Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Репродуктивна система людського організму

Репродуктивна система людського організму

Назва:
Репродуктивна система людського організму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,37 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Великі й важливі зміни відбуваються в організмі людини в період статевого дозрівання і проявляються вони в змінах зовнішності, самопочуття і настрою, а також в інтенсивності розвитку і формування органів репродуктивної системи. Вивчення анатомічної будови і функцій свого організму допоможе краще зрозуміти й оцінити цей важливий період у житті кожної людини.

Чоловічі статеві органи включають такі анатомічні елементи: внутрішні — яєчка (чоловічі статеві залози), їх протоки, придаткові статеві залози та зовнішні — мошонка та статевий член (пеніс).

Сім'яники (яєчка) являють собою дві залози округлої форми, у яких виробляються сперматозоїди і синтезуються чоловічі статеві гормони (андроген і тестостерон). Вони розташовані в мошонці, яка виконує захисну функцію. Чоловічий статевий орган (пеніс) знаходиться в нижній частині лобкової частини. Утворений губчатою тканиною, що омивається кров'ю двох великих артерій і має здатність при збудженні заповнюватися кров'ю, збільшувати пеніс у розмірах, змінюючи кут нахилу (ерекція). Пеніс має тіло і голівку, покриту складкою шкіри і слизовою оболонкою, яку називають «крайньою плоттю».

Уретра, або сечівник, — це тонка трубка, що з'єднується із сечовим міхуром і сім'явиносними протоками яєчок. Через неї сеча і сперма виводяться назовні.

Сім'явиносні протоки—дві тоненькі трубки, по яких сперматозоїди, попадають з яєчок в сім'яні пухирці, де вони накопичуються і дозрівають.

Простата, або передміхурова залоза, — м'язовий орган, у якому виробляється рідина білого кольору, яка, змішуючись зі сперматозоїдами, утворює сперму. При скороченні м'язів простати сперма виштовхується назовні через уретру. Це називається еяколяцією.

Жіночі статеві органи включають такі анатомічні елементи: внутрішні — яєчники, маткові або фалопієві труби, матку, піхву — і зовнішні — малі та великі статеві губи, клітор, гімен (дівоча пліва).

Яєчники—дві залози, що нагадують за формою і розмірами велику квасолю. Вони розташовані по обидва боки матки в нижній частині черевної порожнини жінки. У яєчниках розвиваються жіночі статеві клітини — яйцеклітини — і синтезуються жіночі статеві гормони—естрогени. Яйцеклітина дозріває в маленькому пухирці яєчника 24—30 днів, після чого пухирець розривається, і яйцеклітина виходить у маткові труби. Це називається овуляцією.

Маткові труби з'єднують порожнину матки з яєчниками. У фалопієвих трубах відбувається запліднення яйцеклітини сперматозоїдом.

Матка — це порожнистий м'язовий орган, вистелений зсередини слизовою оболонкою.

Матка з'єднується з фалопієвими трубами та піхвою. Коли запліднена яйцеклітина потрапляє до матки, вона занурюється в слизову оболонку, прикріплюючись до стінки матки. Тут і розвивається зародок, а пізніше плід. Незапліднена яйцеклітина виходить з організму жінки разом з частинами слизової оболонки матки і невеликою кількістю крові. Це називається менструацією.

Нижня тоненька частина матки називається шийкою. Шийка матки і піхва утворюють у вагітних жінок родовий канал, через який при народженні плід виходить з порожнини матки назовні.

Малі статеві губи (вульва) — це складки шкіри, які закривають зовнішній вхід піхви й уретри. Тут розташований клітор, у якому знаходиться багато нервових рецепторів. З боків малих губ розташовані великі статеві губи.

У дівчаток, що не мали статевого контакту (коїтусу), зовнішній вхід у піхву закритий тонкою з'єднувально-тканинною мембраною, що називається гімен, або дівоча пліва.

Дозрівання статевих клітин. Процес формування чоловічих і жіночих статевих клітин називають гаметогенезом, що відбувається в статевих залозах і складається з чотирьох періодів: розмноження, росту, дозрівання і формування. Підчас розмноження первинні статеві клітини — гаметогонії (сперматозоїди або яйцеклітини) кілька разів поділяються шляхом мітозу. У період росту вони збільшуються в розмірах, готуючись до наступного періоду. У період дозрівання, у процесі мейозу, відбувається зменшення кількості хромосом, утворюються жіночі й чоловічі статеві клітини з гаплоїдним набором хромосом. Останні, не поділяючись, вступають у період формування і перетворюються в дозрілі чоловічі статеві клітини—сперматозоїди та жіночі—яйцеклітини.

Продовження роду.

Біосоціальна основа сім'ї

У кожної нормальної людини є дана природою потреба в продовженні роду. Однак на відміну від тварин у людини прояв цієї потреби, діяльність, спрямована на її задоволення, втрачають свій винятково біологічний характер і набувають великого соціального змісту та значення.

Відомо, що функція продовження роду — єдина з функцій, організму, що має парний характер. Тому при її здійсненні дуже важливий соціальний характер взаємин між чоловіком та жінкою, і на рівні «чистої» фізіології ця функція не залишається.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Репродуктивна система людського організму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок