Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> реферат: Сучасні методи контрацепції

Сучасні методи контрацепції / сторінка 2

Назва:
Сучасні методи контрацепції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,70 KB
Завантажень:
512
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
до недоліків можна віднести патологічні стани, які іноді супроводжують прийом КОК. Насамперед, це незначна нудота, зміна маси тіла, психоемоційної сфери (біль голови, запаморочення, погіршення настрою, лібідо). Слід пам'ятати, що ефективність КОК може знижуватися при одночасному прийомі деяких медикаментів (протисудомні, протитуберкульозні);

• КОК призначають відразу після аборту (або протягом 7 днів) та через три тижні після пологів, якщо жінка не годує грудним молоком. Як правило, гормональні ОК використовують в тих випадках, коли дія естрогенного компонента гормонального контрацептиву є небажаною (наприклад, жінкам, які курять, мають порушення згортальних властивостей крові). Слід пам'ятати, що пацієнтки, які недавно перенесли інсульт, не повинні користуватися чисто прогестиновими таблетками, за винятком тих випадків, коли більш оптимальні методи контрацепції недоступні чи неприйнятні.

Перевагами методу є: висока ефективність, простота застосування, оборотність, наявність сприятливої дії на репродуктивну функцію й організм жінки в цілому. Регулярний і тривалий (не менше 2 років) прийом КОК значно знижує частоту злоякісних захворювань матки та її придатків, виникнення мастопатій та постменопаузального остеопорозу.

Протипоказаннями до вживання КОК є вагітність, судинні порушення в даний час або в анамнезі (гіпертензія, тромбофлебіти, ІХС), куріння у віці понад 35 років, захворювання печінки з порушенням функції, гормо-нозалежні пухлини, наявність кровотеч невизначеної етіології, виражене ожиріння.

Схеми вживання. Монофазні таблетки зазвичай вживають з 1-го дня менструального циклу із 7-денною перервою. При використанні фазних таблеток їх прийом повинен збігатися з фазою. Монофазними препаратами, якщо їх приймати без перерви, можна відстрочити менструацію на 3 тижні. Аналогічну ситуацію викликають трифазними препаратами, якщо вживають з наступної упаковки (після завершення приймання попередньої) таблетки третьої фази. У цьому випадку кровотеча буде відстрочена на 7-8 днів, якщо необхідно ще продовжити відстрочку менструації на більший термін, то після приймання трифазного препарата можна одразу перейти до приймання монофазних препаратів — і відстрочка кровотечі продовжиться на 21 день.

При порушенні правил приймання таблеток знижується гарантія дії контрацептиву. Слід пам'ятати, що коли пропустити приймання таблетки менше ніж на 12 год., треба відразу ж прийняти пропущену таблетку. Якщо минуло понад 12 год., слід прийняти таблетку і вдаватись до додаткових методів контрацепції протягом 7 днів. При цьому, якщо до закінчення упаковки залишилось не більше 7 днів, не слід робити 7-денну перерву, а одра-зу ж переходити до наступної упаковки. Якщо пропущено 2 таблетки і більше, треба припинити приймання препарата на 7 днів і розпочати нову упаковку. Оглядати жінку, що приймає КОК, слід через 3 місяці, потім — через півроку, а надалі — раз на рік.

Гестагенні оральні контрацептиви. До складу цих таблеток не входять естрогени, а лише прогестини в кількості 1 мг або менше у вигляді похідних нортестостерону — норетистерон, лінестерол, етинодіол-діаце-тат, левоноргестрел, екслютон.

Ефективність гестагенних оральних контрацептивів вища в жінок старшого віку. Як і в комбінованих контрацептивів, надзвичайно важливе значення має дотримання режиму приймання препаратів.

Ці препарати дають позитивний ефект при болючих і надмірних менструаціях, масталгії, передменструальному синдромі.

Однією з найважливіших обставин є те, що гестагенні контрацептиви можна вживати при лактації.

Механізм дії:

• ановуляція за рахунок пригнічення вироблення лютеїнізуючого гормо ну;

• зміна цервікального слизу, що перешкоджає проникненню спермато зоїдів у матку;

• зміни в ендометрії, що не створюють оптимальних умов для імплан тації;

• зміна скоротливої діяльності маткових труб, що перешкоджає проце сові запліднення;

• вплив на сперматозоїди та їх життєдіяльність.

Показання: непереносимість естрогенів або наявність побічних ефектів, у жінок віком понад 35 років, які курять, період лактації, хворим з гіпертензією, цукровим діабетом.

Протипоказання: вагітність, тяжкі захворювання серцево-судинної системи у цей час або в анамнезі, порушення менструального циклу нез'ясо-ваної етіології, стан після міхурового занеску.

Правила приймання: таблетки приймають з 1-го дня менструального циклу строго в один і той самий час у безперервному режимі.

При запізненні з прийняттям таблетки більше ніж на 3 год., пропуску прийому чергової таблетки, наявності блювання або діареї, при прийманні таблетки необхідні додаткові запобіжні заходи.

Таким чином, гестагенні контрацептиви мають обмежене застосування, проте в деяких випадках можуть бути препаратами вибору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Сучасні методи контрацепції

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок