Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Сифіліс у дітей

Сифіліс у дітей

Назва:
Сифіліс у дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,94 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Загальна хронічна інфекційна хвороба, якій притаманна періодизація клінічних проявів.

Збудник сифілісу - бліду трепонему – було відкрито і детально описано в 1905 р. Ф. Шаудіним і Е. Гофманом. Трепонему називають блідою тому, що вона мало сприятлива до анілінових барвників. Має вигляд, яка в поперечнику 0.5 мк, а в довжину 6-8 мк. За відповідних умов може утворювати цисту, через яку не проникають лікарські препарати. У живому вигляді бліду трепонему спостерігають у затемненому полі зору мікроскопа. Бліда трепонема гине при нагріванні до 48 С і при охолодженні до – 10 С. Антисептики швидко знищують її.

Проникає в організм бліда трепонема через дефекти шкіри і слизових оболонок і швидко розноситься лімфою по всьому організму.

Набутий сифіліс у дітей частіше є наслідком побутового зараження. Діти можуть заражатися від батьків, хворих на сифіліс, родичів або обслуговуючого персоналу дитячих закладів. Найчастіше захворювання передається через поцілунок або предмети (посуд, спільна з дорослими постіль тощо). Занесення інфекції від хворої дитини до здорової може відбуватися через іграшки, особливо такі, щ їх діти беруть до рота. Зараження сифілісом статевим шляхом зустрічається у дітей 12 – 14 років. Дуже рідкі випадки заносу трепонеми прямо в русло крові під час проведення гемотрансфузії у дітей.

З моменту зараження до появи перших проявів сифілісу минає 3 - 4 тижні. Цей період наз. інкубаційним. Від виникнення першого клінічного прояву хвороби – первинної сифіломи – до появи висипки минає ще 6 - 7 тижнів. Цей період наз. первинним періодом сифілісу . Він ділиться на серонегативний – до настання позитивних серологічних реакцій Вассермана (РВ) , імобілізація блідих трепонем (РІБТ) , імунофлюоресценції (РІФ) і серопозитивний – з настанням позитивних серореакцій на 6-му тижні після зараження.

Через 6-7 тиж. після появи твердого шанкеру і його регресу виникає різна висипка (плями, папули, пустули) на шкірі, на слизових оболонках – вторинний сифіліс , який в свою чергу поділяється на три стадії : свіжий, рецидивний і латентний. Вторинний свіжий сифіліс триває близько 1,5 – 2 місяці , а потім переходить у латентну стадію . Тривалість латентного сифілісу може бути різною, але завжди з’являється висипка та інші симптоми, що притаманні вторинному рецидивному сифілісу. Після регресу рецидивна висипка сифілісу знову переходить у латентну стадію. Такі чергування стадій за відсутності лікування тривають 2-3 роки.

Для третинного періоду сифілісу характерні такі специфічні гранульоми, як горби і гуми, які з’являються через 3-4 роки після зараження і пізніше. Потім активні симптоми третинного сифілісу знову змінюються латентним перебігом.

Первинний період сифілісу. Від моменту зараження сифілісом до появи першої ознаки сифілісу – первинної сифіломи – минає три-чотири тиж. (інкубаційний період). Тривалість цього періоду може змінюватись внаслідок прийому антибактеріальних препаратів для лікування простудного захворювання, гонореї та ін.

На місці проникнення блідої трепонеми з’являється ерозія або виразка, яка одержала назву твердого шанкеру. За локалізацією виділяють статеві шанкери і нестатеві (екстрагенітальні) . Статеві шанкери локалізуються у чоловіків на статевому члені, калитці, сечівнику, у жінок – на статевих губах, вагіні, сечівнику, шийці матки. Нестатеві шанкери, які частіше бувають у дітей, можуть виникати у будь-якому місці шкірного покриву та на слизових оболонках, найчастіше на шкірі обличчя, губах, на слизовій оболонці рота ( щоках ), язиці, мигдалинах.

Твердий шанкер, або первинний склероз, має твердий інфільтрат у своїй основі, він червоного кольору з синюватим відтінком, чіткими різними краями, розміром з черевичне зерно, овальної форми.

До атипових твердих шанкерів належать такі:

1. Індуративний набряк, що формується на стовбурі статевого члена, великих статевих губах, кліторі. У цих місцях виникає щільно-еластичний набряк із склерозуючим лімфангоїтом , який поширюється на найменші судини.

2. Шанкер-панарицій відрізняється своєю болючістю, набуханням та інфільтрацією всієї нігтьової фаланги з наступним утворенням виразок, які мають неправильні контури.

3. Шанкер-амигдаліт відзначається набуханням і почервонінням одного мигдалика, який виступає в порожнину горла. Амигдаліт буває ерозивним, коли мигдалик збільшуеться, ущільнюється, поверхня його ушкоджена. У разі виразкового амигдаліту всі появи більш виражені.

Ангіноподібний амигдаліт характеризується утрудненим болючим ковтанням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сифіліс у дітей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок