Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Структурно функціональні особливості передміхурової залози людини на етапах антогенезу

Структурно функціональні особливості передміхурової залози людини на етапах антогенезу

Назва:
Структурно функціональні особливості передміхурової залози людини на етапах антогенезу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
103,51 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ВСТУП

Перед медико-біологічною наукою поставлені великі задачі. Однієї з них є проблема продовження повноцінного, творчого періоду життя, проблема боротьби з передчасною старістю.

Новим у геронтології можна вважати визнання неспроможності старих положень про стабільність людського організму у віці 25-50 років. Дослідження дозволяють розглядати старіння організму як тривалий, динамічний процес функціональних, морфологічних, біохімічних і психологічних змін, що накопичуються протягом усього життя індивідуума.

Процес старіння, починаючи на ранніх етапах онтогенезу, протікає нерівномірно. Повільні зміни функції, структури різних органів і поводження людини можуть змінюватися своєрідним стрибком, що особливо яскраво виявляється в період клімаксу. Інтенсивна вікова перебудова організму в цей період може приводити до зрушень, що виходять за рамки фізіологічних і до різноманітних патологічних станів, що можуть виникати на молекулярному, клітинному, органному і системному рівнях.

Відповідно до сучасних представлень, у механізмі старіння організму важливу роль грають зрушення в нейрогуморальній регуляції в нейрогормональних зв'язках, нервовій регуляції трофіки тканин, у гормонально-шкірних взаєминах. З віком відбуваються плюригляндулярні зміни в ендокринній системі. Значні зрушення перетерплює функція розмноження, обумовлена станом системи гіпоталамус — гіпофіз — гонади при інтегруючому впливі центральної нервової системи.

У складному ланцюзі фізіологічних змін репродуктивної системи визначене місце займає передміхурова залоза. Особливий інтерес до вивчення передміхурової залози виник у зв'язку з тенденцією її тканин до посиленого росту, що у літньому віці нерідко приведе до залозистої гіперплазії і карциноми.

План

Вступ

Розділ І. Методи дослідження

Розділ ІІ. Огляд літератури

ІІІ Практична частина роботи

3.1. Фізіологія передміхурової залози.

3.2. Ендокринна система і простата.

3.3. Вікові зміни передміхурової залози.

3.4 Кристалізація секрету простати при клімаксі.

Висновки

Література

Розділ І. Матеріали та методи дослідження.

Коли для роботи використано 20 препаратів передміхурової залози (простати). Забраних при операції резекцій простати у чоловіків різного віку. Шматочки тканин фіксували у формалії заливали в парафінові блоки з яких виготовляли зрізи товщиною 7,8 ікринок. Зрізи фарбували гематоксилін – еозином і вивчали під мікроскопом.

Разом з тим в опублікованих монографіях висвітлюються питання, що стосуються, в основному, так називаної гіпертрофії (аденоми) простати. У посібниках і підручниках по фізіології й ендокринології дані про неї викладаються чи стисло не представлені зовсім.

В останні роки збільшилася кількість робіт з вивчення ендокринної функції простати, але досліджень, що узагальнюють отримані при цьому результатів, немає. Особливий інтерес представляє вивчення ролі простати в механізмі вікових порушень полової діяльності. Володіючи рясною і різноманітною іннервацією і васкуляризацією, передміхурова залоза є як би периферичним половим центром, що робить як нервове, так і гуморальне регулююче вплив на ерективну і еакуляторну функції чоловічого організму.

У пропонованій увазі читачів книзі систематизований наявний матеріал про фізіологію і патологію передміхурової залози в основному з погляду нейроендокринології. На підставі дані літератури і власні спостереження ми намагалися по можливості повно розглянути питання про роль передміхурової залози в організмі, її нейрогормональної регуляції, секреторній функції і впливі секрету простати на соматичні функції. У книзі обговорюються способи дослідження функціонального стану передміхурової залози, при цьому запропонований наш оригінальний метод вивчення кристаловидних властивостей її секрету. Крім того, представлені дані про вікові порушення полової діяльності, їхніх особливостях у клімактеричному віці, методах їхньої діагностики, ролі передміхурової залози у виникненні полових розладів у цей період. Окрема глава присвячена методам терапії різних форм імпотенції при клімаксі в чоловіків.

Книга призначена для широкого кола науковців (фізіологів, ендокринологів) і практичних лікарів (ендокринологів, невропатологів, урологів) і, на наш погляд, буде сприяти більш глибокому розумінню фізіології і патології простати з погляду нейроендокринних зрушень, що настають у результаті вікової перебудови організму.

РОЗДІЛ ІІ. Огляд літератури

АНАТОМІЯ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Структурно функціональні особливості передміхурової залози людини на етапах антогенезу

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок