Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Роль препаратів магнію в лікуванні невиношування вагітності

Роль препаратів магнію в лікуванні невиношування вагітності

Назва:
Роль препаратів магнію в лікуванні невиношування вагітності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
45,09 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Проблема невиношування вагітності до теперішнього часу має велике значення і є актуальною у практичному акушерстві. Це пов’язано з великою частотою даної патології — від 18 % до 20 %, а також з тим, що, незважаючи на зусилля вчених і практиків, протягом останніх десяти років вона не має тенденції до зниження. Головну причину загрози мимовільного викидня в кожному конкретному випадку визначити дуже важко.

Однією з численних та суттєвих причин переривання вагітності у II–III триместрах є підвищення тонусу матки. Тому патогенетично зумовленим є використання препаратів, що знижують його в разі загрози переривання вагітності. Препарати магнію в акушерстві застосовуються з початку ХХ сторіччя, тоді сульфат магнію використовували для лікування еклампсії. З 70-х років у Німеччині та США магнію сульфат широко застосовується для усунення скоротливої активності матки.

Магній є важливим мікроелементом організму людини. Він необхідний для синтезу білка, АТФ, є регулятором клітинного росту, кофактором понад 300 ферментних реакцій, бере участь у процесах окисного фосфорилювання, мембранного транспорту. Магній діє на центральну та периферичну нервову систему, пригнічуючи збудження в корі великих півкуль, гіпоталамічній ділянці, судинному та дихальному центрах, гальмуючи нервово-м’язову передачу [5, 9].

Магнію сульфат має виражені токолітичні властивості, зумовлені його впливом на клітини. Як природний фізіологічний антагоніст кальцію магній заміщує його у клітинах та блокує вільні кальцієві канали, що запобігає виходу калію з клітини. Магнію властивий ряд ефектів, що конкурують з ефектами кальцію на всіх рівнях організації клітини [9].

Вагітності притаманний стан гіпомагніємії. Це пов’язано з підвищенням в 2–3 рази споживання магнію під час вагітності, зумовленого ростом та розвитком плода і збільшенням виділення цього елемента нирками вагітної. Окрім того, дефіцит магнію спричиняють стресові ситуації, ранні гестози, які супроводжуються блюванням і захворюваннями травного каналу з порушенням всмоктування. Особливо знижується концентрація магнію у сироватці крові наприкінці вагітності [2].

Застосування препаратів магнію є доцільним на початку гормональної терапії вагітних із загрозою переривання, оскільки нестача естрогенів та прогестерону супроводжується зниженням рівня магнію. Відмічено також, що введення статевих гормонів збільшує магніємію.

Магнію сульфат справляє виражену сприятливу дію на центральну та периферичну гемодинаміку. Встановлено антиагрегантну дію магнію на тромбоцити і безпосередньо на судинну стінку, оскільки він зменшує дисбаланс між синтезом простацикліну судинної стінки і тромбоксану. Спостерігали також зменшення синтезу та викиду катехоламінів із депо. Все це поліпшує перфузію тканин [1, 9].

Під час проведення магнезіальної терапії слід пам’ятати, що ендотеліопротекторний та антиагрегантний ефект магнію сульфату короткочасний та закінчується після виведення його з організму. За внутрішньовенного введення це відбувається після закінчення інфузії розчину, а за внутрішньом’язового — через 3–4 години. Тому необхідна підтримувальна терапія пероральними формами [6].

Наведені літературні дані свідчать про необхідність удосконалення методів профілактики та лікування загрози переривання вагітності препаратами, що не містять гормонів.

Метою нашого дослідження було вивчення ефективності лікування загрози переривання вагітності шляхом застосування препаратів, що містять магній.

Матеріали та методи

У динаміці застосування патогенетично обґрунтованої терапії обстежено 30 вагітних із загрозою переривання вагітності (основна група) та 50 пацієнток з фізіологічним перебігом вагітності (контрольна група). У жінок обох груп спостерігали і порівнювали особливості перебігу вагітності протягом I, II та III триместрів, пологів, післяпологового періоду, а також стан плода та новонародженого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Роль препаратів магнію в лікуванні невиношування вагітності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок