Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Сучасні методи контрацепції

Сучасні методи контрацепції

Назва:
Сучасні методи контрацепції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,70 KB
Завантажень:
506
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Планування сім'ї — важливий етап у житті жінки, який передбачає народження лише бажаних дітей. У нашій країні висока частота штучних абортів, що протягом багатьох років традиційно є головним методом планування сім'ї. Виходячи з ускладнень, які виникають після штучній абортів (запальні процеси органів малого таза, безплідність, невиношування вагітності, кровотечі, аномалії пологової діяльності, третина причин материнської смертності), зниження кількості абортів може суттєво вплинути на аку-шерську та гінекологічну захворюваність і знизити рівень материнської смертності.

Один із шляхів зниження кількості абортів — широке впровадження засобів контрацепції. Питаннями контрацепції повинні займатись не лише центри планування сім'ї, які останнім часом широко відкриваються в Україні, але й дільничні лікарі, акушерки; санітарно-просвітницьку роботу з цього питання можуть проводити медичні сестри, тому вони повинні знати цю проблему. Застосування контрацептивних засобів має важливе значення для охорони здоров'я жінки репродуктивного віку ще й тому, що використання деяких з них (презервативи, піхвові контрацептиви) дає можливість запобігти виникненню захворювань, що передаються статевим шляхом — гонореї, хламідіозу, мікоплазмозу, трихомонозу, гарднерельозу, герпетичної і цитомегаловірусної інфекції, у розвитку яких має значення інфекційний фактор. Пропагуючи контрацептиви, медпрацівники повинні пояснювати, що негативного впливу на народжуваність вони не мають, а лише запобігають абортам.

Вибір методів контрацепції проводиться з урахуванням багатьох факторів — неконтрацептивних властивостей, які можна використати для покращання здоров'я жінки і профілактики низки захворювань, ефективності методу, його безпеки, а також індивідуального ставлення жінки до протизаплідного засобу. Жінку слід детально проінформувати про переваги того чи іншого контрацептиву, про показання та протипоказання до застосування тих чи інших контрацептивів. Знання жінки і можливість власного вибору підвищують ефективність методу. Ефективність будь-якого контрацеп тиву виражається індексом Перля, який визначається кількістю вагітностей у 100 жінок, що використовували цей метод протягом року.

Серед контрацептивів розрізняють гормональні, внутрішньоматкові, бар 'єрні, хірургічні й посткоїтальні.

Гормональна контрацепція

З метою гормональної контрацепції використовують такі засоби:

• комбіновані (естроген-гестагенні) оральні контрацептиви;

• гестагенні оральні контрацептиви (міні-пілі);

• пролонговані ін'єкційні контрацептиви;

• імплантаційні контрацептиви.

За даними ВООЗ, оральною гормональною контрацепцією користуються від 100 до 120 млн. жінок світу щорічно.

Існують однокомпонентні, які містять лише прогестин та комбіновані оральні контрацептиви. Комбіновані оральні контрацептиви (КОК) — високоефективні засоби, які містять естрогенний та гестагенний компонент. У даний час синтезовано близько 500 різновидностей КОК, які відрізняються фазністю, дозуванням і типом гестагену.

У монофазних препаратах (марвелон, мерсилон, мікрогінон, мінізис-тон, силест, фемоден) усі таблетки мають однаковий склад. Низькодозова-ним оральним контрацептивом є логест (20 мкг етинілестрадіолу, або 75 мкг гестодену), який має високу надійність контрацепції, хорошу перено-симість, підтримує стабільність ваги тіла. До цієї групи препаратів також належить діане-35 (ципротерону ацетат/етинілестрадіол) — монофазний, комбінований оральний контрацептив з антиандрогенним ефектом.

Комбіновані двофазні (антеовін) контрацептиви мають постійну дозу естрогенів і різну дозу гестагенного компоненту в різні фази циклу.

Трифазні препарати (триквілар, трирегол) містять таблетки трьох різних складів, що відрізняються дозуванням естрогенного та гестагенного компонентів.

Механізм дії всіх КОК однаковий і не залежить від фазності препарату, дозування і типу прогестагену, який входить до складу препарата:

• гальмування синтезу ФСГ і ЛГ гіпофізом та пригніченні овуляторного піку ЛГ. На фоні прийому КОК протягом 21 дня підйому рівня ендогенних естрогенів та прогестерону, ФССГ, ЛГ немає;

• прогестагенний компонент робить її більш в'язкою і непрохідною для сперми;

• мозаїчні зміни в ендометрії роблять малоймовірною імплантацію заплідненої яйцеклітини Це, загалом, обумовлено дією прогестагенового компоненту КОК. Хоча такий контрацептивний ефект потенціюється однаковою дозою естрогену, який міститься в таблетці. Лише протягом 7-денної перерви після 3-тижневого вживання КОК може відмічатися активність яєчника та гіпофіза;

• крім того, КОК сприяють зменшенню менструальної кровотечі (за три валістю і кількістю втраченої крові), менструального болю, знижують ризик розвитку деяких запальних захворювань органів малого таза;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сучасні методи контрацепції

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок