Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Сучасні погляди на лікуванння гострих кишкових інфекцій у дітей

Сучасні погляди на лікуванння гострих кишкових інфекцій у дітей

Назва:
Сучасні погляди на лікуванння гострих кишкових інфекцій у дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,06 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Однією з найсерйозніших проблем педіатрії є високий рівень інфекційних захворювань у дітей і, в першу чергу, гострих кишкових інфекцій (ГКІ). За поширеністю вони поступаються лише гострим респіраторним вірусним інфекціям. Кожного року в Україні офіційно реєструється 45-50 тис. випадків ГКІ серед дітей. Нерідко захворювання спостерігаєтсья у вигляді спалахів у дитячих колективах.

У структурі дитячої смертності інфекційні захворювання в Україні традиційно посідають п'яте місце. Серед дітей, померлих від інфекційних причин, ГКІ займають перше місце. Їх питома вага при цьому складає 30-35 %.Відповідно до класифікації ВООЗ усі інфекційні діареї поділяються на інвазивні (запальні, кров'янисті) та секреторні (незапальні, водянисті).Секреторні діареї в переважній більшості випадків спричиняються вірусами і деякими бактеріями, що виділяють ентеротоксин. Збудниками секреторних діарей, насамперед, є: ротавіруси, аденовіруси, астровіруси, вірус Норфолк, коронавіруси, реовіруси, каліцівіруси, вірус Бреда, а також такі бактерії, як холерний вібріон, ентеропатогенні, ентеротоксигенні ешеріхії. Крім цього, секреторні діареї можуть викликати деякі інші збудники: криптоспоридії, мікроспоридії, балантидії, ізоспори.Інвазивні діареї — це переважно захворювання, що викликаються бактеріями: шигели, сальмонели, ентероінвазивні й ентерогеморагічні ешеріхії, кишкова ієрсинія, кампілобактер, клостридії, стафілокок і деякі інші ентеробактерії. Крім бактерій, інвазивні діареї можуть спричинятися лямблією Гардіа, амебою гістолітика.Захворюваність та смертність внаслідок ГКІ у більшості країн світу є керованими. Захворюваність на ГКІ, в першу чергу бактеріальної етіології, тісно пов'язана з рівнем соціально-економічних умов у тій чи іншій країні, якістю харчування, питної води, ступенем очистки стоків, рівнем загальної та санітарної освіти населення.Рівень смертності при ГКІ значною мірою залежить від якості надання медичної допомоги хворим, своєчасності та адекватності лікування у кожному конкретному випадку.Лікування ГКІ, як і інших інфекційних хвороб, складається з: необхідного режиму та дієти, впливу на збудника захворювання, корекції змін в обміні речовин хворого та відновлення функції уражених органів.

Дієтотерапія

Лікувальне харчування є постійним важливим компонентом терапії ГКІ на всіх етапах хвороби. Принципово важливим моментом в організації харчування хворих дітей є відмова від проведення водно-чайних пауз, оскільки доведено, що навіть при тяжких формах діарей травна функція більшої частини кишечника зберігається, а голодні дієти сприяють уповільненню процесів репарації, знижують толерантність кишечника до їжі, сприяють порушенню живлення і значно послаблюють захисні сили організму. Обсяг і склад їжі залежить від віку, ваги дитини і вираженості діарейного синдрому, характеру попередніх та фонових захворювань.

Протягом гострого періоду ГКІ рекомендується зменшити добовий об'єм їжі. На сьогодні існують два режими годування дітей, хворих на ГКІ, — редукований та дозований. Перший являє собою зменшення добового об'єму їжі зі збереженням кількості годувань, другий — зменшення добового об'єму їжі зі збільшенням кратності годувань до 5-10 разів на добу. Перший режим годування при ГКІ частіше застосовується при легких формах захворювання, коли об'єм їжі на добу зменшується на 15-20 % з його повним відновленням на 3-4-й день. Другий режим рекомендується при середньотяжких та тяжких формах ГКІ. При цьому об'єм їжі на добу зменшується на 30-50 % з відновленням останнього на 5-7-й день [6].Найкращим продуктом харчування дітей з ГКІ є грудне молоко. Вигодовування жіночим молоком необхідно зберігати, незважаючи на діарею. Лактоза жіночого молока добре переноситься дітьми з діареєю. Крім того, жіноче молоко містить епітеліальний, трансформований та інсуліноподібний чинники росту. Ці речовини сприяють швидшому відновленню слизової оболонки кишечника дітей. Також у жіночому молоці містяться протиінфекційні чинники типу лактоферину, лізоциму, Ig А, біфідумфактору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Сучасні погляди на лікуванння гострих кишкових інфекцій у дітей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок