Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Рівень захворюваності на вірусний гепатит А по Косовському району за 10-ть останніх років

Рівень захворюваності на вірусний гепатит А по Косовському району за 10-ть останніх років

Назва:
Рівень захворюваності на вірусний гепатит А по Косовському району за 10-ть останніх років
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,34 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
2002 р.

Рівень захворюваності на вірусний гепатит А

по Косовському району за 10 останніх років

Отже, я можу зробити висновок, що рівень захворюваності на вірусний гепатит А залишається досить високим. Особливо ріст відмічається починаючи з 1990 по 1993 р., а також 2000 – 2001 р.

За статистичними даними видно, що вірусний гепатит реєструється як серед дорослих, так і серед дітей.

Хвороба Боткіна (morbusbotkini)

Синоніми: епідемічний гепатит, катаральна жовтуха, вірусний гепатит, паренхіматозний гепатит, гепатит А, інфекційний гепатит.

Хвороба Боткіна – гостре інфекційне захворювання вірусної породи, яке відноситься до групи кишкових інфекцій, антропоноз. Клінічно характеризується великим поліморфізмом, можливістю жовтявих і безжовтяних форми, а також різними ускладненнями.

Епідеміологічно вірусний гепатит характеризується спалахами і епідеміями водяного, елементарного, контактно-побутового та змішаного типу. Зустрічаються у всіх країнах земної кулі, причому захворюваність гепатитом особливо наростає на фоні соціальних потрясінь, наприклад в воєнні та післявоєнні роки.

Як хвороба жовтуха відома людству з давніх давен. Особливо необхідно підкреслити роль С.П.Боткіна, який вперше сформулював твердження про інфекційну хворобу катаральної жовтухи.

В групі епідемічних вірусних гепатитів розрізняють три окремих форми: 1) епідемічна жовтуха – хвороба Боткіна, тобто вірусний епідемічний гепатит; 2) сироватний гепатит, який передається при парентеральному введенні крові, плазми, сироватки людини;

3) склеризуючий гепатит. По тяжкості протікання є 3 форми хвороби: легкої, середньої важкості і тяжкої.

Епідеміологія. Епідемічний гепатит характеризується високою географічною розповсюджуваністю, тобто “він не знає географічних меж”. Багато дослідників вважають, що сучасне широке розповсюдження на карті світу епідемічного гепатиту являється одним із наслідків ІІ-ї світової війни.

Встановлено, що вірус епідемічного гепатиту знаходиться в крові, виділяється з організму хворих з фекаліями, а інколи з сечею. Зараження інших осіб може відбуватися внаслідок стійкості вірусу, забруднених предметів щоденного вжитку, через мух, а особливо при вживанні в їжу заражених продуктів і води. Таким чином виділяють водні, харчові, контактно-побутові та змішані спалахи гепатиту.

Вірусний гепатит може зустрічатися в любому віці, незалежно від статі. Сприйнятливість людського організму з перших років життя до вірусу епідемічного гепатиту досить значна.

Особи, які перенесли хворобу Боткіна, набувають стійкий, специфічний імунітет, хоча можливість повторних захворювань повністю не виключено.

Відомості про летальність при інфекційному гепатиті різні; всі автори сходяться на тому, що в більшості випадків хвороба не призводить до смертельного кінця, але в окремих випадках, можливі важкі форми і ускладнення, які супроводжуються смертю.

В середньому летальність при хворобі Боткіна складає 0,1-0,2%.

Патогенез. Збудник може потрапляти в організм двома шляхами: через рот і парентерально. Через рот збудник заноситься з зараженою водою, їжею і іншими забрудненими об’єктами, включаючи пряме занесення вірусу з інфікованих пальців, рук. Дальше вірус з порожнини рота разом з їжею, водою і слиною потрапляє в шлунок. В шлунку під дією соляної кислоти і шлункового соку, збудник зазнає змін але остаточно не гине. Через шлунково-кишковий тракт збудник потрапляє в ендотелій тонкої кишки, тут розмножується і потім з лімфовузлів гематогенно потрапляє у печінку. В печінці потрапляє у гепатоцити, ушкоджує їх. Потім з жовчю потрапляє у кишечник і згодом виділяється з фекаліями.

При хронічній формі з рецидивами і загостреннями характерне поєднання дифузного ураження паренхіми і строми печінки з послідуючим розвитком цирротичних змін, а також утворенням можливих синдромів – гепатоліенального, гепатоцеребрального і ін.

При вірусному гепатиті, крім печінки зміни відмічаються в селезінці, нирках, частково в серцевій області і в клітинах центральної нервової системи. При гострій жовтій дистрофії печінки розміри органа різко зменшуються, також можливий поширений некроз печінкових клітин з послідуючим їх розпадом і розсмоктуванням. До інших змін при епідемічному гепатиті також можна віднести можливі гострі некрози в підшлунковій залозі, зміни в гліозних і ганліозних клітинах кори головного мозку, підкіркових вузлів, мозочка.

Клініка. Інкубаційний період при пероральному зараженні може коливатися від 14 до 50 діб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Рівень захворюваності на вірусний гепатит А по Косовському району за 10-ть останніх років

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок