Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Пульмонологічні захворювання

Пульмонологічні захворювання

Назва:
Пульмонологічні захворювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,29 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Пульмонологічні захворювання проявляються маніфестацією ряду характерних синдромів, які необхідно знати, діагностувати.

1. синдром мукоциліарної недостатності;

2. синдром бронхіальної обструкції або бронхообструктивний синдром;

3. синдром дихальної недостатності: вентиляційної (обструктивної і рестриктивної) та альвеолярно-респіраторної, внаслідок порушення дифузії та перфузії О2 і СО2 в альвеолярній стінці;

4. синдром підвищеної пневматизації, або підвищеної повітряності легеневої тканини;

5. синдром ущільнення в легеневій тканині;

6. синдром порожнини в легеневій тканині;

7. синдром скупичення рідини в плевральній порожнині;

8. синдром скупичення повітря в плевральній порожнині;

9. синдром бронхіальної ектазії;

10. синдром легеневої гіпертензії та синдром легеневого серця.

Класифікація бронхітів:

І. По перебігу бронхіти діляться перш за все на:

1. гострі;

2. хронічні.

ІІ. По етіології:

1. інфекційні – (вірусні, бактеріальні, мікоплазменні, при катарактах в/д шляхів, гриппі, аденовірусних інфекціях, пневмококових стрепто-і- стафілококових інфекціях);

2. неінфекційні (виникають під дією фізичних та хімічних агентів, зокрема курінні, вдихання хімічних токсичних речовин та пилу, при охолодженнях);

3. змішані, коли поєднуються декілька різних факторів разом, або є інфекція в верхніх дихальних шляхах (наприклад, синусіт, реніт, тонзиліт і інші патології носа та горла), плюс приєднюється дія фізичних чи хімічних агентів, що веде до опускання її у бронхіальне дерево. Сприяє цьому і тонзілектомія, порушуючи лімфоїдне кільце імунологічного захисту гортані.

ІІІ. За патогенезом бронхіти діляться:

1. первинні;

2. вторинні (внаслідок ГРЗ, загострення інфекцій в/д шляхів, пневмоній).

ІV. За локалізацією:

1. проксимальний (необструктивний; трахеобронхіт) – ураження великих бронхів;

2. дистальний (обструктивний);

3. бронхіоліт.

V. За характером запалення:

1. катаральна форма;

2. набрякова форма;

3. гнійна;

4. гнійно-некротична;

5. фібринозні і інші.

VІ. За важкістю клінічного перебігу бронхіти діляться на:

1. легкі;

2. середньоважкі;

3. важкі.

Гострий бронхіт (bronchitis acuta) – це запальний процес в бронхітах, виникає гостро і найчастіше обмежується лише слизовою оболонкою, триває 2-3 тижні і навіть при затяжному перебігові не більше 1-го місяця.

Особливою формою гострого бронхіту є бронхіоліт - (bronchiolitis acuta) – захво-рювання, коли запальний процес поширюється на мілкі бронхі і особливо бронхіоли.

Хронічний бронхіт (bronchitis choronica) – це дифузне запалення слизових і більш глибоких шарів бронхіального дерева з надмірною секрецією слизу в бронхіальному дере-ві, або так званним синдромом мукоциліарної недостатності. Сьогодні хронічний бронхіт ще визначають як хронічний продуктивний кашель, або рецедивуючий кашель, що триває не менше 3 місяців щорічно і супроводжується виділенням харкотиння, яке не можна віднести до інших захворювань. Він відноситься до хронічних обструктивних захворювань легень (ХНЗЛ), котрі об’єднують неспецифічні дифузні ураження легень. Термін ХНЗЛ як хронічний бронхіт, бронхіальну астму і емфізему легень прийнято в 1958 році, а в 1962 році сюди ж віднесено хронічну пневмонію, бронхоектатичну хворобу, пневмосклероз.

Хронічні бронхіти поділяють на необструктивні – 58-62% ХНЗЛ і обструктивні – 18-28% ХНЗЛ. Частіше хворіють люди старше 50 років і в 2-3 рази частіше чоловіки.

Емфізема легень (emphysema pulmonum) – це захворювання, що характеризується підвищенням повітряності легень, або повітряним простором, що находиться нижче термінальних бронхіол і деструкцією стінок альвеол.

Є ряд класифікацій емфіземи, що вказують на велику кількість різних форм емфіземи: дифузна; вогнищева, або бульозна; обтураційна; одностороння; двостороння; центролобулярна; центроацинарна; та інші.

Виділяють 3 стадії емфіземи:

І стадія – аускультативна, клінічна картина більш близька до хронічного бронхіту;

ІІ стадія - вираженої дихальної недостатності ІІ ступеню;

ІІІ стадія – легенево-серцевої недостатності, так званого легеневого серця, або “cor pulmonale” з вираженою легеневою гіпертензією, гіпоксемією, гіперкапнією, метаболіч-ним ацидозом.

Бронхіальна астма (Astma bronchialae) – це алергічне захворювання, що характери-зується, клінічно нападами задухи (від грецького astma – задуха) внаслідок підвищеної реакції бронхів на подразник. Це поліетіологічне захворювання.

Розрізняють 2 форми цієї хвороби: екзогенну (алергени екзогенні), природа її алергічна або атопічна неінфекційна і ендогенну, коли алергенами є переважно білкові продукти життєдіяльності і розпаду мікробів та змінених під їх впливом тканин організму, а також підвищені реакції нервової системи. Крім того розрізняють змішану форму бронхіальної астми.

Основні клінічні синдроми

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Пульмонологічні захворювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок