Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Спостереження та догляд за хворими літнього і старечого віку

Спостереження та догляд за хворими літнього і старечого віку

Назва:
Спостереження та догляд за хворими літнього і старечого віку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,78 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Демографічні дані останніх років свідчать про те, що у всіх економічно розвинених країнах зростає кількість людей літнього і старечого віку. У зв'язку з тим важливого значення набувають вивчення патогенезу, клініки, лікування і профілактика захворювань у таких хворих. Розділ медицини, який займається цими питаннями, називається геронтологією (geron — старий, logos — наука).

Перебіг багатьох захворювань у людей літнього і старечого віку має свої особливості. Рідко коли у таких пацієнтів буває лише одне захворювання, частіше поєднується кілька недуг. Так, гостре запалення червоподібного відростка може поєднуватися із загальним атеросклерозом чи гіпертонічною хворобою, перелом кісток — із серцевою і легеневою недостатністю, захворювання кишечнику — з цукровим діабетом та ін. Все це погіршує перебіг основного захворювання і вимагає до такого конпінгенгу хворих пильної уваги лікаря. Зрозуміло, що їм потрібні спеціальні спостереження і догляд.

У той же час це тісно пов'язане з де-онтологічними аспектами. Такі хворі дуже неохоче лягають у стаціонар, часто вбачаючи в цьому свій неминучий кінець. Тому треба тактовно пояснити хворому необхідність у стаціонарному лікуванні, вселити в нього віру в швидке одужання.

Хворі літнього і старечого віку по-різному реагують на перебування в стаціонарі. Одні замикаються в собі, погано контактують із сусідами по палаті і медичним персоналом, більшу частину для перебувають у ліжку, інші ж навпаки — ведуть занадто активний спосіб життя, не дотримують лікарняного режиму, намагаючись переконати всіх у тому, що вони ще повні сил.

У таких випадках треба тактовно пояснити хворому, що треба виконувати рекомендації лікаря, адже це позначиться на наслідках лікування.

Дехто відмовляється від обстеження і навіть від лікарських призначень. Знову ж таки їх треба переконати, що це нешкідливо і конче потрібно.

У хворих літнього і старечого віку часто ослаблена пам'ять на недавні події. Вони краще пам'ятають те, що з ними було раніше, ніж останнім часом. Це призводить до того, що хворі часто забувають виконувати призначення лікаря чи медсестри.

Літні пацієнти у незнайомому оточенні іноді втрачають орієнтацію, особливо вночі. Відповідне освітлення і лагідне ставлення заспокоять їх.

Багато людей у цьому віці надто балакучі. Тому у медичного персоналу повинні бути особливі витримка і терплячість до них, аби вислухати їх, не робити зауваження, зокрема в нетактовній формі.

Літнім людям не можна нагадувати про їх вік. Звертатися до них треба з пошаною, по імені і по батькові або додаючи до імені "пане", "добродію".

Згадуваний контингент хворих через безсоння вночі поводиться неспокійно, заважаючи спати іншим хворим та працювати медперсоналові. Тому дуже важливо створити хворому належний лікувально-охоронний режим, забезпечити добрий сон.

Люди старечого і літнього віку багато часу лежать у ліжку, що може бути причиною виникнення у них різних легеневих ускладнень, пролежнів. Завдання медперсоналу, який доглядає такого хворого, полягає в тому, аби частіше змінювати положення хворого, перевертати його, розтирати спину і кісткові виступи, робити масаж м'яких тканин, змащуючи уразливі ділянки шкіри спеціальними кремами, вазеліном.

У хворих, які перебувають тривалий час у положенні лежачи, часто буває запор (через атонію кишок). Дієта у таких людей повинна бути щадною. Їм треба призначити проносні засоби рослинного походження, слабколужні мінеральні води, соки і компоти, які стимулюють перистальтику кишок. У їжі повинні переважати жири рослинного походження (соняшникова, кукурудзяна, маслинова олія). Часті клізми подразнюють слизову оболонку прямої кишки, до того ж може бути звикання до них.

У післяопераційний період люди літнього та старечого віку потребують особливої уваги, адже можуть розвинутися тяжкі ускладнення. Вони пов'язані зі зниженням у хворих компенсаторних механізмів, структурними і функціональними змінами в дихальній, серцево-судинній, сечовидільній, ендокринній системах, а також з метаболічними розладами у зв'язку з супутніми захворюваннями.

За наявності у хворих вираженого атеросклерозу та ішемічної хвороби серця у післяопераційний період треба боятися тромбозу і емболії, інфаркту міокарда, що вимагає проведення профілактичних заходів.

Зміни, які виникають у літньому віці в легенях і грудній стінці (зменшення еластичності легень, ригідність грудної стінки та легеневих кров'яних судин), обмежують вентиляцію, сприяючи гіпоксії, до якої хворі дуже чутливі.

З перших годин після операції, особливо, якщо вона проведена під інгаляційним наркозом, треба подбати про туалет трахеобронхіального дерева, застосовувати заходи, що запобігають обструкції його, використовуючи різні види оксигенотерапії, дихальну гімнастику.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Спостереження та догляд за хворими літнього і старечого віку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок