Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Профілактика простудних захворювань

Профілактика простудних захворювань

Назва:
Профілактика простудних захворювань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,73 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Прості й усім відомі істини, які допоможуть зберегти здоров’я й уникнути переохолодження та інших ускладнень:

Насамперед це сухий, теплий одяг. Не забувайте про головний убір, рукавички. Перед виходом на сильний мороз відкриті частини тіла можна змастити жирним кремом, у жодному разі не можна користуватися зволожуючими кремами. Якщо немає нічого під рукою, можна використовувати будь-який рослинний чи тваринний жир.

Для профілактики простудних захворювань є не дуже приємний для оточуючих, але дуже дійовий засіб — надіти на шию «прикрасу» із зубчиків часнику. Випаровуючись, він захищатиме вас від негативної дії вірусів, стимулюватиме захисні сили організму.

Корисно буде використовувати в ролі «парфумів» олію чайного дерева, яка справляє таку ж саму дію. Не забудьте тільки попередньо розвести її в будь-якій рослинній олії у співвідношенні 1:10.

Всередину можна приймати настойку прополісу — 5—10 крапель на 1 ст. ложку молока, екстракти женьшеню, лимоннику для стимуляції імунітету. Прийшовши додому, переодягніться в сухий одяг, прийміть теплу ванну, випийте гарячого чаю з медом і лимоном.

Якщо виникли симптоми захворювання, відразу ж починайте лікуватися, благо ліків від застуди у нас нині досить. З підручних засобів можна рекомендувати полоскати горло розчином солі чи соди з кількома краплями йоду, настойкою прополісу.

Також можна виділити ще декілька дієвих напрямків профілактики простудних захворювань:

Згідно китайській системі трьох частин, ніс є частиною обличчя людини, яка міститься між небом (лобом) і землею (підборіддям) і відповідає за багато сторін життя людини, – пише газета “Валеологія”.

Валеологи радять надзвичайно корисний масаж для носа для профілактики й лікування ГРЗ.

Намацайте над переніссям ямку між надбрівними дугами. Покладіть на це місце подушечку вказівного пальця і зробіть з легким натиском 15-20 колових обертів в один, а потім в другий бік. Після цього обидва вказівні пальці поставте по боках носу під переніссям і повторіть процедуру. Далі коловими рухами енергійно масажуйте крила носу, а далі – носову перегородку.

Такий масаж треба включати в ранкову зарядку, оскільки з його допомогою на робочий лад настроюються всі наші системи. Темп колових рухів може бути різним. Важливо тільки, щоб дія тривала від 30 до 60 секунд і була достатньо інтенсивною. Якщо починається нежить, масаж треба повторювати кілька разів упродовж дня і ви одразу відчуєте полегшення.

Загартовування організму — це доступний, дешевий і досить ефективний засіб профілактики простудних захворювань та грипу, на долю яких припадає біля половини всіх випадків тимчасової втрати працездатності і тим самим наноситься величезний матеріальний збиток суспільству.

Для загартованих людей грип та гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) — явище досить рідкісне.

Цілющі властивості холодної та льодяної води відомі давно. Ще лікарями Древнього Єгипту, Греції та Риму застосовувалось купання в холодній воді. З іменами Піфагора, Гіпократа, Асклепія, Антонія Муза найтіснішим чином зв'язані пропаганда та використання холодних водяних процедур для оздоровлення. До загартовування організму вдавався Авіценна, закликали лікарі та педагоги в середні і в наступні віки. На Русі здавна лікували холодною водою. В ХІХ столітті знвчне поширення отримало застосування холодної води в якості лікувального та гартуючого засобу. Цьому сприяла пропагандистська діяльність сілезького селянина Вінцента Прісніца і його співвітчизників: професора Вінтеріца — в першій половині ХІХ століття, а в другій — народного лікаря Себастьяна Кнейпа, прізваного "апостолом холдної води".

Хоча про користь загартовування холодною водою говорилося і писалося більш ніж достатньо, на даний час практичні успіхи в цій області дуже малі і число простудних захворювань не знижується, а має тенденцію росту, не дивлячись на значні зусилля наших медиків. Адже перехолодження організму, не володіючого високою степінню стійкості до холоду, відіграє далеко не останню роль у виникненні грипозних захворювань (максимум захворювань припадає на осінньо-зимові місяці, тобто в період, який характерихується низькими температурами). Матеріальні витрати суспільства, пов'язані тільки з цим захворюванням, величезні. Пояснити природу цього явища можливо частково тим, що забувли простий і мудрий засіб загартовування — обливання холодною водою, однак головна причина заключається в малій ефективності традиційних методів загартовування.

Як відомо, в існуючих рекомендаціях загартовування холодною водою починати процедури пропонується з обливання теплою водою (32-330 С), знижуючи температуру води на 10С через 1-2 дні. І тільки через тривалий час (1,5 — 2 місяці і більше) можна приступати до холодних процедур, якщо людина здорова і не ослаблена.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Профілактика простудних захворювань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок