Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Токсикоманія

Токсикоманія

Назва:
Токсикоманія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,88 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Вступ

Токсикоманія - вдихання побутової хімії . Діти і підлітки у віці від семи до сімнадцяти років, чиї звички виникли зовсім мимоволі, іноді не без допомоги батьків. Токсикоманія - неприємне видовище, бачити токсикоманів . ймовірно це і є дно.

Речовини використовувані токсикоманами

Плямовивідники. Рідиною змочують хустка, будь-яку чи ганчірку внутрішню поверхню шапки, і ними закривають ніс і рот. - Бувають смертельні випадки від вдихання суміші плямовивідників з нашатирним спиртом.

Толуол і розчинники нітрофарб. Дихають 1-2 хв, налив толуол у целофановий пакет. - Ейфорія з руховим порушенням починається через 10-15 хв. Відчувають запаморочення, хода робиться хибкою. Потім біля години продовжується делірій із щирими зоровими і слуховими галюцинаціями. Іноді можуть бути візуалізація представлень.

Рідкий (літаковий) клей на основі четирьоххлористого вуглецю. Для інгаляції використовують целофанові мішки. В минулі роки, налив у них клей, підлітки натягали ці мішки на обличчя як протигазну маску. У стані глибокого сп'яніння, не будучи здатними цей мішок із себе стягти, досягали смертельно небезпечного чи сп'яніння гинули від удушення.

- Викликає головний біль, депресію, втрату апетиту, нудоту . і тільки іноді в нього з'являються галюцинації. Звичайно людина знаходиться в стані, схожому на сп'яніння, але деякі люди стають агресивними.

- Клей часто є причиною неоперабельних ушкоджень дихальної системи.

Бензин, рідина для зняття лаку, що чистять і миють засоби. Усе це речовини, що постійно використовуються в побуті, і усі вони містять хімікалії, що, випаровуючи, діють на людський мозок.

- Більшість таких речовин сповільнює функції організму. Вдихання висококонцентрованих пар чи розчинників аерозолів може викликати порушення серцевої діяльності і миттєву смерть. А подих може сповільнитися настільки, що воно попросту припинитися.

Більшість таких речовин сповільнює функції організму.

Сама розповсюджена в токсикоманів речовина клей момент .

Він не дорогою, що навіть у будь-якого малозабезпечених знайдуться на його гроші.

Визначити, чи приймає підліток наркотики, нелегко, але можна. Зміни в ньому видні вже в перші тижні нового захоплення, поки ще не виникла наркотична залежність. От деякі ознаки:

— агресивний напружений чи настрій різка зміна в поводженні: він уникає батькыв, по телефоні відповідає нишком і односкладово, старі друзі йому нецікаві, старі заняття — включаючи школу;

— одяг його може бути неохайної, серед речей з'являються баночки, склянки, може бути — шприци і таблетки;

— можуть з'явитися татуювання і малюнки на руках, він може почати потихеньку крастися гроші і речі;

— надмірна веселість, почервоніння обличчя, незвичайний апетит-ймовірні ознаки вживання чи анаші гашишу; у приміщенні, де курили "веселий "Біломор", коштує солодкуватий, дуже характерний запах;

- вузькі зіниці, млявість, відчуженість — ознаки вживання наркотиків опійної групи;

якщо дитина "дивиться мультики" за допомогою бензину (вдихаючи), можна вловити його запах від одягу і волосся;

— розширені зіниці можуть бути наслідком уживання чи кокаїну "крека"; також від "крека" знижується

апетит і погіршується сон (від кокаїну — теж);

— від кокаїну, "крека", маріхуани знижується пам'ять, підліток із працею зосереджується;

— налиті кров'ю ока — результат уживання маріхуани.

Треба мати а виду, що багато ознак можна помітити тільки спочатку, потім організм пристосовується і починає руйнуватися всерйоз, зовнішні ознаки бачить тільки фахівець.

Наркологи серйозно застерігають батьків від помилки нападати на підлітка з докорами і "твердими мірами" при викритті. Потрібний довірча розмова. І найкращий шлях — відразу звернутися до фахівця, як тільки ви щось запідозрили. Тим більше що кожної з перерахованих ознак може означати щось інше і увести вас в оману, особливо якщо ви досить вилучені від дитини. А при вашій бурхливій реакції підліток може остаточно замкнутися і замість союзника побачить у вас ворога.

Допомагаючи людині врятуватися від наркотиків, варто пам'ятати, що це хвороба, причому дуже глибока — психічна, що торкається особистість, сприйняття світу, відношення до нього. Однак не можна і списувати усі на об'єктивні обставини і "дурну компанію"—справедливо замічено, що в будь-якому віці людин вибирає собі компанію сам. Коли говорять, що прийдеться відмовитися від друзів, не є зайвим задуматися чи —друзі людині ті, хто поділився з ним своїм рабством?

Якщо говорити про суть що відбувається, то, зрозуміло, у першу чергу, наркоманія — це саме різке обмеження волі. По-друге — зниження перспектив. Юнак, що втягся в наркотики, зрозуміло, не зуміє стати сильна чи розумної, дівчина — красивої, це чисто біологічне обмеження. Одночасно з цим відбувається соціальний спуск:

від дрібного злодійства в себе будинку наркоман переходить до жебрання, проституції, карним способам пошуку грошей — усім, на які вистачає сил.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Токсикоманія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок