Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Статика і динаміка тіла людини, рух і пластика верхніх кінцівок, плечового поясу, нижніх кінцівок і тазу

Статика і динаміка тіла людини, рух і пластика верхніх кінцівок, плечового поясу, нижніх кінцівок і тазу

Назва:
Статика і динаміка тіла людини, рух і пластика верхніх кінцівок, плечового поясу, нижніх кінцівок і тазу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,24 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Вертикальне положення тіла людини в просторі, переміщення його по поверхні, різні види рухів (ходьба, біг, стрибки) склалися в процесі тривалої еволюції разом зі становленням людини як виду. У процесі антропогенезу, у зв'язку з переходом предків людини до наземних умов існування, а потім і до переміщення на двох нижніх кінцівках (задніх) весь організм, окремі його частини, органи, включаючи й опорно-руховий апарат, перетерпіли надзвичайно складні зміни.

Прямоходіння - першооснова головних пристосувальних змін антропогенезу - звільнило верхню кінцівку від опорно-рухової функції. Верхня кінцівка перетворилася в орган праці - руку, вона могла удосконалюватися надалі в спритності рухів. Рука, таким чином, є не тільки органом праці, вона також і продукт його. Ці зміни як результат якісно нової функції відбилися на будівлі всіх складових частин пояса і вільної частини верхньої кінцівки. Плечовий пояс служить не тільки опорою вільної верхньої кінцівки. Він також значно збільшує її рухливість. Завдяки тому, що лопатка з'єднується з кістяком тулуба головним чином за допомогою м'язів, вона здобуває велику волю рухів. Лопатка бере участь у всіх рухах, що робить ключиця. Крім того, лопатка може вільно переміщатися незалежно від ключиці. У багатовісьовому кулястому плечовому суглобі, що майже з усіх боків оточений м'язами, анатомічні особливості будівлі дозволяють робити руху по великих дугах у всіх площинах. Особливо помітно відбилася спеціалізація функції на будівлі кисті. Завдяки розвитку довгих, дуже рухливих пальців, у першу чергу великого пальця, що протиставляється іншим, кисть перетворилася в складний орган, що виконує тонкі, диференційовані дії.

Нижня кінцівка, прийнявши на себе усю вагу тіла, пристосувалася винятково до опорно-рухової діяльності. Вертикальне положення тіла в просторі, Прямоходіння відбилися на будівлі і функціях і пояса (таза), і вільної частини нижньої кінцівки. Пояс нижньої кінцівки (тазовий пояс) як міцна аркова конструкція, пристосувався до передачі ваги тулуба, голови, верхніх кінцівок на голівки стегнових кіст. Сталий у процесі антропогенезу нахил таза в 45-65° сприяє перенесенню на вільні нижні кінцівки ваги тіла в найбільш сприятливих для вертикального положення тіла біомеханічних умовах. Стопа набула склепінну будову, що збільшило її міцність протистояти ваги тіла і виконувати роль гнучкого важеля в переміщенні тіла. Сильно розвилася мускулатура нижньої кінцівки, що пристосувалася до виконання статичних і динамічних навантажень. У порівнянні з верхньою кінцівкою м'яза нижньої кінцівки мають велику масу, у них значно більше щільної сполучної тканини.

Важливим механічним моментом є те, що на нижній кінцівці м'яза мають великі поверхні опори і додатка сили, прикріплюються порівняно далеко від точки опори важеля, на которий діють, але ближче до крапки опору. Неоднакові також відносини груп м'язів друг до друга на верхній і нижній кінцівках: маса розгиначів нижньої кінцівки відноситься до маси згиначів як 3:1, а на верхній кінцівці це відношення виражається як 1:1,042. На нижній кінцівці більше розвиті розгиначів, ніж згиначі. Це зв'язано з тим, що розгиначі відіграють велику роль в утриманні тіла у вертикальному положенні і при пересуванні в просторі (ходьба, біг).

На руці згиначі плеча, передпліччя і кисті зосереджені на передній стороні, оскільки робота, вироблена руками, відбувається перед тулуба. Хватальні рухи виробляються кистю також за участю згиначів. Порівняння м'язів, що повертають, (пронатори, супінатори) верхньої і нижньої кінцівок, їхнє відношення до інших м'язів даної кінцівки також свідчать про те, що на верхній кінцівці вони розвиті набагато більше, ніж на нижній. Маса пронаторів і супінаторів руки відноситься до інших м'язів верхньої кінцівки як 1:4,8. На нижній кінцівці відношення маси м'язів, що повертають, до іншим 1:29,3.

Фасції, апоневрози на нижній кінцівці в зв'язку з великим проявом сили при статичних і динамічних навантаженнях розвиті значно більше, ніж на верхній кінцівці. На нижній кінцівці маються додаткові механізми, що сприяють утриманню тіла у вертикальному положенні і забезпечують пересування його в просторі. Поряд з тим що пояс нижньої кінцівки майже нерухомо з'єднаний із хрестцем і представляє природну опору тулуба, тенденції таза перекинутися назад на голівках стегнових кіст перешкоджає сильно розвите повздовжно-стегнове зв'язування тазостегнового суглоба. У розігнутому колінному суглобі в поперечному напрямку утвориться ламана лінія внаслідок зміни форми латерального і медіального менісків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Статика і динаміка тіла людини, рух і пластика верхніх кінцівок, плечового поясу, нижніх кінцівок і тазу

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок