Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Проект організації інформаційної діяльності фондів обов'язкового медичного страхування

Проект організації інформаційної діяльності фондів обов'язкового медичного страхування

Назва:
Проект організації інформаційної діяльності фондів обов'язкового медичного страхування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,67 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Проведення інформаційно-просвітительської і роз'яснювальної роботи з питань, що відноситься до функціонування системи обов'язкового медичного страхування (ОМС) є однієї з основних законодавчо визначених функцій територіальних фондів обов'язкового медичного страхування. Недосконале забезпечення цієї функції, поряд з іншим, визначає найбільшу частку негативного відношення населення й окремих соціальних груп до системи, що вводиться, ОМС і її сучасного стану.

Вивчаючи історичний досвід функціонування заснувань санітарно - просвітньої роботи періоду радянської охорони здоров'я, дійдемо висновку, що їхня структура була адекватна державній системі охорони здоров'я, а діяльність деякою мірою забезпечувала задачі медичної освіти в суспільстві.

При ослабленні державного регулювання системи охорони здоров'я, в умовах формування регіональної моделі охорони здоров'я, нарешті, із уведенням системи ОМС, з одного боку, не відбулося бажаного розвитку й інтеграції існуючих методів, форм і заснувань санітарної освіти і перетворених соціально-економічних структур. З іншого боку – сучасні форми взаємин, що складаються, суб'єктів системи охорони здоров'я поки не виробили адекватної, що змінились умовам, форми і змісти інформаційної діяльності.

Аналізуючи організаційні структури виконавчих дирекцій територіальних фондів ОМС, за рідкісним винятком знаходимо підрозділу або відповідальних співробітників, в обов'язку яких входила би реалізація позначеної функції.

Та ж інформаційно-просвітительська діяльність, що ведеться фондами ОМС, як правило, не носить комплексного характеру, науково не орієнтована на визначені соціальні шари населення, тобто не вичленовуються цільова аудиторія, порию не враховуються стратегічні цілі системи ОМС, не проробляються належною мірою шляху досягнення поставлених стратегічних цілей через реалізацію тактичних задач, не улаштовується вибір тих або інших форм інформаційних каналів.

У науковій літературі нами не знайдено досліджень із проблем створення організаційних структур інформаційної діяльності, адекватних новим відносинам суб'єктів охорони здоров'я, що враховують придбану автономність, економічну сутність і маркетингові відносини.

Рішення позначеної проблеми на шляху створення відповідних структур, у рамках самої системи ОМС, приміром, при виконавчих дирекціях територіальних фондів, бачиться абсолютно не перспективної, так першорядна у фондах їхня фінансово-кредитна функція, а освіта лише допоміжний напрямок.

Крім того, сама суть інформації в рамках інформаційно - просвітительської і роз'яснювальної роботи системи ОМС, докорінно відрізняється від використовуваної в класичній системі медичної освіти і має свою об'єктивну специфіку.

Ослаблення уваги до питань освіти в період становлення вітчизняної системи обов'язкового медичного страхування, не забезпечення належної підготовки суспільної думки, без популярного роз'яснення цілей і задач страхової медицини, ее ролі в створенні умов функціонування і розвитку медицини, у забезпеченні здоров'я нації - є однієї в ряді причин, що привели до утворення в суспільстві стійких “патологічних мотиваційних вузлів” і, відповідно, конфліктам інтересів.

У зв'язку з тим, що для широких шарів населення діяльність і термінологія кредитно-фінансових організацій, подібних до фондів ОМС, досить складна для сприйняття – суспільна думка по джерелах місцевих СМИ, висловленням медичних працівників, роботодавців – платників внесків, із власного досвіду одержання медичного обслуговування, склало досить спрощений образ (імідж) системи ОМС і організацій цієї системи.

Як показують результати й аналіз, неодноразово проведених соціологічних досліджень, навіть якщо пройшло п'ять років з моменту початку введення системи ОМС, абсолютна більшість джерел інформації про систему ОМС і територіальних фондах є активними опонентами самому факту існування системи ОМС, і в цілому підтримують соціальний міф про фонди, як “закритих для суспільства організаціях, що збирають величезні гроші ніби для оплати лікування застрахованих, але фактично витрачають на зміст офісів, машин, величезного штату і, головне, гігантські оклади посібника; при цьому хворі змушені самі здобувати велику частину медикаментів”. Інформаційний аспект діяльності фондів або цілком відсутне, або вкрай скромний. Боротьба за позитивний корпоративний образ на сьогоднішній день програна цілком.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Проект організації інформаційної діяльності фондів обов'язкового медичного страхування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок