Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Ревматологія: визначення, класифікація, етіологічні чинники. Основні критерії діагностики. Принципи лікування. Профілактика і прогноз

Ревматологія: визначення, класифікація, етіологічні чинники. Основні критерії діагностики. Принципи лікування. Профілактика і прогноз

Назва:
Ревматологія: визначення, класифікація, етіологічні чинники. Основні критерії діагностики. Принципи лікування. Профілактика і прогноз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
51,30 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Утримання

Визначення клінічної дисципліни ревматологии 3

Класифікація ревматичних хвороб . 3

Робоча класифікація і номенклатура ревматичних хвороб (1985) . 4

Етіологічні чинники ревматичних хвороб (суглобного синдрому) 7

Основні критерії діагностики РБ 10

Ревматизм (Гостра ревматична лихоманка) 10

Ревматоидный артрит (РА) 11

Остеоартроз (остеоартрит) 11

Подагра 12

Принципы лечения и основные группы противоревматических препаратов . 13

Оценка трудоспособности больных РБ 17

Профилактика и прогноз . 18

Список литературы 20

Визначення клінічної дисципліни ревматологии

Ревматология як самостійна науково-практична дисципліна сформувалася 25 років тому. Ревматичні хвороби (РБ) являють собою одну з найбільше поширених патологій організму людини. В даний час в Україні зареєстровано більш 3 млн. хворих. По поширеності РБ знаходяться на 3 місці після захворювань органів кровообігу і травлення. У структурі первинної інвалідності займає 2 місце. По тимчасовій непрацездатності знаходяться на 1 місці серед хвороб внутрішніх органів.

У поняття «ревматичні хвороби» включають різноманітні по походженню захворювання переважно системного, рідше локального характеру, що протікають із стійким або минущим суглобним синдромом. Це ревматизм і дифузійні хвороби сполучної тканини, такі, як системна червона волчанка(ВКВ), системна склеродермия(ССД), дерматополимиозит і інші, різноманітні артриты й артрозы, хвороби хребта запального і дегенеративного характеру, хвороби м'яких (внесуставных, околосуставных) тканин, як, наприклад, периартриты, бурситы, міозити .

Теоретичним обгрунтуванням об'єднання цих численних хвороб в одну групу явилася те обставина, що їхню основу складають переважну поразку сполучної тканини, як щільної, до якої відносять дерму, сухожильно-связочный апарат, хрящову, кісткову тканину й інші, так і її спеціальних типів (синовиальные і серозные оболонки, базальные мембрани судин і епітелію й ін.).

Перераховані вище анатомічні структури найбільше часто утягуються в патологічний процес при ревматичних хворобах, їхньою відмінною рисою є системна поразка сполучної тканини запального або дистрофічного генеза, що знаходить свій відбиток у розвитку полиартритов, в основі яких лежить запалення синовиальных оболонок багатьох суглобів, полиостеоартрозов (для котрих характерно переважне залучення в процес хрящових структур суглобів), дерматополимиозитов. Істинно системними хворобами сполучної тканини є системна червона волчанка і близькі аутоиммунные захворювання, при котрих одночасно уражається шкіра, суглоби, серозные оболонки, базальные мембрани судин.

Класифікація ревматичних хвороб

В даний час до числа ревматичних відносять множину захворювань, в основі яких лежить системна або локальна поразка сполучної тканини, а найбільше частим клінічним проявом є суглобної синдром. Таких патологічних станів нараховується більш 80.

Перші вітчизняні класифікації РБ були створені ще в 1928-1930 р. Всесоюзним антиревматическим комітетом, відповідно до яких виділяли три групи хвороб - ревматична лихоманка, хвороби суглобів і «м'язовий ревматизм». У 1971 р. була прийнята «Робоча класифікація захворювань суглобів і внесуставных м'яких тканин опорно-рухового апарата». Всі хвороби суглобів були розділені на чотирьох групи: 1) самостійні форми захворювань (артриты й артрозы); 2) повторні суглобні синдроми; 3) травматичні ушкодження; 4) захворювання м'яких околосуставных тканин.

У відповідності зі структурою Міжнародної класифікації хвороб (IX перегляд) РБ у значній мірі охоплені XIII класом «Хвороби кістково-м'язової системи і сполучної тканини», у якому три підкласи : 1)власне ревматичні - артропатии і родинні порушення, 2)дорсопатии і 3)ревматизм (за винятком «ревматизму хребта»), що об'єднують у свою чергу ще 20 рубрик. Міжнародна класифікація хвороб побудована але анатомічній ознаці, по локалізації, тому в XIII клас не включені ревматизм і ревматичні пороки серця, системні васкулиты, подагра, що відповідно віднесені до хвороб серцево-судинної системи і порушенням обміну речовин. А це означає, що статистичні матеріали, отримані на основі цієї класифікації, не відбивають повною мірою ревматичну патологію.

У перші вісім поділів класифікації віднесені РБ запального характеру, частина з яких об'єднані по загальному этиологическому (артриты, пов'язані з інфекцією) або патогенетическому (ДБСТ, системні васкулиты) ознаці; окремі найбільше значимі хвороби (ревматизм, РА) виділені в самостійні поділи. У IX і XII поділи входять нозологические форми захворювань, що мають змішаний запально-дегенеративний характер (микрокристаллические артриты й атропатии, пов'язані з іншими захворюваннями). У Х роздів віднесений дегенеративні захворювання суглобів і хребта. У окремі рубрики виділені хвороби внесуставных м'яких тканин (роздів XIII) і ті хвороби кісток, із якими повинний бути знаком ревматолог (роздів XIV).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Ревматологія: визначення, класифікація, етіологічні чинники. Основні критерії діагностики. Принципи лікування. Профілактика і прогноз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок