Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Синдроми ураження серцево-судинної системи при професійних захворюваннях

Синдроми ураження серцево-судинної системи при професійних захворюваннях

Назва:
Синдроми ураження серцево-судинної системи при професійних захворюваннях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,04 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Захворювання серцево-судинної системи (ССС) є причиною тривалої непрацездатності, інвалідності та смертності осіб різного, у тому числі й працездатного, віку. Значною мірою ця проблема є актуальною у клініці професійних захворювань, хоча шкідливі фактори виробничого процесу, які мають переважний вплив на ССС, у професійній патології не виділяють. Дані, що стосуються патологічних змін з боку ССС при професійних захворюваннях, мають розрізнений характер і описуються при розгляді окремих нозологій [1]. Симптоматика ураження ССС у даному випадку не є основною, і всі зміни з боку цієї системи розглядаються як супутні основним проявам патологічного процесу.

Механізми дії професійних факторів на ССС можуть реалізуватися за кількома напрямами [2].

1. Безпосередній прямий вплив на структуру ССС. Це спостерігається під час дії високих і низьких температур, іонізуючого випромінювання (ІВ), вібрації.

2. Опосередкований вплив через нейроендокринну систему, систему крові, респіраторний апарат (анемічне серце виникає при хронічній інтоксикації бензолом; легеневе серце розвивається внаслідок пилових і токсичних уражень бронхолегеневого апарату; розлади системи кровообігу як результат дії нейротропних отрут; гіперпродукція катехоламінів — внаслідок нервово-емоційного перенапруження; зменшення кисневої ємності крові — при гострій інтоксикації чадним газом).

3. Прогресування захворювань ССС непрофесійного генезу під впливом шкідливих виробничих факторів.

Ураження ССС, що виникають у виробничих умовах, мають функціональний, органічний, запальний характер та інші механізми розвитку.

Патологічні прояви з боку ССС при професійних захворюваннях, як правило:

- не є провідними у клінічній картині патологічного процесу;

- проявляються на фоні характерних клінічних ознак основного захворювання;

- не мають ознак самостійного захворювання, тобто є неспецифічними синдромами;

- погіршують перебіг основного захворювання і роблять серйознішим його прогноз.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2000 р. №1662 “Про затвердження переліку професійних захворювань” [3] лише незначна кількість уражень ССС безпосередньо розглядаються як професійні. Третій розділ цього переліку об’єднує “Захворювання, викликані дією фізичних факторів”: вегетосудинну дисфункцію, зумовлену впливом неіонізуючого випромінювання і хронічного перегрівання організму; ангіотрофоневрози кінцівок, зумовлені впливом контактного ультразвуку, охолоджувального мікроклімату; облітеруючий ендартеріїт, викликаний охолоджувальним мікрокліматом; наслідки кесонної хвороби (у тому числі з боку ССС).Четвертий розділ включає “Захворювання, пов’язані з фізичним перенавантаженням та перенапруженням окремих органів і систем”. До професійних захворювань ССС відноситься виражене варикозне розширення вен нижніх кінцівок, ускладнене запальними (тромбофлебіт) або трофічними розладами. У ґенезі захворювання має значення тривале перебування у вимушеній робочій позі стоячи.

Ураження ССС при професійних захворюваннях проявляються низкою синдромів. Ангіодистонічний синдром — характеризується ознаками дистонії периферичних або центральних судин артеріального типу (артеріол і капілярів) з їх періодичними рефлекторними спазмами. Є типовим супутнім ураженням ССС при багатьох професійних захворюваннях, зустрічається дуже часто і тому вимагає детального розгляду.

Ангіодистонічний синдром має багато спільного з нейроциркуляторною дистонією (НЦД). Проте дисциркуляторні явища, що спостерігаються при профзахворюваннях, не завжди укладаються в схему НЦД. Рівень артеріального тиску (АТ) іноді буває різним в окремих ділянках, одночасно можуть спостерігатися і гіпотензія, і гіпертензія (парціальна форма ангіодистонічного синдрому), а гемодинамічні порушення в різних хворих можуть переважати у периферичних, вінцевих або церебральних судинах. Тому в професійній патології термін “ангіодистонічний синдром” включає в себе не лише парціальну, а й периферичну і церебральну форми. При парціальній формі переважає гіпертонічний тип судинних реакцій (виражені генералізація і ступінь проявів судинних порушень з явищами коронароспазму, висока лабільність АТ, частоти пульсу, нерідко субфебрилітет); гіпотонічний тип зустрічається значно рідше.

Периферичний ангіодистонічний синдром виникає при:

1) локальній формі вібраційної хворобі (І та ІІ стадії). У літературних публікаціях розглядається як ангіотрофоневроз верхніх кінцівок [1]. Основна група ризику — робітники, які працюють з ручними інструментами, що створюють локальну вібрацію з ураженням верхніх кінцівок: клепальники, шліфувальники, обрубники, формувальники, чеканники, полірувальники, наждачники;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Синдроми ураження серцево-судинної системи при професійних захворюваннях

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок