Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Розпорядок дня школяра

Розпорядок дня школяра

Назва:
Розпорядок дня школяра
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
87,12 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
План:

ВСТУП

1. Режим дня

2. Учися вчитися

3. Як правильно готувати уроки

4. Як підготуватися до іспитів

ВСТУП

Кому не доводилося всю ніч читати детектив, унаслідок чого зранку важко прокинутися? А відкладання написання твору «на останній момент»? А хвилювання перед іспитом з по-стійним оханням, що не вистачило тільки одного дня на відмінну підготовку? Але ж усього цього могло б і не бути, якби режим дня був організований правильно. Нудно? Зовсім не всі Люди, які дотримуються режиму,—це саме ті, хто завжди бадьорий і ве-селий. Адже вони встигають і погуляти, і почитати, і допомогти в домашній роботі, і вивчити уроки. Людство вступило в такий період розвитку, коли ефективність роботи визначається, насамперед, умінням керувати складними машинами й технологічними процесами, творчо мислити й діяти, раціонально використовувати зростаючий потік інформації. Рівні здоров'я й освіти визначають працездатність і соціальну активність людини.

У зв'язку з цим задачею першорядної важливості є наукова розробка та впровадження таких правил та форм організації праці, які забезпечують найбільшу ефективність розумової праці при повному збереженні здоров'я. Раціональна організація розумової праці повинна сприяти ще більшому розкриттю духовних сил, вольових якостей та інтелектуальних можливостей людини, і вкрай необхідно, щоб знання та навички правильної організації розумової діяльності були закладені в шкільні роки.

Привчатися дотримуватися режиму дня необхідно змалку. У цьому віці легко виробити звичку до організації і порядку, до систематичної праці.

1. Режим дня

Правильний режим дня школяра — це доцільно організований розпорядок добової діяльності, який відповідає віковим особливостям і передбачає повторюваний щодня ав-томатизм життєвих процесів. При цьому надзвичайно важливо, щоб усі елементи режиму проводилися строго послідовно й у той же час. Це сприяє виробленню стійких умовних рефлексів, причому кожен попередній етап денного ритму є умовним сигналом для виконання наступного. У зв'язку з цим учні, які дотримуються режиму дня, швидше залучаються до роботи, швидше засинають і менше втомлюються.

У задачу побудови режиму дня входить правильна організація сну, харчування, організація зміни видів діяльності, чергування праці та відпочинку.

У добовому бюджеті часу учнів виділяються такі основні компоненти: навчальні заняття в школі та вдома, сон, позашкільні заняття: музика, читання художньої і науково-популярної літератури, заняття (іноземною мовою та ін.), самообслуговування, виконання правил особистої гігієни, прийом їжі, перебування на свіжому повітрі, заняття фізкультурою і спортом.

З віком змінюється співвідношення окремих компонентів режиму в часі, з'являються нові види діяльності, міняється характер організації і проведення тих чи інших режимних моментів.

Природно, що жодна схема розпорядку дня не може бути універсальною, однаково придатною для всіх. Однак головне правило — розумне чергування розумових і фізичних навантажень з відпочинком, раціональне харчування — слід виконувати у всіх випадках.

Особливу увагу слід приділяти організації відпочинку. Організм школяра повинен відпочивати не тільки під час нічного сну, але і протягом навчального дня, у перервах між заняттями в школі та вдома, між іншими видами позашкільної діяльності. Обов'язковим повинне бути перебування на свіжому повітрі.

Життя дитини, зрозуміло, не вичерпується тільки шкільними заняттями. Діти шкільного віку з величезним задоволенням займаються в технічних і художніх гуртках, музичних, спортивних, юннатських школах, люблять відвідувати концерти, кіно, театри. Однак перегляд кінофільмів і телевізійних передач, відвідування театру не повинні порушувати їхнього режиму і шкодити здоров'ю та навчанню. Культурні заходи й заняття за інтересами слід регламентувати, враховуючи на вікові особливості дітей.

Нерідко лікарям доводиться вислухувати скарги батьків на неспокійний сон, збудливість дитини. Часто ці небажані явища зустрічаються в тих школярів, які зайняті в численних секціях і гуртках, учаться в спецшколах, перебувають далеко від будинку і яким не дуже подобається те, що пропонують ці гуртки та спецшколи. Дитина воліє гуляти на вулиці з друзями, але їй доводиться їздити в музичну школу, спортивну чи . Звичайно те, що не подобається, вдається погано і забирає багато часу, до того ж не приносить радості та задоволення.

Найчастіше батьки намагаються дати своїм дітям і вкласти в них те, чого недоодержали у своєму дитинстві. Вони усвідомлюють це і саме цим пояснюють свою наполегливість у насильницькому розвитку дітей. Однак в одних дітей розвивається нервовий тне і порушення сну через навчання в ненависній музичній школі та додаткових заняттях англійською мовою з педагогом, в інших — нейродерміт після того, як до англійської школи і фігурного катання додалися спеціальні заняття історією.

Люди розпоряджаються своїм часом по-різному: одні керують часом, а інші підкоряються йому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Розпорядок дня школяра

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок