Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Сучасний підхід до фармакотерапії бронхіальної астми

Сучасний підхід до фармакотерапії бронхіальної астми

Назва:
Сучасний підхід до фармакотерапії бронхіальної астми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,89 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
За даними епідеміологічних досліджень, на бронхіальну астму (БА) хворіють від 3 до 15 % населення в світі. Несприятлива епідеміологічна ситуація, тяжкий перебіг бронхіальної астми пов’язані зі значним впливом таких шкідливих чинників, як велика кількість алергенів, професійна шкідливість, ксенобіотики, нераціональне харчування, використання ферментних хімічних засобів у побуті, безсистемне вживання великої кількості медикаментів, активне і пасивне паління, підвищений темп життя та стреси. Істотне значення має і обтяжена спадковість щодо атопії, бронхіальної астми [4, 8].

Доведено, що обтяження перебігу захворювання може бути пов’язане також з невірно обраною тактикою лікування. Так, довготривале, регулярне застосування високоефективних для зняття гострих симптомів астми b2-агоністів короткої дії в монотерапії призводить до розвитку в подальшому тяжкої форми астми [9].

При цьому прогресує запальний процес у бронхах, погіршується функція легень, зростає бронхообструкція, підвищується гіперреактивність бронхів у відповідь на неспецифічні подразники. У подальшому втрачається контроль над астмою, частішими стають загострення захворювання, госпіталізації, підвищується рівень захворюваності, показники смертності [9].На сьогодні смертність від БА у світі досить низька, але вона значно підвищується за умови нераціонального використання бронхолітиків, невикористання протизапальної терапії, різкого підвищення експозиції аероалергенів, особливо у поєднанні зі впливом високої концентрації промислових полютантів, активного та пасивного паління.

Поступове зниження смертності від бронхіальної астми у багатьох країнах в останнє десятиріччя пов’язане з низкою факторів: усвідомлення проблем, пов’язаних із тяжкою формою астми, активне використання інгаляційних кортикостероїдів, зменшення довіри до ефективності монотерапії b2-агоністами, підвищення рівня освіченості фахівців і пацієнтів з питань астми [4, 8].Визначення бронхіальної астми, яке існувало раніше і базувалося, в основному, на симптоматичному підході (приступи ядухи, перехідна або під впливом терапії зворотна бронхообструкція), не сприяло успішному лікуванню захворювання, під час якого застосовували симптоматичні засоби та бронходилататори.Нові діагностичні можливості надали клініцистам змогу отримати вірогідні дані про існування вираженого запалення в бронхах, навіть у разі мінімальних клінічних симптомів на ранніх стадіях захворювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Сучасний підхід до фармакотерапії бронхіальної астми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок