Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Пригодовування

Пригодовування

Назва:
Пригодовування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,12 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Годувати дитину грудьми бажано як можна довше - до однорічного віку, а якщо є можливість і старше року. Унікальні біологічні властивості вашого молока корисні малюкам і цього віку. Але виключно "молочний" період життя дитини, коли грудне молоко повністю задовольняє усі харчові та енергетичні потреби, триває не більше 4,5-5 місяців. До цього віку малюки помітно підростають, у них подвоюється маса тіла, збільшується рухова активність і відповідно збільшуються затрати енергії їх організмом. Виключно молочна їжа вже не може задовольнити потреби, що збільшуються. З цього віку діти потребують додаткового харчування - пригодовування. Зміни відбуваються і в самому організмі дітей - травна система стає все більш зрілою, здатною до перетравлювання і засвоєння не тільки рідкої, молочної, але й іншої, твердішої їжі. А через 2-3 місяці з'являються перші, а згодом наступні молочні зуби, отже поступово виробляється навичка спочатку подрібнювати, перетирати їжу і тільки потім ковтати її. Правила введення пригодовування

Введення будь-яких продуктів і страв пригодовування - це перші кроки до переходу дитини на якісно нове харчування, до якого вона повинна звикнути. Ці кроки потрібно робити обережно, терпеливо, не поспішаючи, щоб уникнути небажаних реакцій, ускладнень і навіть відмови дитини приймати нову для неї їжу, яка відрізняється від грудного молока за запахом, смаком і консистенцією.

Тому при введенні пригодовування рекомендуємо дотримуватися таких загальних правил.

1. Пригодовування дається перед годуванням грудьми.

2. Будь-які нові для дитини продукти і страви починають давати з невеликих кількостей (соки - з крапель, пюре і каші - з 1 чайної ложки) і поступово, через 5-7 днів збільшують до повної порції.

3. Нове, чергове пригодовування можна вводити тільки після того, як маля звикне до попереднього, з'їдаючи повну порцію, і добре себе почуває (звичайно, не раніше ніж через 2 тижні).

4. Щоразу після того, як малюк отримав порцію пригодовування, прикладіть його до грудей. Це продовжить у вас лактацію, а дитина буде задоволеною, спокійною і краще захищеною в період адаптації до нового харчування від порушень перетравлювання і алергійних реакцій. Коли малюк отримає всі види пригодовування в повному обсязі і буде почувати себе нагодованим, то він сам поступово відмовиться від грудей.

5. Пригодовування давайте не з пляшечки через соску, а чайною ложечкою маленькими порціями (на кінчику ложки) і обережно кладіть дитині на середину язичка, тоді вона легко проковтне її. Навичку їсти ложкою потрібно виробляти тепер, щоб потім не мати проблем з іншою, більш твердою їжею. Пам'ятайте, що годування густою і твердою їжею через соску може призвести до травматизації ясен, формування неправильного прикусу, карієсу зубів.

6. Ніколи не годуйте дитину в ліжечку. В положенні лежачи вона може захлинутися або вдавитися грудочкою їжі. Під час годування дитина повинна знаходитися у вертикальному положенні, в зручній позі у вас на руках, колінах або сидіти в спеціальному дитячому стільчику.

7. Їжа для пригодовування завжди повинна бути свіжоприготовленою, мати ніжну, гомогенну (без грудочок) консистенцію - спочатку вершкоподібну, а потім густішу - сметаноподібну. Перед тим, як давати пригодовування дитині, остудіть його до температури тіла (36-37 градусів Цельсія), добре перемішайте і ще раз перевірте, чи рівномірно воно остудилося.

8. Не годуйте дитину насильно. Уважно слідкуйте за її поведінкою під час годування. Якщо маля виштовхує їжу з рота, "випльовує" її, відвертає обличчя від ложки з їжею, годування продовжувати марно. Причини такої поведінки можуть бути різними: дитя не голодне, їжа йому незнайома на смак або дуже тепла, ви завдали малюку болю тощо. Заспокойтесь і погодуйте дитину груддю. Наступного разу вона охочіше з'їсть запропоновану їжу.

9. Під час годування рухи дитини повинні бути вільними. Дайте малюку в праву руку "його" ложку, хай він звикне до неї. Прийде час, і дитина сама почне їсти цією ложкою. Програма пригодовування

Існує спеціальна програма, яка передбачає поступове введення в раціон харчування дітей окремих продуктів і страв пригодовування замість грудного молока.

Звичайно, у віці не раніше 3-3,5 місяці починають давати харчову добавку у вигляді фруктового, ягідного або овочевого соку, а через 1,5-2 тижні, якщо в дитини не має яких-небудь небажаних реакцій, вводять наступну харчову добавку - фруктове або ягідне пюре без дрібних кісточок і грудочок. Потім починають включати в раціон почергово більш густе пригодовування: перше - з 4-4,5 місяців, друге - з 5-5,5 місяців, третє - з 7-8 місяців.

Поступово всі види пригодовувань ускладнюються за рахунок введення в раціон інших харчових продуктів: сиру, жовтка курячого яйця, рослинного, вершкового масла, вершків, м'ясного, рибного пюре, хліба, сухарів, печива.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Пригодовування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок