Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Статевий диморфізм

Статевий диморфізм

Назва:
Статевий диморфізм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,38 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
СТАТЕВИЙ ДИМОРФІЗМ, наявність морфофізіологічних розходжень між особами чоловічої і жіновий статі.

Виявляється в широкому спектрі соматичних, фізіологічних і поведінкових розходжень.

Його сутність в особливостях процесів відтворення і власне розмноження. У ньому відбивається природна доцільність — найбільш оптимальний механізм у відтворенні, коли на генетичному рівні відбувається не просто копіювання, але створюється можливість біологічного контролю і вибраковування невигідних і добір більш вигідних видових якостей.

При цьому жіноча стать уособлює стійкість, через нього діє стабілізуючий добір, а чоловіча стать несе функції рухливого початку і створює поле для еволюційної мінливості.

Сучасна біологія пояснює наявність статевих розходжень на всіх рівнях розвитку і функціонування організму, але разом з тим поряд із взаємовиключними властивостями (той самий індивід не може в нормі одночасно мати чоловічі і жіночі гені талії, існує безліч бісексуальних якостей, властивих особами як жіночої так чоловічої статі.

Це вірно для соматичних і поведінкових властивостей, які часто не збігаються.

Поняття статевого диморфізму спочатку не розрізняло генетичного, гормонального, морфологічного, поведінкового і психологічного диференціювання індивідів.

Передбачалося, що всі ці виміри збігаються і детермінуються тими самими причинами, а по статурі індивіда можна судити і про його гормональну конституцію, і про його орієнтацію психосексуальній.

Насправді статеві розходження в психіці не обов'язково збігаються з морфологічними, соматичними ознаками.

Розрізняють статеву ідентичність, тобто первинну ідентифікацію індивіда з відповідною статтю, і статеводиморфічну, тобто зв'язану зі статтю, поведінкою.

Хлопчики, як правило, більш активні, частіше беруть участь у силових іграх, метушні і т.д. Їм властиві забіяцтво, змагання.

У той же час дівчинки більше грають у ляльки, "будинок", сімейні відносини, більше доглядають за молодшими дітьми і т.д.

Статеводиморфічним є спілкування з однолітками: перевага партнерів своєї чи іншої статі, стиль взаємин у групі і т.д. Істотні статеві розходження спостерігаються також у способах турботи про свою зовнішність, у прикрасах і т. д.; визначені, хоча і не завжди суворо фіксовані, статеві розходження відзначаються в пізнавальних процесах, швидкості психічних реакцій, навченості, специфічних інтелектуальних здібностях і т.д., у сексуальних орієнтаціях, еротичному потязі до представників тієї чи іншої статі.

Статевий диморфізм варто розглядати як взаємозумовленість і додатковість чоловічих і жіночих якостей, що генетично спрямовані на формування фізичного і психологічного взаємопотягу чоловіки і жінки, що у свою чергу об'єктивно виражає необхідність оптимального фізичного і духовного відтворення людини.

Статевий диморфізм, як і весь структурно-функціональний зміст статевої любові, має визначену спрямованість — відтворення через покоління.

Тому все, що привноситься в статеві відносини культурою може відповідати чи не відповідати природній спрямованості і тому повинне піддаватися аналізу: наскільки ті чи інші норми статевої поведінки відповідають природі сексуальності людини, тому що всяке невідповідне веде або до хворобливих відхилень, або до наслідків, що відбивається на стані здоров'я і долі дітей.

Статева мораль повинна будуватися і відбивати не тільки досвід поколінь, але і прогнозувати і відмітати все непридатне і заохочувати все необхідне, корисне. Звідси випливає штучна обмеженість єдиної моралі (для оцінки статевої поведінки чоловіків і жінок), у той час як подвійна мораль відповідає правилам полового диморфізму і має потребу у відродженні і розвитку.

Проявами статевого диморфізму зрілого мозку є також різниця у щільності розподілу синапсів, кількості клітинних рецепторів статевих гормонів — естрогенів та андрогенів, вмісті та обігу нейромедіаторів, розмірах окремих структурних утворень мозку. Наприклад, два скупчення (ядра) нервових клітин, розташованих у передній частині гіпоталамуса, у чоловіків більші, ніж у жінок. Показово, що під час дослідження мозку чоловіків-гомосексуалістів, які раптово загинули з різних причин, одне з цих скупчень часто виявлялось за розмірами таким самим, як у жінок, тобто меншим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Статевий диморфізм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок