Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Охорона здоров’я людей

Охорона здоров’я людей

Назва:
Охорона здоров’я людей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,39 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
План

1. Стан здоров’я людей, як важлива складова життєдіяльності людини.

2. Вплив погоди на здоров’я людини.

3. Сонце, повітря, грунт і вода як чинники здоров’я.

4. Екологічні особливості регіону проживання та особи зменшення їх шкідливого впливу на здоров’я.

5. Заповідні куточки регіону проживання та здоров’я.

6. Визначення індивідуального рівня здоров’я. Оформлення “Паспорта здоров’я”.

1.Здоров'я — одна з вищих людських цінностей, одне з джерел щастя, радості, застава оптимальної самореалізації. Не випадково у всіх народів є прислів'я, рівнозначні росіянки: «Здоров'я — усьому голова».

У сучасних умовах воно ще більше піднімається як цінність. І зовнішнім проявом цього відношення стала властива нашим дням зацікавленість в інформації про здоров'я, бажання більше знати про нього.

Газетні і журнальні статті на теми здоров'я читаються взахліб, телевізійну передачу «Здоров'я» дивляться мільйони глядачів, книги про здоров'я розходяться нарозхват, публічні лекції проходять при переповнених залах.

Що ж, ми переживаємо моду на здоров'я? Це і так і не так.

Так, тому що є люди, що «пристроюють» до себе будь-які нові зведення про здоров'я, особливо сенсаційні, як примірять новий капелюх: чи підійде не підійде. І зовсім не так, тому що яка би мода не була, вона завжди лише приватне відображення реальних закономірностей життя, часу і змін у них. Зовнішні ж прояви подібні до видимої частини айсберга. Причини явища, що спостерігаються, глибше, серйозніше: вони обумовлені зростанням соціальних факторів, що впливають на здоров'я.

Про головний чинник уже говорилося. Додамо ще два. Підвищені вимоги до здоров'я пред'являє виробництво — воно зараз у дуже великому ступені залежить від «людського фактора». Вимоги до здоров'я пред'являє й економіка. Чим вище технічний стан виробництва тим більший економічний збиток наносять хвороби.

Здоров'я потрібно для життя. Вірний спосіб бути в ньому здоровим - уміти здоров'я зберігати, а тепер наука затверджує: і створювати. Однак що значить - створювати?

Здорова людина - звичайно людина життєрадісна оптимістично побудована, інтереси його широкі і різноманітні, їй легше обходити життєві перешкоди, переборювати труднощі на шляху до мети. Не випадково філософське здоров'я визначається як така форма вільного прояву життя, що охоплює велике коло різноманітної предметно-почуттєвої діяльності.

Якщо людина здорова, у неїскладається парадоксальне відношення до себе: ніби-то вона живе «сама по собі», без зв'язку зі своїм організмом, оскільки не відчуває його. Адже пригадується, що в тобі працює складніша система складніша систем і органів, завдяки якій ти живий і здоровий.

Є такий один з різновидів некритичного відношення до здоров'я. Є й інший. Він є в гіпертрофованно перекрученому відображенні істини, тому що здоров'я сьогодні стало в ряд найважливіших життям продиктованих проблем. Здоров'я для деяких людей перетворюється в деяку подобу релігії, йому служать денно і нічно. Ця фетишизація не може викликати позитивного відношення, не можна погодитися з тими, хто здатний, як іронічно помітив поет, життя віддати за своє здоров'я.

Стара істина: здорова людина-самий дорогоцінний добуток природи. Але зберігати цю коштовність, зміцнювати цей дарунок природи — уже чисто людське заняття й обов'язок. Ми вітаємо один одного словом «здрастуйте», і в тім великий споконвічний зміст. Здрастуйте! — тобто будьте здорові.

2.Лікарі утримуються від однобічної категоричності своїх попередників, намагаючись розібратися в аж ніяк не простому і не ясному для них питанні. Довідатися ж це важливо. Адже, по суті справи, «живучи в погоді», людина випробує вплив на організм гігантських космічних і планетарних сил. Правда, коли зима змінюється на весну, жара - холодом, посуха - дощами, урагани -затишністю, ми відзначаємо не прояв цих сил, а просто бачимо «іншу погоду».

Ми звикли до того, що погода буває гарна і погана, приємна і дратівна, стійка і примхлива — різна, але завжди вона пофарбована особистим до неї відношенням того, хто її сприймає. І звичайно нам не прийде в голову характеризувати погоду як «стан атмосфери в розглянутому місці у визначений момент за обмежений проміжок часу».

У наші дні вивченням залежності самопочуття від погоди, впливу її на людину займається нова наука — біометеорологія. Здавалося б, дивне твердження — нова наука. Адже в неї ж гігантський передуючий досвід. Хіба можна залишити без уваги спостереження лікарів стародавності і кращих їхніх послідовників у середньовічній медицині? І скільки з тих пір часу пройшло, скільки нових даних могло нагромадитися!

Біометеорологія поставила перед собою задачу не спостерігати взаємозв'язок людини з погодою, а об'єктивно простежити, наскільки великий вплив погоди на організм, якою мірою вона важлива для самопочуття; а також постаратися довідатися, чому людина реагує на тим чи іншим образом, як здійснюється зв'язок «погода — людина».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Охорона здоров’я людей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок