Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Рефлюксна хвороба

Рефлюксна хвороба

Назва:
Рефлюксна хвороба
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,86 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
У зв'язку із створенням високоефективних медикаментозних препаратів, що володіють антикислотною дією, і уточненням етіології і патогенезу захворювань травного тракту з'явилися можливості успішного лікування і профілактики загострень і ускладнень рефлюкс-езофагіта (РЕ), хронічного активного гастриту (гастродуоденіту) і хвороби виразки шлунку і дванадцятипалої кишки.

Протягом 10 років для лікування кислотозалежних захворювань використовується блокатор Н2 - рецепторів гістаміну парієнтальної клітковини - ранітидин. Проведені в нашій клініці дослідження показали, що ранітидин. володіє вираженим антикислотним ефектом. Так, за наслідками 24-годинного моніторингу (Дігитраппер Mark III, Швеція), прийом 150 мг препарату 2 рази на день стримував патологічні шлунково-стравохідні рефлюкси, забезпечував підтримку внутрішньотравного рівня РН>4 протягом 98,3%, а інтрагастрального - на 76% добового часу, що практично виключає дію агресивних чинників на слизисту оболонку верхніх відділів травного тракту.

Ефективність ранітидин. нами вивчена у 96 хворих РЕ і у 350 хворих ЯБ В даній роботі основну увагу надавалося розробці оптимальних схем лікування, що забезпечують швидке стримування клінічних симптомів хвороби, рубцювання язв і ерозій, дозвіл запальних процесів в слизистій оболонці стравоходу і шлунку, а також ліквідацію хелікобактерної інфекції.

РЕ (шлунково-стравохідна рефлюксна хвороба) характеризується запально-дегенеративними змінами стравоходу, обумовленими занедбаністю і тривалою експозицією в ньому шлункового вмісту. В розвитку РЕ важлива роль належить зниженню тонусу нижнього стравохідного сфінктера (НПС), порушенню стравохідної перистальтики і механізмів очищення стравоходу від соляної кислоти (стравохідного клиренса), зниженню резистентності слизистої оболонки (З) стравоходу до ацидо-пептичного пошкодження. Певне значення мають збільшення об'єму шлункового вмісту за рахунок гиперсекреції і сповільненого спорожнення, а також підвищення внутрішньочеревного тиску (1,2). Проте не дивлячись на поліэтіологчні і поліпатогенетичні механізми, що лежать в основі шлунково-стравохідного рефлюксу (ЖПР), ведуча роль в розвитку РЕ належить агресивній дії соляної кислоти (HСl) на Із стравоходу, і тому ключовим напрямом в лікуванні є зниження шлункового кислотоутворення (10).

Клінічні симптоми РЕ: печія, паління і болі за грудиною і їх посилення після їжі, в положенні лежачи, при нахилі тулуба, фізичному навантаженні, при тому, що об'їдається; відрижки, занедбаність кислого і гіркого вмісту в рот, надмірна салівація під час сну. Рідше зустрічаються паління в горлі з неприємним смаком і надмірним слизоутворенням в гортані, відчуття "грудки" в горлі, болі у вусі і щелепі, кашель, охриплість голосу, неприємний запах з рота (6,10).

Діагностичні дослідження.

При проведенні внутрішньостравохідної рН-метрії про наявність ЖПР свідчить падіння внутрішньотравного рівня рН нижче 4. Патологічним вважається рефлюкс, якщо його тривалість перевищує 5 мін. Інтенсивність рефлюксу оцінюється по якнайменшому внутрішньостравохідному значенню рН, а його висота - по рівню рН в різних відділах стравоходу (2,10).

Ендоскопічне дослідження стравоходу є провідним в діагностиці вираженості запального процесу. За відсутності РЕ З дистальної частини стравоходу гладка, блискуча, блідо-рожева, чітко визначається шлунково-стравохідне з'єднання (ЖПС). Для РЕ I-й ступеня характерні: слабо виражена гіперемія і рихлість З на рівні ЖПС, легка згладжена останнього, зникнення блиску слизистої дистальних відділів стравоходу. При II-й ступені РЕ разом з вираженою гіперемією і набряком на верхівках складок виявляються одиничні ерозії. Про III-й ступінь РЕ свідчать ерозії, покриті ексудатом або некротичними масами, які не розповсюджуються циркулярно, що відторгаються, що зливаються, і об'їм поразки З дистального відділу стравоходу складає менше 50% площі п'ятисантиметрової зони вище ЖПС. Для РЕ IV-й ступеня характерні циркулярно розташовані ерозії або ексудативно-некротичні пошкодження (виразки), що займають всю п'ятисантиметрову зону і інші дистальні відділи Із стравоходу вище ЖПС, що зливаються. При РЕ V-й ступені виявляються глибокі виразки і ерозії в дистальних відділах стравоходу, стриктури і фіброз його стінок, короткий стравохід (12).

Лікування РЕ.

Аналіз літературних даних (11), а також результати власних досліджень дозволили розробити схеми лікування РЕ, що включають разом із загальними заходами Зантак у вигляді монотерапії або в комплексі з буферними антацидами, прокінетиками і цитопротекторами, використовування яких приводило до швидкого згасання симптомів хвороби і досягнення ендоскопічної ремісії у більшості хворих. Так, до закінчення 6-8 тижневого курсу лікування по розробленим нами схемах у всіх хворих РЕ I-II ступеня і у 72% хворих РЕ III-й ступеня досягнута клініко-ендоскопічна ремісія, і лише у 5,2% хворих РЕ IV-й ступеня істотної позитивної динаміки не спостерігалося.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Рефлюксна хвороба

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок