Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Статевий диморфізм нейрогормональної адаптації плода-новонародженого

Статевий диморфізм нейрогормональної адаптації плода-новонародженого

Назва:
Статевий диморфізм нейрогормональної адаптації плода-новонародженого
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,16 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
При вивченні інтра- та постнатальної адаптації, яка е однією з ключових проблем перинатології, не приділяється належної уваги статевому чиннику.

З метою розв'язання феномена статевого диморфізму щодо стійкості та виживання новонароджених вивчено чутливість дівчаток та хлопчиків до фізіологічного напруження — пологів. Визначали вміст гормонів та біогенних амінів у пуповинній крові у 52 доношених новонароджених, з яких дівчаток було 24 (46%), хлопчиків 28 (54%). Усі діти народились у головному передлежанні від здорових матерів з однаковим перебігом вагітності та пологів. Тривалість пологів у середньому складала 10±2 години. Оцінка за шкалою Апгар— 8-9 балів на першій хвилині та 9-10 балів —на 5-ій. Фізичний розвиток новонароджених відповідав терміну гестації — 38-41 тиждень. Дані морфофунк-ціональної зрілості та неврологічного дослідження відповідали задовільному перебігу раннього періоду адаптації. Рівень серотоніну, норадреналіну, гістаміну в сироватці крові визначали методом колоночної хроматографії, рівень мелатоніну—радіоімунологічним методом, концентрацію кортизолу та тиротропного гормону — імунофермептпим методом наборами ВІО КАО.

Вищі рівні концентрації кортизолу, тиротропного гормону, мелатоніну, норадреналіну, серотоніну, гістаміну констатовано у дівчаток. При народженні у дівчаток забезпечується більша доступність для тканин, органів, а отже, і для мозку, субстратів адаптації. Визначений статевий диморфізм інтранатальної нейрогормональної реактивності свідчить про вищу чутливість до фізіологічних пологів у новонароджених дівчаток.

Статеві відмінності в стратегії адаптивних реакцій на фізіологічне напруження у новонароджених створює реальну передумову для статевих відмінностей у стійкості до збільшених рівнів стресогенності. Вивчення статевих особливостей становлення та дозрівання нейроендокринної системи в онтогенезі допоможе глибшому проникненню у сутність організації та функціонування організму людини.

21,4%—другої. Ускладнення пологів спостерігалися відповідно у 28,9 5,9% жінок (р

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Статевий диморфізм нейрогормональної адаптації плода-новонародженого

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок