Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Проблеми репродуктивного здоров’я в діяльності шкіл

Проблеми репродуктивного здоров’я в діяльності шкіл

Назва:
Проблеми репродуктивного здоров’я в діяльності шкіл
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,83 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Сьогоднішні школярі - майбутній економічний, науковий і культурний потенціал нашої країни, а тому охорона здоров"я дітей, забезпечення їх захисту та розвитку є пріоритетом державної політики України.

Концепцією розвитку охорони здоров"я населення України та міжгалузевою комплексною програмою "Здоров"я нації" на 2002 - 2011 рр. визначено комплекс заходів з реалізації державної політики в галузі охорони здоров"я. З 1995 р. в Україні здійснюється впровадження міжнародного проекту "Європейська мережа шкіл сприяння здоров"я" ( ЄМШСЗ), який започатковано Європейським регіональним бюро ВООЗ, Європейською Комісією та Радою Європи в 1992 р. Розвиток національної мережі шкіл сприяння здоров"ю поряд з такими міжнародними проектами, як "Міста здоров"я", СІНДІ, "Європа без тютюну", "Молодь за здоров"я є обов"язковими для виконання як на державному, так і на регіональному рівнях. Цей процес регламентувався спільним наказом Міністерства охорони здоров"я України та Міністерства освіти України і здійснюються відповідно до завдань Національної програми " Діти України". Одним із пріоритетних напрямів цих програм є поліпшення стану репродуктивного здоров"я жінок України.

Діяльність шкіл сприяння здоров"я передбачає створення умов, які підтримували б здоров"я школярів, та впровадження системи гігієнічного виховання і навчання.

Основними чинниками шкільного середовища, які негативно впливають на стан репродуктивного здоров"я, є незадовільне оснащення шкіл меблями відповідно до зросту дітей, що призводить до порушень постави, сколіозів; відсутність збалансованого харчування (споживання м"яса, риби, яєць зменшилось на 25-40-80%, молока - на 20-50%, сиру м"якого на 60%, овочів фруктів на 30-40 % [ 2], невідповідність гігієнічним вимогам розкладів уроків, навантажень, особливо в школах нового типу ( ліцеї, гімназії, колегіуми), що призводить до нервово-психічних розладів; незадовільний санітарно-гігієнічний стан приміщень; недостатня фізична рухливість (у процесі навчання статичне навантаження становить 67-72%, а моторна щільність 30-40%) [2]. Вагоме значення в формуванні репродуктивного здоров"я мають соціальні фактори, які формують спосіб життя дитини в сім"ї, шкільному середовищі, суспільстві. Негативну роль відіграють шкідливі звички, хвороби, які передаються статевим шляхом, раннє статеве життя.

Сучасна загальноосвітня школа та репродуктивне здоров"я 59 В плані профілактики цих факторів ризику важливу роль повинні відігравати школи, адже кожен навчальний заклад має бути школою здоров"я за всіма параметрами [ 1 ]. В м. Умані створена система гігієнічного виховання і навчання з питань репродуктивного здоров"я. До цієї системи ввійшли санепідемслужба, відділи охорони здоров"я, освіти, в справах сім"ї та молоді, учнівські , педагогічні та батьківські колективи, громадські організації: Спілка жінок України, Товариство Червоного Хреста, Центр по роботі з жінками "Софія", Спілка промисловців та підприємців, церква "Слово життя". З метою координації діяльності створено медико-педагогічну раду. Робота будується на принципах комплексності, наступності, поінформованості. Системний підхід передбачає охоплення гігієнічним вихованням вагітних жінок, школярів, студентів, матерів дітей 1-3 років, диспансерних хворих.

Для батьків при Центрі здоров"я працюють відеолекторії з питань репродуктивного здоров"я та школи здоров"я при жіночій консультації, дитячій поліклініці, лекторії батьківського всеобучу при школах. Гігієнічним навчанням охоплено педагогів та учнів шкіл. У початковій школі введено предмет "Основи здоров"я", в школі здоров"я - "Валеологія", в решті шкіл - "Основи безпеки життєдіяльності". Значна увага приділяється питанням репродуктивного здоров"я на уроках біології, хімії, літератури. Традиційними в місті стали пропагандистські заходи до Днів матері, української родини, профілактики ВІЛ/СНІДу, тютюнокуріння, наркоманії, участь в конкурсі "Кинь курити - виграй приз", конкурси агітбригад, плакатів, огляди волонтерських груп. Створено постійно діючі радіопередачі "Медицина", "Голос жінки".

Державна санепідемслужба здійснює нагляд за організацією навчально-виховного процесу, у результаті чого в ряді шкіл введено 3-й урок фізкультури, оздоровчі технології (масаж, фіточаї, ЛФК, використання озонаторів, вітафону, арома- та музико терапія), відкриті стоматологічні кабінети.

Враховуючи, що репродуктивна система найбільш вразлива до факторів зовнішнього середовища , в т.ч. радіаційних, в місті і школах, зокрема, здійснюється моніторинг за станом довкілля, радіаційною безпекою ( обстежуються земельні ділянки, об"єкти при введені в експлуатацію, будівельні матеріали, іграшки, продукти харчування, житлові будинки). За результатами моніторингу внесено пропозиції по перенесенню автобусних зупинок, розташованих поблизу навчальних закладів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Проблеми репродуктивного здоров’я в діяльності шкіл

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок