Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Причини поширення ВІЛ/СНІДу в учнівському та студентському середовищі

Причини поширення ВІЛ/СНІДу в учнівському та студентському середовищі

Назва:
Причини поширення ВІЛ/СНІДу в учнівському та студентському середовищі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,34 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Якою є культура сексуальних взаємин сучасної молоді? Аналіз інформації свідчить: майже половина молодих людей у віці від 13 до 23 років мають досвід сексуальних стосунків При цьому, серед них лише 3% одружених, 2,6% молодих людей живуть у цивільному шлюбі , розлучених - 1%, а решта 93 % ще не вступали в шлюбні відносини.

Гендерний аналіз показує, що юнаки починають раніше і частіше вступають у сексуальні відносини (67%), ніж дівчата (26 %).

Якщо порівнювати дітей різного віку, мають досвід сексуальних відносин близько 30% опитаних школярів у віці від 13 до 17 років, понад 60% учнів ПТУ, середній вік цих респондентів складає 16,5 років, і близько 80% студентів ВНЗ (їх середній вік - 19,9 років).

Завжди використовують презерватив під час сексуальних контактів 40,9% респондентів, і не використовують ніколи 19,9 відсотків респондентів, що мають досвід сексуальних відносин, 39 % респондентів використовують його з різним ступенем регулярності від “скоріше користуюсь, ніж не користуюсь” до “скоріше не користуюсь, ніж користуюсь”. Таким чином, можна сказати, що більш ніж 20% молоді, яка включилася до статевого життя і не перебуває в шлюбі, має потенційну можливість заразитися вірусом СНІД.

Ця імовірність дійсно висока, якщо взяти до уваги, що 19,1% молоді вважають, що за тієї епідеміологічної ситуації, яка спостерігається нині (більш 400 000 ВІЛ-інфікованих) і тієї інтенсивності, з якою СНІД поширюється, не має сенсу оберігатися від зараження, оскільки "це все одно станеться”, 30 % утруднилися дати відповідь і лише 51% молоді відповіли, що необхідно вживати заходи для захисту від ВІЛ-інфекції. При цьому 16% молоді не упевнені в тім, що використання запобіжних заходів дозволить їм уникнути зараження СНІДом і 31% утруднилися дати відповідь на це питання.

Аналіз ступеня інформованості молодих людей про природу СНІДу показав, що в основному молоді люди знають, як і якими шляхами передається вірус імунодефіциту (77%), однак лише половина юнаків і дівчат знають, у чому власне полягає його небезпека, 35% упевнені, що ризик заразитися вірусом імунодефіциту в звичайних людей такий же, як і в гомосексуалістів, повій, наркоманів і ще 16% упевнені, що немає шляхів захисту від СНІДу.

Виявлені знання про шляхи передачі ВІЛ-інфекції свідчать: найпоширенішу інформацію про СНІД, яка у всіх на слуху, знають більш 70-80% молоді, а саме, що СНІД передається зі шприцем від ВІЧ-інфікованого і через статевий акт. Однак це скоріше завчені аксіоми, а не систематичні знання, тому що вже на питанні про передачу СНІДу через індивідуальні засоби гігієни, число правильних відповідей скоротилося до 48,6%. Ще менше респондентів зуміли правильно відповісти на запитання про передачу СНІДу комахами (20 %).

Якщо взяти до уваги, що правильно на всі питання відповіли лише 3,9% респондентів, можна зробити висновок про те, що знання про СНІД і засоби захисту від нього носять поверховий і несистемний характер.

Вивчення знань молоді про можливі шляхи профілактики зараження показав, що в цілому молодь орієнтується в них і вибирає відносно правильні відповіді про способи зниження ризику захворювання. Це такі способи, як мати постійного статевого партнера, під час першого статевого акту використовувати презерватив, уникати випадкових статевих контактів. Але разом з тим відповіді респондентів показали, що 46,5% з них не знають про природу вірусу СНІДу і про таке поняття як латентний період, не знають про те, що ВІЛ-інфікованого неможливо визначити за зовнішнім виглядом і тільки лабораторній аналіз може дати однозначну відповідь.

Таким чином, можна констатувати відносно достатній рівень знань щодо шляхів попередження передачі ВІЛ. Та головна біда в іншому: немає тісного зв’язку між рівнем знань та рівнем поведінки, молодь в основному думає правильно, а в щоденному житті діє інакше. Чому? Ми вважаємо, тому, що наслідки небезпечної поведінки не проявляються відразу. І молодь, яка демонструє небезпечну поведінку та не бачить наслідків, перестає вірити попередженням дорослих, вважаючи їх докучливим моралізаторством. Коли ж ці наслідки виявляються, часто буває вже досить пізно. Що в цій ситуації робити, треба думати як батькам, так і вчителям.

У цілому, підводячи підсумки аналізу причин поширення алкоголізму, наркоманії і захворювань СНІДом у молодіжному середовищі, можна відзначити такі тенденції. Порівняно з 2003 роком трохи збільшилося число молодих людей, що часто вживають алкоголь. Зокрема, почастішало вживання алкоголю в селах, і селищах міського типу. Ця тенденція більшою мірою виражена в юнацькій групі. Серед представників груп з різним освітнім статусом ці показники збільшилися в першу чергу за рахунок студентів і учнів ПТУ. Така ж картина відзначена щодо вживання наркотиків. Ріст числа молодих людей, що вживають наркотики, здійснюється за рахунок юних жителів міст, що навчаються в профтехучилищах і ВНЗ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Причини поширення ВІЛ/СНІДу в учнівському та студентському середовищі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок