Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Про стан та перспективи розвитку фармацевтичної промисловості

Про стан та перспективи розвитку фармацевтичної промисловості

Назва:
Про стан та перспективи розвитку фармацевтичної промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
87,63 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Заслухавши та обговоривши виступ Віце-прем’єр-міністра України Семиноженка В. П., Міністра охорони здоров’я України Москаленка В. Ф., заступника Державного секретаря Коротка О. Ш., колегія визначає, що діяльність галузі у 2001 році була спрямована на виконання стратегічних завдань, визначених у Посланні Президента України до Верховної Ради України «Україна: поступ у XXI століття. Стратегія економічної та соціальної політики на 2000-2004 роки» та доручення Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2001 року «Про діяльність Кабінету Міністрів України у 2001 році».

Реалізація вказаних документів створила умови для загального промислового піднесення і, зокрема, високих темпів фармацевтичного виробництва. За 11 місяців 2001 року його обсяги зросли на 15,5%, а промислового виробництва в цілому - на 15,4%.

У країні склалося нове бачення фармацевтичної сфери як невід’ємної складової системи охорони здоров’я, що є загальнонаціональним пріоритетом. Набуло ваги і усвідомлення необхідності взаємодії всіх гілок влади і широкої громадськості у збереженні та зміцненні найвищої суспільної цінності - здоров’я народу.

Особлива увага в 2001 році приділялась вдосконаленню та розробці нових нормативно-правових документів щодо умов функціонування фармацевтичної промисловості, поліпшення організації та

управління фармацевтичною сферою і наближення її до норм та вимог Європейського Союзу. Протягом 2001 року було підготовлено самостійно або разом з іншими міністерствами 8 законів України, прийнято, опрацьовано та погоджено 10 постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, опрацьовано та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7 наказів Міністерства охорони здоров’я України, введено в дію Державну Фармакопею України, розроблено та погоджено із зацікавленими міністерствами Державну програму «Створення вітчизняних виробництв медичних препаратів і вакцин на базі обладнання, закупленого за рахунок коштів іноземних експортних кредитів, залучених під державні гарантії», опрацьовано з іншими міністерствами участь галузі у виконанні 4 загальнодержавних програм.

Одним із головних стратегічних напрямів розвитку держави є програма інтеграції України до Європейського Співтовариства, яка була проголошена указами Президента України від 24.02.98 #148/98 «Про забезпечення виконання Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та Європейськими Співтовариствами (Європейським Союзом) і вдосконалення механізму співробітництва з Європейськими Співтовариствами (Європейським Союзом)» та від 11.06.98 #615/98 «Про затвердження стратегії інтеграції України до Європейського Союзу», а також постановою Кабінету Міністрів України від 16.08.99 #1496 «Про концепцію адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу».

Найважливішим стратегічним документом у сфері обігу лікарських засобів є нова редакція Закону України «Про лікарські засоби», що була підготовлена широким колом провідних фахівців галузі, надрукована у засобах масової інформації та пройшла обговорення громадськості.

З метою гармонізації нормативно-правової бази України, що регулює обіг лікарських засобів, з директивними документами Європейського Співтовариства започаткована система стандартизації фармацевтичної продукції, розроблені настанови «Належна виробнича практика. Лікарські засоби» та «Належна практика дистрибуції. Лікарські засоби», низка інших документів, спрямованих на впровадження в країні європейських норм і правил фармацевтичного виробництва, перехід від контролю якості до Системи забезпечення якості лікарських засобів; відмінено ліцензування імпорту лікарських засобів та створено єдину міжвідомчу базу даних зареєстрованих в Україні лікарських засобів, інтегровану в систему митного оформлення вантажів Державної митної служби України.

Значними кроками в реформуванні фармацевтичної сфери стали введення в дію постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2001 р.

# 1482 Національного переліку основних (життєво необхідних) лікарських засобів і виробів медичного призначення, розробка та реєстрація в Міністерстві юстиції України Переліку лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва, які можуть закуповувати заклади і установи охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного або місцевих бюджетів, Переліку вітчизняних та імпортних лікарських засобів і виробів медичного призначення, ціни на які підлягають державному регулюванню. Всі зазначені переліки вперше розроблені за Європейською анатомо-терапевтично-хімічною класифікацією, а Національний перелік - на базі Приблизного переліку основних лікарських засобів ВООЗ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Про стан та перспективи розвитку фармацевтичної промисловості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок