Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Розлади статевої функції

Розлади статевої функції

Назва:
Розлади статевої функції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,42 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Скарги жінок на розлади статевої функції спостерігаються досить часто. Ставлення лікаря до таких хворих має бути надзвичайно обачним і тактовним. Розлади статевої функції жінок можуть спричинятися такими факторами.

1. Неможливість статевого життя внаслідок яких-небудь перешкод у статевих шляхах. До цієї групи належать жінки з вродженими пороками статевих органів.

2. Неможливість статевого життя внаслідок спазму в області входу у піхву. Так, при намаганнях здійснити статевий акт відбувається тонічне скорочення і судома м'язів піхви і стегон, що супроводжується болем. Це захворювання психогенного характеру і зустрічається у астенічних жінок у молодому віці або у літніх жінок, які раніше не жили статевим життям.

3. Статева холодність чи відсутність задоволення зустрічається нерідко у жінок з недорозвиненістю статевого апарату, після перенесення тяжких інфекційних захворювань, після абортів.

4 Біль під час статевого акту. Зустрічається у жінок, які мають запальні процеси у піхві, шийці матки, пухлини придатків тощо.

Аномалії менструального циклу

Аномалії менструального циклу досить різноманітні, їх можна поділити на такі групи:

• повна відсутність менструацій (аменорея);

• малі і нечасті менструації (гіпоменорея);

• надмірні менструації (циклічні кровотечі);

• нерегулярні менструації (ациклічні кровотечі);

• сильний біль під час менструації (альгоменорея);

• сильний біль, що віддає в інші органи (дисменорея).

Аменорея — (відсутність місячних) може бути первинною і вторинною, тобто повна відсутність менструацій з періоду статевого дозрівання і припинення менструацій, що були, на деякий час чи назавжди. За етіологією розрізняють фізіологічну аменорею, яка спостерігається до настання статевої зрілості, під час вагітності тощо, штучну аменорею, яка спричинена внаслідок хірургічного видалення яєчників або систематичним вприскуванням розчину йоду з метою запобігання вагітності, і патологічну аменорею. Патологічна аменорея нерідко спостерігається після важких інфекційних захворювань, хронічних виснажуючих захворювань (туберкульоз, малярія), хронічних інтоксикацій ртуттю, свинцем, наркотичними речовинами. Аменорея — частий супутник ендокринних захворювань яєчників, наднирників, підшлункової та щитовидної залоз.

Аменорея і гіпоменорея лікуються за допомогою дієто-і гормонотерапії. Показане лікування на курортах і в санаторіях гінекологічного профілю. Лікування дієтою передбачає високоякісне і калорійне харчування, додатково збагачене на вітаміни С і В. Рекомендується загальнозміцнювальний режим — відпочинок на свіжому повітрі, заняття спортом. Гормонотерапія призначається лікарем за певною схемою з огляду на фази менструального циклу. Так, у перші 15—20 днів призначають препарати фоллікулін, синестрол, а в наступні дні — препарати гормону жовтого тіла (прогестерон).

Дисменорея і альгоменорея проявляються як загальна слабкість, розбитість, головний біль, біль у ділянці статевих органів. Нерідко біль має переймоподібний характер, віддає у стегна. Біль у животі може спостерігатися за кілька днів до початку місячних і продовжуватися після їх припинення. З багатьох причин виникнення болю можна виділити: 1) механічний біль — пояснюється переповненням кров'ю матки за її малого об'єму, вузькості шийки, внаслідок чого утруднюється відтік крові; 2) конституційний біль — спостерігається при астенічній конституції тіла (такі жінки мають слабкий розвиток м'язів, високий зріст, бліде забарвлення шкіри, довгі кінцівки і шию, вузьку грудну клітку); 3) ендокринний біль — розвивається у разі недостатнього продукування гормонів жовтого тіла та деяких інших причин.

Під час лікування дисменореї лікар, як правило, призначає гормональні препарати, але існує ряд вправ, котрі можуть набагато зменшити менструальні болі. Так, прокидаючись вранці у ліжку, жінці не слід негайно вставати, варто трохи полежати і потім виконати кілька простих вправ. Зігнути ноги у колінах і притягнути їх до грудей. Трохи зігнувши спину, погойдатися назад — вперед хвилину чи дві. Потім розпрямитися і ще полежати кілька хвилин. Далі перевернутися на живіт, взятися руками за гомілки біля суглоба і, вигнувши спину, так само хвилину-дві покачатися. Такі вправи покращують кровообіг, сприяють підтриманню тонусу матки і можуть зменшити менструальні болі.

Кровотечі зі статевих органів також дуже розповсюджене явище. Вони можуть пов'язуватись з менструальним циклом (циклічні) чи бути такими, за яких цикл не зберігається (ациклічні — найнебезпечніші). Найчастіше кровотечі бувають з матки. Головною причиною їх є запальні процеси в статевих органах, пов'язані з інфекційними захворюваннями, перериванням вагітності (абортом), неправильним застосуванням контрацептивів тощо. В усіх випадках появи кровотечі слід негайно звертатися до лікаря.

Запальні процеси жіночих статевих органів

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Розлади статевої функції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок