Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Статеві органи

Статеві органи

Назва:
Статеві органи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
55,56 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Статеві органи (organa genitalia ) Поділяються на чоловічі та жіночі. Всі вони поділяються на зовнішні та внутрішні статеві органи. Основна функція статевих органів- розмноження, тобто утворення чоловічих та жіночих статевих клітин, виношуванню плоду у жінок та виділення спецефічних секретів у чоловіків.

Дозовнішніх чоловічих статевих органів(organa genitalia masculma externa) відносять статевий член та мошонку.

Статевий член (penis) — циліндричної форми орган, призначений для виведення сечі та сім'яної рідини (сперми ).

У цьому органі розрізняють головку , на якій знаходиться зовнішнє вічко сечівника.

Рис. 102. Сечовий міхур, передміхурова залоза та статевий член:

/ сечовий міхур;2-слизова оболонка з підслизовим шаром сечового міхура; 3 — трикутник міхура; 4 — внутрішнє вічко сечівника; 5 — передміхурова залоза; 6-цибулиносечівникова залоза; 7 — цибулина статевого члена;8— печеристе тіло статевого члена; 9 — головка статевого члена; 10 — передня шкірочка; 11 — зовнішнє вічко сечівника; 12 — губчасті тіло статевого члена, обмежене білковою оболонкою; 13 — ніжка статевого члена; 14 — перетинчаста частина чоловічого сечівника; 15—проточки передміхурової залози ;

16-- прве вічко сечовода 17—складки слизової оболочки сечовогр міхура; 18 — правий сечовід;

Місце фіксації члена до кісток тазаназивається коренем. Частина органа, яка лежить між коренем і головкою, називається тилом члена. Між тілом та головкою члена розміщена шийка головки

Передня (верхня) поверхня тіла називається ще спинкою статевого члена, а задня —сечівниковою поверхнею.

Основу будови статевого члена складають три поздовжньо розміщені тіла:

два печеристі та одне губчасте.

Печеристі тіла статевого члена розміщені поруч у спинці статевого члена і вкриті спільною білковою оболонкою. Вільні (нижні) кінці тіл дещо загострені, а верхні, розходячись у вигляді ніжок, прикріплюються до кісток таза в ділянці лобкової дуги.

Від внутрішньої поверхні білкової оболонки печеристого тіла йдуть відростки, які, розгалужуючись тонкими перегородками, утворюють численні лакуни, або каверни. Ці перегородки побудовані з щільної сполучної тканини з домішкою еластичних волокон та великою кількістю непосмугованих м'язових клітин. У кавернах, стінки яких покриті епітелієм, е кров.

При напруженні статевого члена (ерекції) порожнина каверн розширюється і пере-повнюється кров'ю, а перегородки стають тонкими.

Губчасте тіло статевого члена тонше і коротшеза печеристі тіла і покрите окремою білковою оболонкою. Губчасте тіло .розміщене по середній лінії статевого члена, під печеристими тілами, і в його середині проходить більша частина сечівника.

Задня частина губчастого тіла потовщена і утворює цибулину сечівника, а передня розширена і утворює головку статевого члена, яка покриває загострені кінці печеристих тіл.

Всі три тіла статевого члена (печеристі та губчасте) зовні оточені глибокою та поверхневою фасціями, назовні від яких розміщена легко рухлива, тонка шкіра. Лише на головці статевого члена шкіра, міцно зрощена з білковою оболонкою, нерухома. В ділянці голвки шкіра утворює вільну складку — передню шкірочку.На нижній поверхні головки передня шкірочка з'єднується зі шкірою головки за допомогою вуздечка.

Кровопостачання статевого члена зумовлюють гілки внутрішньої та зовнішньої соромітних артерій. Венозна кров відтікає в стегнову вену та у венозні сплетення сечового міхура,

а лімфа — в пахвинні (поверхневі та глибокі) та зовнішні клубові лімфатичні вузли.

Статевий член іннервують гілки соромітного нерва (чутливі гілки), нижнього підчеревного сплетення (симпатичні гілки) та гілки тазового нутряного нерва (парасимпатичні гілки).

Мошонка (scrotum) — шкірний, мішечкоподібний утвір, в якому розміщені яєчка з придатками та початкові відділи сім'яних канатиків.

Шари мошонки подібні до шарів передньої черевної стінки, тому що мошонка утворилась шляхом випинання стінки живота.

Шкіра мошонки тонка, пігментована, вкрита товстим, рідким волоссям і має багато потових та сальних залоз. По серединній лінії мошонки розміщений шов, якому всередині відповідає сполучно-тканинна перегородка, що поділяє мошонку на дві камери для правого та лівого яєчок.

Під шкірою розміщується шар непосмугованих м'язових клітин, який утворює так звану м‘ясисту оболонку. Скорочення цього шару надає мошонці зморшкуватого вигляду.

За м'ясистою оболонкою лежить зовнішня сім'яна фасція, що являє собою продовження поверхневої фасції живота. Глибше розташований підвішуючий м'яз яєчка, покритий однойменною фасцією. За згаданим м'язом розміщена внутрішня сім'яна фасція, яка відповідає внутрішньочеревній фасції, що утворилась з так званого піхвового відростка очеревини, який у плоду чоловічої статі ' проникає з , черевної порожнини в мошонку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Статеві органи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок