненого типу, відбувається тільки при антигенній стимуляції. Тому поштовхом до нього є мікробне запліднення немовляти, що настає після народження. Особливо велику роль грають бактерії, що заселяють жовч.-киш. тракт. Першим імуноглобуліном, яких синтезує організм немовлят, є Ig. Його зміст підвищується в перший же тиждень життя і раніш інших (уже до 1-го року) досягає рівня, властивого дорослим. Ig синтезується з 2-3-й тиждень, підвищується повільніше і досягає рівня дорослих до 7-12 років. Початок синтезу Ig індивідуально, доведений його синтез вже в 1-й місяць життя, однак катаболізм пасивно отриманого Ig настільки перевищує його синтез, що підвищення рівня Ig починає уловлюватися тільки після 2-3 місяця. Ig досягає такого ж рівня, як у дорослого, пізніше інших імуноглобулінів. У немовлят заселення жовч.-киш. тракту мікрофлорою веде до локальної продукції Ig, зміст якого у фекаліях у дітей 4-6 міс. наближається до такому в дорослих. Зміст Ig у бронхіальному секреті на 1-й місяць життя дитини, навпаки, дуже низько і різко підвищується тільки в другому півріччі життя.

Дозрівання імунної системи може бути порушено, а її функціонування почате раніш при іммунол. конфліктах мати — плід і при внутрішньоутробному інфікуванні плоду. У випадку інфікування синтез імуноглобулінів починається вже до народження. Найбільше чітко підвищується синтез Ig, рівень якого вище 20 мкг/100 мол розглядається як непрямий показник внутрішньоутробної інфекції. При розвитку в немовляти інфекційних і запальних захворюванні також відбувається підвищений синтез імуноглобулінів, особливо Ig. Різко підвищується Ig при генералізованих процесах, вірусних інфекціях. Розвиток лімфоїдної тканини не кінчається з появою здатності реагувати на антиген на ранніх етапах постнатального розвитку. Воно продовжується протягом усього періоду дитинства і закінчується лише в періоді полового дозрівання. З віком продовжується розвиток лімфоїдної тканини, нагромадження кліток пам'яті, удосконалювання регуляційних механізмів. Неухильно наростає інтенсивність антитілоутвореня і виразність клітинного імунітету.

Накопичуються противоорганні антитіла й антигаммаглобуліни. На процес становлення І. впливають навколишнє середовище, частота інфекційних і запальних захворювань, профілактичні щеплення. Вплив останніх на дозрівання імунної системи і її правильне функціонування ще мало вивчено. Вакцинація повинна бути індивідуалізована і проводитися під контролем іммунол. показників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особливості імунітету в дітей та людей літнього віку. Реакції імунітету, їх практичне застосування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок