Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Стафілококова інфекція

Стафілококова інфекція

Назва:
Стафілококова інфекція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,16 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Даний реферат виконаний командою сайту

www.ukrreferat.com - найбільшого сайту з українськими рефератами та курсовими роботами!

Стафілококи (від грец. staphyle — виноградне гроно і коки) (Staphylococcus), рід кулястих бактерій; клітки стафілококу (діаметром 0,6—0,8 мкм) спор не утворять, грампозитивні, нерухомі.

Розмножуються розподілом у різних площинах; нові клітки, що утворюються, залишаються з'єднаними одна з одною і утворюють скупчення, схожі на гроно винограду, але можуть розташовуватися також поодинці і попарно.

Стафілококи добре ростуть на м’ясопептонном агарі, картоплі й ін. Окремі види стафілококу можуть сбражувати різні вуглеводи і спирти з утворенням кислот.

Стафілококи можуть утворювати ряд токсичних продуктів: гемолізин — розчинюючий еритроцити людини, лейкоцитин — розчинюючий лейкоцити, фібринолізин — розчинюючий згустки фібрину.

Стафілококи патогенні, тому що викликають нагноєння раней, абсцеси, фурункули, ангіни, запальні захворювання шкіри, септичні стани; золотаві стафілококи, які утворюють ентеротоксин, можуть бути причиною важких харчових отруєнь. Виділяють стафілококи із гною, з поверхні здорової шкіри і слизуватих оболонок, з кімнатного пилу.

У цій великій групі мікроорганізмів зустрічаються як сапрофіти, що живуть у навколишнім середовищі, так і патогенні види.

Стафілококи — повсюдно розповсюджені бактерії. Перших представників цього роду виділили Л. Пастер і Р. Кох (1878 р.).

Морфологічні і культуральні властивості. Стафілококи — це невеликі круглі клітки діаметром 0,5—1,5 мкм, після розподілу розташовуються в мазках поодиноко, чи парами у виді грон винограду. Стафілококи нерухомі, спор і капсул не утворюють. Грампозитивні. По типу дихання стафілококи є факультативними анаеробами. Добре ростуть на простих живильних (середовищах рн 7,2—7,4) з 5—10% NaCl. На щільних середовищах утворять дрібні колонії, гладкі, злегка опуклі. Можуть бути білого, жовтуватого, кремового кольору. Колір колоній обумовлений наявністю липохромного пігменту, його утворення відбувається тільки в присутності кисню. Пігмент стафілококів — це складна сполука, що складається з 13 ка-ротиноїдних фракцій. (За наказом №181S. aureus ідентифікують по наявності пігменту.)

Стафілококи володіють цукролітичними і протеолітичними ферментами. Патогенні властивості стафілококів обумовлені здатністю виробляти екзотоксин і наявністю мікрокапсул.

Стафілококовий екзотоксин містить ряд фракцій: лейкоцидини, гемолізини, летальна отрута. Гемолітичну здатність стафілококів (і інших мікроорганізмів) визначають при посіві на кров'яний агар, на якому через 18— 24 години навколо колонії стафілокока видна прозора зона — зона гемолізу.

Антигенна структура стафілококів дуже складна. У стафілококів відомо близько 30 антигенів, що представляють собою білки, полісахариди. Ви-доспецифічними антигенами є тейхоєві кислоти. Типовий вид — S. aureus (золотавий стафілокок).

Резистентність. Серед патогенних мікроорганізмів стафілококи найбільш стійкі в навколишнім середовищі. Вони добре переносять висушування, зберігаючи при цьому вірулентність. Дуже добре переносять заморожування — можуть зберігатися при низьких температурах кілька років. Пряме сонячне світло убиває стафілококи протягом декількох годин. При нагріванні до 70°С гинуть протягом 1 години, до 80°С — через 10—20 хвилин. Зате ці мікроорганізми менш стійкі до дії дезрастворов: 1% розчин хлораміну убиває їх через 2—5 хвилин. Стафілококи здатні швидко здобувати стійкість до антибіотиків. Особливо вони стійкі до антибіотиків пе-нициллипового ряду.

Епідеміологія. Стафілококи є нормальними мешканцями шкіри і слизуватих оболонок людини. У біоценоз людини входить до 14 видів стафілококів. Усього відомо 30 видів цих мікроорганізмів. В основному вони локалізуються на слизуватої носа і зева.

Золотавий стафілокок зустрічається приблизно в 29—30% здорового населення. Такі люди вважаються носіями патогенного стафілокока. У більшості випадків носійство протікає кілька тижнів чи місяців; хронічне носійство типово для медичного персоналу; пацієнтів, що страждають різними дерматитами. Стафілококовому носійству сприяє пізня діагностика і пізня санація. Важливу роль в інфікуванні стафілококом грають тісні контакти з носіями і людьми, що страждають стафілококовими захворюваннями. Найбільш підданою групою є діти, особливо немовлята. Дуже небезпечне влучення стафілокока в пупкову рану. S. aureus може циркулювати серед тварин: велика рогата худоба, собаки, кішки.

Патогенез поразок. Фактори патогенності стафілокока: мікрокапсула, ферменти і токсини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Стафілококова інфекція

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок