Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Паротитна інфекція та її ускладнення

Паротитна інфекція та її ускладнення

Назва:
Паротитна інфекція та її ускладнення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,34 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Вірусна паротитна інфекція (епідемічний паротит) інфекційна хвороба, назвою якої віддзеркалено найчастіший симптомокомплекс характерного гострого запального ураження привушних слинних залоз.

Паротитна інфекція, яку у побуті називають свинкою, переважно вражає в маленької дитини одні слинні залози. Починаючи з підліткового віку під удар попадає статева сфера, яка почала формуватися.

Вірус паротиту здатний викликати в юнаків і молодих чоловіків запалення яєчка. А це такий орган, який не переносить високої температури - у результаті його перегріву може порушитися чи цілком припинитися сперматогенез і розвитися безплідність. Ураження підшлункової залози приводить до панкреатиту.

Підйом захворюваності паротитною інфекцією відзначається кожні 5-7 років.

Кладуть у стаціонар тільки хворих, щоб запобігти масові спалахи захворювання. Проживаючих під власним дахом відправляють додому і лікують амбулаторно.

Проте, крім власне паротиту, збудник хвороби РНК-вмісний параміксовірус, володіючи тропністю до залозистої та нервової тканини, може спричинювати відповідні ураження інших залозистих органів та певних відділів нервової системи.

Віддалені у часі послідовні клінічні прояви паротитної інфекції традиційно трактують як ускладнення хвороби. Такими вважають, наприклад, орхіт, панкреатит, серозний менінгіт чи менінгоенцефаліт, хоч перелічені клінічні форми паротитної інфекції можуть розвиватися й первинно.

Перебіг численних щодо локалізації клінічних форм паротитної інфекції здебільшого сприятливий. Згідно літературних даних ускладнення спостерігається рідко, в пізні строки. як наслідок ураження нервової системи можливі: гіпер-тензійнийФсиндром, периферичні парези чи паралічі лицевого, слухового нервів, глухота. Серед очних проявів вірусної паротитної інфекції найчастіше спостерігається дакріоаденіт, рідше кератит, епіскле-рит, іридоцикліт, хоріоїдит і неврит зорового нерва. Останній може виникати як в ході загального інфекційного процесу, так і після його завершення і характеризується добрим прогнозом щодо видужання та відновлення зору.

Представляємо випадок незворотньої втрати зору обох очей при вірусній паротитній інфекції.

Пацієнт ёра Л., віком 8 років, який знаходився в контакті з хворим на паротитну інфекцію, захворів гостро: нездужання, підвищення температури тіла до фебрильних чисел, біль при жуванні; двобічний набряк білявушних ділянок. На фоні посилення проявів загальної інтоксикації на другий день хвороби з'явилася багаторазова блювота, турбував сильний біль в животі. Неухильне посилення проявів загальної інтоксикації, стійкість абдомінального больового синдрому та блювання, поява симптомів нейротоксико-зу були підставою для госпіталізації хворого.в інфекційне відділення ЦРЛ на третій день хвороби. Діагностовано комбіновану форму паротитної інфекції (двобічний паротит, панкреатит, менінгоенцефаліт). Параклінічно привертали увагу: транзиторна гіперглікемія (16,5 ммлоль/л), стійка гіперамілаземія та гіпердіастазурія. На 9-й день хвороби батьки зауважили, що хлопчик почав натикатись на предмети, а через декілька годин сказав, що йому темно і він нічого не бачить. Оглядом райокуліста в цей день було виявлено двобічний мідріаз. У зв'язку з втратою зору на обидва ока переведений з ЦРЛ в інфекційну клінічну лікарню м. Львова. На наступний день при огляді окулістом в інфекційній клінічній лікарні було виявлено: Vis OU = 0; OU мідріаз, фотореакції відсутні, очі спокійні, рухи очних яблук в повному обсязі, неболючі, оптичні середовища прозорі; на очному дні: диски зорових нервів блідорожеві, назальні границі не чіткі за рахунок перипапілярного набряку сітківки, вену. І й поширені, повнокровні, звивисті, артеріоли не змінені, сітківка набрякла, в макулі радіальна складчатість.

В неврологічному статусі: свідомість збережена, адекватно відповідає на питання, млявий, ослаблений, емоційно лабільний, боязливий; мідріаз обох очей, зіниці округлої форми d=s, пряма та співдружня реакція на світло відсутні, легка згладжепість носогубної складки зліва, частковий птоз зліва. Сухожилково-періостальні рефлекси підвищені, більше ахілові, d=s, тонус м'язів дистоніч-ний. Наявна ригідність м'язів потилиці, позитивні симптоми КерніІ й, нижній Брудзинського.

В загальному аналізі крові лейкопенія з відносним лімфонитозом. Аналіз ліквору на 10-й день хвороби: безколірний, слабко-каламутний, реакція Панді (++±), реакція Н. Апельта (+±), білок 0,99 г/л, цитоз 31-106/л лімфоцити, цукор 3,95 ммоль/л.

При комп'ютернотомографічному обстеженні ознаки менінгоенцефаліту, набряку мозку.

Незважаючи на проведення інтенсивної противірусної (лаферон), протизапальної (включаючи глюкокорти-

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Паротитна інфекція та її ускладнення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок