Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Профілактика акушерських та гінекологічних хвороб тварин

Профілактика акушерських та гінекологічних хвороб тварин

Назва:
Профілактика акушерських та гінекологічних хвороб тварин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
64,41 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Усі тварини, в тому числі й сільськогосподарські, мають здатність до відтворення собі подібних, завдяки якій підтримується відповідна чисельність поголів’я та певний рівень виробництва продукції тваринництва. Відтворної здатності тварини набувають з досягненням статевої зрілості, тобто коли в їх організмі вже виробляються гамети (яйцеклітини та спермії), сформувалися статеві рефлекси і самка при спаровуванні чи штучному осіменінні може запліднитися, виношувати плід і народжувати його.

Час настання статевої зрілості залежить від кліматичних та географічних факторів, умов догляду, утримання та годівлі тварин, їх виду та породи. Повноцінна годівля і належний догляд можуть сприяти прискоренню статевого дозрівання тварини і навпаки, якщо цих умов не дотримуватись. З настанням статевої зрілості самки в її яєчниках періодично дозріває один-два, а в багатоплідних тварин до 35-40 фолікулів (і розміщених у них яйцеклітин), зростає кількість вироблених статевих гормонів, що викликає відповідні зміни у статевій системі та цілому організмі самки. Ці зміни повторюються періодично через притаманний кожному організму період часу, тобто, мають циклічний характер. Змінюється відповідно і поведінка тварин — від стану збудження до гальмування. Комплекс фізіологічних і морфологічних змін, що періодично відбуваються у статевій системі і в поведінці самки, називають статевим циклом. Професор А.П. Студєнцов виділив у статевому циклі три стадії: збудження, гальмування та врівноваження.

Стадія збудження характеризується такими ознаками, як тічка, загальне збудження, охота і овуляція.

Тічка з’являється першою і проявляється в почервонінні та набуханні статевих губ, слизової оболонки присінка піхви, власне піхви, матки та яйцепроводів, шийка матки при цьому відкривається і крізь неї та статеву щілину виділяється назовні слиз, спочатку чистий, прозорий, в’язкий, а під кінець тічки — каламутний. Триває тічка у корів 3-5, а у кобил — до 20 діб.

На другу добу ознаки тічки починають супроводжуватися загальним збудженням, яке проявляється в неспокої тварини, лякливістю, іноді — злості, зменшенні апетиту та удою. Вона стрибає на інших самок чи на самця, не забороняє їм стрибати на себе, але не допускає садки на себе самця.

Вівці у стані статевого збудження проявляють занепокоєння, тупотять ногами, намагаються наблизитись до барана, ходять за ним групами.

У кобил загальне збудження буває найсильнішим, вони неспокійно реагують на крик, шум та інші подразники, проявляють злосливість та лоскотливість при чищенні.

Свиноматка в стані статевого збудження вертиться у станку, виглядає із станка.

Через 10-12 годин у корів, що перебувають стані статевого збудження, з’являється охота — позитивна реакція на самця, що триває 10-23 години. Самка намагається наблизитися до самця, приймає позу для статевого акту, допускає садку на себе, спостерігаються часті сечовиділення з подальшими ритмічними скороченнями статевих губ. Це найкраща пора для осіменіння.

Охота у кобил триває від двох до 12 діб. При іржанні жеребця така кобила проявляє неспокій, піднімає голову, “пряде вухами”, повертається у бік джерела, іноді підіймає хвіст, розставляє задні кінцівки. У неї проявляються ритмічні скорочення статевих губ, часті сечовиділення.

Ознакою появи статевої охоти у свиноматки є рефлекс нерухомості. Вона спокійно стоїть у присутності кнура, допускає садку на себе. Вона також спокійно реагує, коли покласти їй руку на спину чи навіть сісти на неї.

Охота у овець триває 20-60 годин.

Овуляція — лопання дозрілого фолікула в яєчнику та виділення з нього яйцеклітини у лійку яйцепроводу — настає у корів через 15 годин після закінчення охоти, у кобил — у розпалі охоти, у свиней — через 25-40 годин після появи рефлексу нерухомості і розтягується до 8 діб. У овець овуляція настає в кінці охоти.

Середня тривалість статевого циклу у корів (від овуляції до овуляції) становить 18-22 дні. Після отелення стадія збудження з’являється у корів на 18-25-й день. У кобил статевий цикл триває 19-22 доби, після вижеребки статева циклічність поновлюється на 5-12? у добу. Статевий цикл у свиней становить 18-21 добу. Стадія збудження настає як правило, на 5-й день після відлучення поросят. Тривалість статевого циклу у овець ? 14-19 діб. Після окоту статева циклічність поновлюється у них на 15-30?у добу, але вигодовування ягнят і підвищена температура довкілля гальмують статевий цикл. Лише із зниженням навколишньої температури він поновлюється.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Профілактика акушерських та гінекологічних хвороб тварин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок