Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Токсикози вагітних

Токсикози вагітних

Назва:
Токсикози вагітних
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,17 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Токсикози вагітних — це такі патологічні розлади, які розвиваються під час вагітності, ускладнюють її перебіг і, як правило, припиняються після закінчення вагітності.

Під час нормальної вагітності в організмі жінки відбуваються адаптаційні зміни функцій майже всіх органів і систем, що й визначає нормальний перебіг вагітності та розвиток плода. Ці пристосовні зміни регулюються нервовою системою за активної участі залоз внутрішньої секреції.

На розвиток токсикозів вагітних можуть впливати різні порушення в системах організму, відповідальних за адаптацію його до вагітності. До чинників, які негативно впливають на цей процес, належать: 1) патологічні зміни рецепторного апарату матки, що сприяють утворенню патологічних імпульсів, які йдуть від плідного яйця; 2) патологічне перероблення імпульсів (навіть нормальних) у центральній нервовій системі.

Чинниками, що сприяють розвиткові токсикозів вагітних, є захворювання, перенесені раніше та супутні вагітності (хвороби серця й судин, патологія печінки, нирок, гіпертонічна хвороба, цукровий діабет та ін.), нервово-психічні потрясіння, перевтома, недосипання, кисневе та харчове голодування, інтоксикації та інші чинники, що ослаблюють реактивність організму жінки. Велике значення в розвитку токсикозів вагітних мають також спадкові чинники: конституціональні особливості типу нервової діяльності, анатомічна будова судинної стінки та її ендотелію тощо.

Механізм розвитку токсикозу вагітних вивчений ще недостатньо. Схематично його можна уявити так. Пов'язане з вагітністю вкорінення в материнський організм (у матку) елементів плідного яйця (ворсинок), утворення та функціонування нових ендокринних органів (жовте тіло вагітності й плацента) та інші обставини вносять досить істотні зміни в організм жінки. Він перебудовується стосовно тих нових умов, у які він потрапляє у зв'язку з вагітністю.

Цей новий стан організму матері є фізіологічним. Однак за певних несприятливих умов він може набути патологічних рис початкового токсикозу.

Можливість виникнення у вагітної токсикозу залежить від низки умов, з яких головними є загальний стан організму, стан нервової системи, ендокринного апарату, окремих органів та систем і взагалі усього того, що визначає реактивність організму. Велику роль відіграє й навколишнє середовище — умови праці, побуту тощо.

У разі токсикозу вагітних функціональні зрушення в центральній нервовій системі набувають патологічної форми, порушуються нормальні функціональні взаємовідношення між корою і підкіркою, що призводить до недостатності центральної регуляції вегетативних функцій.

У міру розвитку захворювання виникають вторинні ураження інших органів, особливо печінки, нирок та ендокринної системи.

У наш час відомо понад 30 теорій патогенезу цього ускладнення вагітності. Основні з них: 1. Теорія порушення загального синдрому адаптації організму жінки до плода, що розвивається в матці; 2. Алергічна теорія, котра пов'язує розвиток токсикозу вагітних з надходженням з плідного яйця в організм матері алергенів у вигляді білкових субстанцій плода та плаценти; 3. Ниркова теорія, згідно з якою основну роль у патогенезі пізнього токсикозу відіграє ішемія нирок (порушення ниркового кровообігу внаслідок стискання вагітною маткою судин нирок викликає їх ішемію, виділення реніну, що має гіпертензивну дію); 4. Гормональна теорія, котра пояснює це ускладнення гіперфункцією кіркової речовини надниркових залоз та гормональною недостатністю плаценти; 5. Плацентарна теорія, за якою причинами токсикозів вагітних можуть бути: а) передчасне старіння (дистрофія) ворсинок хоріона, а звідси недостатність функції плаценти; б) порушення матково-плацентарного кровообігу та утворення недоокиснених проміжних продуктів обміну речовин; в) спазми судин плаценти, що призводять до ішемії та некро-біозу її тканин; г) виражені морфологічні (дистрофічні) зміни у плаценті; 6. Гемодинамічна теорія. Вона пов'язує розвиток токсикозів вагітних з недостатнім відтікан-ням крові матковими судинами (венами), внаслідок чого посилюється відтікання крові через судини яєчника, а це призводить до порушення гемодинаміки у ниркових судинах і подальшої ішемії нирок; 7. Неврогенна теорія, що розглядає токсикоз вагітних як нейротоксикоз; 8. Теорія гематологічного конфлікту між матір'ю й плодом за системою резус-фактора або АВО; 9. Теорія, яка пояснює токсикоз вагітних потраплянням у течію крові матері навколоплідних вод тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Токсикози вагітних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок