Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Рентгеноскопія і рентгенографія

Рентгеноскопія і рентгенографія

Назва:
Рентгеноскопія і рентгенографія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,17 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ПЛАН

1. Рентгенографія та її види

2. Рентгеноскопія

3. Основні правила експлуатації рентгенівських установок

Список використаної літератури

1. Рентгенографія та її види

Рентгенографія (англ. projection radiography, plain film radiography, X-ray imaging, roentgenography, X-ray study, X-ray filming) — дослідження внутрішньої структури об'єктів, що проектуються за допомогою рентгенівських променів на спеціальну плівку або папір. Найбільше часто термін використовується в медичному контексті, що описує неінвазивне дослідження, засноване на вивченні кісткових структур і м'яких тканин, за допомогою сумаційного проекційного зображення.

Рентгенографія застосовується для діагностики:

легень і средостенії — інфекційні, пухлинні й інші захворювання, хребта — дегенеративно-дистрофічні (остеохондроз, спонділлез, скривлення), інфекційні і запальні (різні види спондилітів), пухлинні захворювання.

різних відділів периферичного кістяка — на предмет різних травматичних (переломи, вивихи), інфекційних і пухлинних змін.

черевної порожнини — перфорації органів, функції бруньок (екскреторна урографія) і інші зміни.

Одержання зображення засноване на ослабленні рентгенівського випромінювання при його проходженні через різні тканини з наступною реєстрацією його на рентгеночутливу плівку. У такий спосіб на плівці виходить усереднене, сумаційне зображення всіх тканин.

У сучасних цифрових апаратах реєстрація вихідного випромінювання може вироблятися на спеціальну касету або на електронну матрицю. При цьому роздрук плівок виробляється тільки при необхідності, а діагностичне зображення виводиться на монітор.

Рекомендується проведення знімків не менше ніж у двох проекціях.

Широка доступність методу і легкість у проведенні досліджень.

Для більшості досліджень не потрібно спеціальної підготовки пацієнта.

Відносно низька вартість дослідження.

Знімки можуть бути використані для консультації в іншого фахівця або в іншій установі (на відміну від УЗІ-знімків, де необхідне проведення повторного дослідження, тому що отримані зображення є оператор-залежними).

Відносно погана візуалізація м'яких тканин (зв'язування, м'яза, диски й ін.).

«Замороженість» зображення — складність оцінки функції органу.

Наявність іонізуючого випромінювання.

Комп'ютерна рентгенографія (Computed Radiography) -- практичний, ефективний (порівняно з традиційною обробкою рентгенівської плівки) та економічний метод, що дозволяє конвертування зображення, отриманого стандартними рентгенографічними методами, у цифрову форму. Системи комп'ютерної рентгенографії мають ряд унікальних властивостей. Традиційна екран-плівкова технологія одержання діагностичного зображення використовує підсилюючий екран для конвертування поглиненого рентгенівського випромінювання у світлове і рентгенівську плівку як детектор світла. При всіх своїх достоїнствах ця технологія має обмеження у застосуванні Діагностична якість одержуваного зображення, наприклад, при використанні палатного мобільного рентгенівського апарата, сильно залежить від правильного позиціювання детектора рентгенівського пристрою, вибору експозиції техніки і фільтрації, настроювання рентгенівського растра і т.д. і таким чином - серйозно ускладнює процес одержання зображення з якістю, достатньою для постановки правильного діагнозу. Традиційні екран-плівкові системи мають вузьку експозиційну фотографічну широту, приблизно 30-40:1. Область реальних рентгенівських експозицій пацієнта значно ширша і тому повинна точно відповідати характеристикам застосовуваної пари екран-плівка, а якщо ні, то частина зображення буде пере- або недоекспонована. Інше обмеження технології екран-плівка - неможливість швидкого розподілу інформації на плівці всім зацікавленим фахівцям.

У системах комп'ютерної рентгенографії засобом поглинання рентгенівського випромінювання, що генерується стандартною рентгенографічною системою (вітчизняного або імпортного виробництва) і проходить крізь тіло пацієнта, є фосфорна пластина, розміщена в касеті стандартного розміру, яка замінює звичайну рентгенівську плівку. Одержувана в результаті радіографічної експозиції латентна (схована) форма зображення сканується (зчитується) променем лазера пристрою сканування, що у свою чергу пересилає цифрові дані в станцію обробки і візуалізації цифрових зображень. Наприкінці цього досить швидкого процесу (менше хвилини) фосфорна пластина ініціалізується могутнім джерелом світла, яке встановлюється в пристрої сканування, і готова до наступної радіографічної експозиції.

Експозиційна широта системи комп'ютерної радіографії приблизно 10 000 : 1 , набагато ширше, ніж у будь-якої пари екран-плівка.

Це означає, що проблеми пере- і недоекс пози ції пішли в минуле. Це також означає збільшення кількості діагностичної інформації при обстеженні доти, поки експозиційна доза перевищує невід'ємний рентгенівський квантовий шум (до речі, це правило існує і для пари екран-плівка).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Рентгеноскопія і рентгенографія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок