Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Проблема інфекцій в сучасній неонатології з позицій доказової медицини

Проблема інфекцій в сучасній неонатології з позицій доказової медицини

Назва:
Проблема інфекцій в сучасній неонатології з позицій доказової медицини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
121,89 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Доказова медицина (evidence-based medicine) виникла на початку 90-х років ХХ століття як новий перспективний напрям забезпечення здоров'я людини шляхом підвищення ефективності цілеспрямованого обстеження, лікування з доведеним клінічним результатом та обмеженням рутинного призначення медичних втручань та медикаментів.

Розвиток доказової медицини зумовив необхідність розробки клінічних протоколів та рекомендацій щодо ведення хворих з тим або іншим захворюванням. Водночас це ні в якому разі не виключає потребу клінічного мислення та професійних знань лікарів з питань фізіології та патології того напряму медицини, у сфері якого працює зазначений фахівець.

Вимоги до лікаря сучасної медицини визначаються тим, що лікар у своїй науковій, педагогічній та клінічній практиці використовує як власний індивідуальний досвід, що базується на сучасних професійних знаннях, так і результати наукових та клінічних досліджень інших вчених та лікарів, що є основою клінічних протоколів.

Сучасний розвиток медицини в усьому світі характеризується спрямованістю на профілактику захворювань, ефективне лікування та підвищення якості життя людини. Все більше уваги приділяється таким напрямам забезпечення здоров'я людини, як планування сім'ї, ефективна перинатальна допомога, покращення репродуктивного здоров'я, безпечне материнство або фізіологічне ведення вагітності та пологів з обмеженням медикаментозних і акушерських втручань, грудне вигодовування дітей, практика лікувально-профілактичних закладів відповідно до вимог ВООЗ-ЮНІСЕФ "Лікарня, доброзичлива до дитини", профілактика перинатальної трансмісії ВІЛ від матері до дитини тощо.

Зазначені програми та питання вивчають та впроваджують до медичної науки, клінічної практики та навчальних програм закладів вищої до- та післядипломної медичної освіти фахівці з акушерства та гінекології, перинатології, неонатології та педіатрії.

Перинатологія та неонатологія є невід'ємними складовими частинами перинатальної медицини.

Неонатологія — молода наука, галузь педіатрії, яка вивчає фізіологію та патологію новонароджених та ґрунтується на знаннях:• особливостей внутрішньоутробного розвитку плода;• факторів ризику, які негативно впливають на перебіг вагітності та пологів;• фізіології та патології пологів;• компенсаторно-пристосувальних механізмів постнатальної адаптації новонароджених;• клініки та діагностики патологічних станів у новонароджених;• патофізіології критичних станів у новонароджених;• ефективної медичної допомоги новонародженим з перинатальною патологією;• фізіології та патології передчасно народжених дітей.

Відомо, що здоров'я людини починає формуватися протягом періоду внутрішньоутробного розвитку на підґрунті оптимального репродуктивного, імунобіологічного, мікробіологічного та соматичного здоров'я подружньої пари. Перинатальний період — неперевершений феномен життя людини, перебіг якого впливає на подальше соматичне, імунобіологічне та психо-емоційне здоров'я людини, тобто взагалі визначає якість життя людини.У 1998 році Європейське регіональне представництво ВООЗ розробило концепцію "Здоров'я для всіх у ХХІ столітті". Важливою складовою цієї концепції є забезпечення ефективної перинатальної допомоги.

Експертами ВООЗ визначено, що ефективна перинатальна допомога забезпечується шляхом:• фізіологічного ведення вагітності та пологів з обмеженням медикаментозних та акушерських втручань;• присутності близької людини на пологах;• раннього необмеженого контакту матері та дитини після народження;• грудного вигодовування, спільного перебування матері та дитини;• ефективної первинної реанімації новонародженого;• надання, за необхідності, спеціалізованої висококваліфікованої цілеспрямованої медичної допомоги вагітним, породіллям, новонародженим;• профілактики інфекцій.

Серед глобальних проблем медицини та збереження здоров'я людини є інфекції, рівень та тяжкість яких значною мірою визначають захворюваність та смертність населення. Особливо актуальною є проблема інфекцій для вагітних жінок, новонароджених та дітей раннього віку. Так, доведено, що в структурі перинатальної смертності внутрішньоутробні інфекції становлять 65-70 % [5, 6, 8]. Інфекції є провідною причиною летальності новонароджених з тяжкою перинатальною патологією [2].Результати проведених мікробіологічних, імунологічних та вірусологічних досліджень дозволили у 72,5 % новонароджених з перинатальною патологією визначити антигени вірусів або специфічні антитіла класів Ig G та Ig M, зокрема герпес вірусів І, ІІ типів, ротавірусів, респіраторних вірусів, вірусів Коксакі А, В, вірусу гепатиту В [11, 13].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Проблема інфекцій в сучасній неонатології з позицій доказової медицини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок