Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Товста кишка, травлення в товстій кишці

Товста кишка, травлення в товстій кишці

Назва:
Товста кишка, травлення в товстій кишці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,21 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Актуальність теми:

Знання будови і функцій органів травлення. Зокрема товстої кишки потрібно як для доклінічних дисциплін (фармакологія, патологічної анатомії), так і для клінічних дисциплін, які будуть вивчатись АН наступних курсах (хірургії, педіатрії, інфекційні хвороби).

Хвороби органів дихання травлення займають особливе місце є ряд захворювань населення, мають тенденцію до хронічного протікання і рецидування (неспецифічний виразковий коліт, ентероколіти кишкова непрохідність рак товстої кишки). Так наприклад, при хронічних запорах кал сильно обезводнюється, оскільки в товстій кишці відбувається надлишкове всмоктування води, в звичайних умовах вона виводиться з калом, порушується кишковий “бар’єр” і стінки товстої кишки починають пропускати в кров не тільки воду з молекулами поживних речовин, але й шкідливі для організму молекули продуктів гниття і бродіння – проходять само утруднення організму, виникає загальна слабкість організму, головокружіння, знижується працездатність.

Без знання даної теми неможливо зрозуміти механізм розвитку кишкових захворювань, правильно поставити діагноз, проводити лікування і профілактику.

Мета заняття:

Навчальна мета: Вивчити скелетопію і сінтопію товстої кишки.

Вивчити положення. Будову і функції товстої кишки.

Навчитись показувати відділи, частини товстої кишки на таблицях, муляжах, планшетах. Вивчити відмінності тонкої кишки і товстої. Вивчити і засвоїти травлення в товстій кишці, функціональне значення.

Виховна мета: підвести студентів до розуміння важливості вивчення даної теми, спрямування студентів до удосконалення знань з анатомії.

Тип заняття: Лекція

Міждисциплінарна і Внутрішньо дисциплінарна інтеграція.

Латинська мова - “Медична термінологія”

Паталогічна анатомія – “Патологія органів травлення”

Фармакологія – “Засоби, що впливають на перистальтику кишечника”

Терапія “Ентероколіти, коліти”

Сестринська справа – “Очисні, клізми”

Місце проведення заняття: Кабінет анатомії

Тривалість заняття: 90 хв.

Устаткування: таблиці – “Загальний огляд травної системи”. Будова стінки товстої кишки.

ГРАФІЧНЕ ЗОБРАЖЕННЯ ЛОГІЧНОЇ СТРУКТУРИ УЧБОВОГО МАТЕРІАЛУ

ТОВСТА КИШКА

Одиниці з всієї багатомільйонної маси людей по справжньому знають про роль товстої кишки в справі підтримання міцного, стабільного здоров’я. Мудреці древності, йоги, єгипетські лікарі давним-давно знали ітсину, що товтий кишечник повинен підтримуватись в ідеальному порядку, якщо людина хоче бути здоровою.

Ось вислови Великого Цілителя всіх народів і часів Ісуса Христа, записані його учнем Іоаном в манускрипті “євангеліє Світу Ісуса Христа”, який відноситься до Іст. Нашої ери.

“…Внутренняя грязь ещё страшней, чем грязь наружная. Поэтому тот, кто очищается только снаружи, остается нечистым внутри, похож на гробницу, украшенную блестящей живописью, но внутри наполненную мерзопакостью”.

“Возьмите большую тыкву, снабженную спускающимся вниз стеблем длинной в человеческий рост, очистите тыкву от её внутренностей и наполните речной водой, подогретой Солнцем. Повесьте тыкву на ветку дерева, преклоните колени перед Ангелом Воды и потерпите…чтобы вода проникла по всем вашим кишкам…Просите Ангела Воды освободить тело Ваше от всех нечистот и болезней наполняющих его. Потом пустите воду из теласвоего, чтобы с нею устремилось из тела всё…нечистое и зловонное. И увидите собственными глазами и почувствуете носом своим все мерзости и нечиститы, которые оскверняют Храм тела вашего. И поймёте Вы также сколько грехов обитало в Вас и терзало вас безчисленными болезнями”.

Сказано дуже сильно. А тепер детально розглянемо роль товстої кишки на основі наукових сучасних досягнень.

Функції товстої кишки різноманітні:

1. Всмоктувальна

Тут переважають процеси реадсорбції (звороне всмоктування). Тут всмоктується глюкоза, вітаміни, амінокислоти, які виробляються бактеріями кишкової порожнини до 95% води і електроліти.

Так, з тонкої кишки в товсту щоденно проходить = 2000гр. харчової кашки (хімусу), з них після всмоктання залишається 200-300гр. калу.

2. Евакуаторна

В товстій кишці накопичується і утримується калові маси до виведення на зовні.

Хоча калові маси просуваються по товстій кишці повільно кишковий вміст проходить по тонкій кишці (5 метрів) за 4-5 год. по товстій (2 метри) за 12-18 год., але однако, вони ніде не повинні затримуватись.

Відсутність стільця на протязі 24-32 год. треба розглядати, як закреп. В результаті неправильного харчування, їжа проходить через товсту кишку і залишає на стінках плівку калу – “накипь”. Скопичуючись в складках – кишенях товстої кишки, з такої “накипі” утворюються при обезводненні калові камені.

В товстій кишці йдуть процеси гниття і бродіння. Токсичні продукти цих процесів разом з водою попадають в кров’яне русло, викликаючи явище, так звану “Кишкову аутоінтоксикацію”

Ще Мечніков запевняв: кишкова аутоінтоксикація – головна перешкода в досягненні довголіття. 3 умови виникнення кишкової аутоінтоксикації:

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Товста кишка, травлення в товстій кишці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок