Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Псоріаз

Псоріаз

Назва:
Псоріаз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,77 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Зміст

1.Загальна характеристика псоріазу як захворювання

2.Лікарські засоби для зовнішнього застосування у терапії псоріазу

3.Лікарські засоби для внутрішнього застосування, при лікуванні псоріазу

4.Розробки альтернативних лікарських форм для лікування псоріазу

1.Псоріаз, чи лускатий лишай, - хронічне захворювання шкіри невизначеної етіології, напевно мультифакторіальної природи. Серед загального числа лиць в дерматологічних стаціонарах хворі на псоріаз становлять 7-22%.Прояви перших ознак хвороби нерідко співпадає з періодом статевого дозрівання. Найбільшу частину хворих складають особи 30-40 літнього віку. В анамнезі більшості хворих ведучу роль займають перенесені в минулому ангіни, інфекційні і простудні захворювання, які відіграють роль “пускового механізму” в розвитку псоріазу.

При розповсюджених і ускладнених формах псоріазу потрібне амбулаторне чи стаціонарне лікування. Тривалість хвороби залежить від її клінічних проявів та ускладнень. Лікування псоріазу проводиться з урахуванням порушень нервової та ендокринної систем, а також функцій органів травлення, дії зовнішнього середовища, супутніх захворювань і т. д. При цьому враховується стадія патологічного процесу, морфологія висипів, їх локалізація, загальний стан хворого, сезонність . . .Комплексне лікування з урахуванням індивідуальних особливостей організму хворого в поєднанні з фізіотерапевтичними процедурами і бальнеолікуванням сприяють досягненню лікувального ефекту. Але повного клінічного виздоровлення при псоріазі досягти не можна, так як і повної нормалізації морфологічних, функціональних, гістохімічних та імунологічних показників.

Локалізація псоріазних висипів різна, але найбільш характерні ураження на поверхнях ліктьових та колінних суглобів, які розгинаються, зовнішньо-боковій поверхні передпліч, області передньої поверхні литок, волосистій частині голови і тулубу. Рідше уражуються нігті, підошви стоп, слизові оболонки і опорно-руховий апарат.

Первинний елемент при псоріазі - це дермато-епідермальна папула рожевого кольору, яка швидко покривається лусками срібно–білого кольору. Псоріазні висипи поступово збільшуються в розмірах, часто зливаються між собою, а деколи розповсюджуються на весь шкірний покрив.

Для псоріазних елементів характерний потрійний симптом Ауспітца: при почісуванні поверхні висипів з’являються зміни, які схожі на стеаринову пляму; якщо зішкребти лусочки, виявляється ніжна термінальна плівка, після видалення якої з’являється дрібноточкова капілярна кровотеча – симптом “кров’яної роси” Полотебнова.Псоріатичні папули мають схильність до ексцентричного росту з утворенням бляшок з діаметром декілька сантиметрів, які зливаються в свою чергу у суцільні участки ураження нервових контурів. При прогресуванні процесу є характерним наявність яскваво-червоного кільця навколо папул, який не вкритий лусками, що свідчить про їх периферичний ріст, поява більшої кількості свіжих висипів, позитивний феномен Кебнера ( ізоморфна реакція ) – поява псоріатичних висипів ( через 7 – 10 днів ) на місці нанесення подразнення ( царапини, рани ). Хворі відмічають зуд.

Ексудативна форма псоріазу відрізняється вираженою набряклістю і яскравістю псоріатичних папул і утворенням на їхньому місці кірки жовтого кольору, внаслідок просякнення її ексудатом. Фолікулярний псоріаз характеризується дрібними папулами, які локалізуються в області устів фолікулів і не мають вираженої схильності до периферичного росту. Псоріаз лодонь і стоп характеризується переважним ураженням лодонь і стоп, шкіра яких стає червоною, грубою, покривається тріщинами і лусками, по краю долонь і стоп зазвичай видно округлі контури псоріатичних бляшок. Себорейний псоріаз уражає переважно волосяну частину голови, де протягом багатьох років може локалізуватися патологічний процес і не переходити на інші ділянки тіла.

Найбільшими ускладненнями псоріазу являються псоріатична еритродермія та артропатичний псоріаз. При артропатичній еритродермії патологічний процес охоплює весь або майже весь шкірний покрив. Шкіра стає натягнутою, грубою, інфільтрованою, червоного кольору з крупно- чи дрібнопластинчатим лущенням на поверхні. Збільшуються периферичні лімфатичні вузли, відмічається субфебрильна температура, порушується загальний стан хворих, зміни крові ( лейкоцитоз, підвищення ШОЕ, зміни у білкових фракціях ), сечі ( поява білку ). Артропатичний псоріаз характеризується ураженням суглобів по типу арталгії чи артропатії з різкими болями і припухлістю суглобів, обмеженням їх рухливості і деформацією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Псоріаз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок