Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Травми органа зору. Невідкладна допомога

Травми органа зору. Невідкладна допомога

Назва:
Травми органа зору. Невідкладна допомога
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,81 KB
Завантажень:
534
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ПЛАН

Вступ

1. Механічні ушкодження органа зору

2. Поранення

3. Опіки

4. Особливості обстеження хворих із травмами ока.Діагностика

5. Профілактика очного травматизму

6. Догляд за хворими

Список використаної літератури

Вступ

Ушкодження органа зору посідає значне місце серед інших захворювань ока і завжди є серйозними щодо ускладнень і прогнозу.

Найприкрішим у разі травм ока є розуміння того, що нещасному випадкові можна було запобігти. Часто через фатальний збіг обставин людина раптово стає інвалідом, будучи повністю здоровою. Крім того, вона переходить через усі фізичні і моральні випробування, пов'язані з хворобою та лікуванням.

Ушкодження органа зору поділяють на механічні (травми) і опіки (схема).

Травми, в свою чергу, поділяють на контузії і поранення. Контузії наносяться тупими предметами (кулак, сніжка, грудка землі, камінь тощо), а поранення — гострими, колючими або ріжучими (ніж, ножиці, голка, цвях тощо). Контузії переважно викликають ушкодження всіх відділів органа зору, але умовно їх поділяють на контузії придатків і контузії очного яблука. Поранення теж поділяють на поранення придатків і поранення оч-ного яблука. Поранення очного яблука, в свою чергу, поділяють на проникаючі і непроникаючі. Проникаючі поранення очного яблука можуть бути без і з внутрішньоочним стороннім тілом.

Опіки поділяють на термічні (зумовлені дією кіп'ятку, полум'я, розплавленого металу, гарячої олії), хімічні (зумовлені дією кислот або лугів) і променеві (зумовлені дією ульт-рафіолетових, інфрачервоних та рентгенівських променів).

Досить часто зустрічаються комбіновані ушкодження органа зору. Таким, наприклад, є опік, контузія і проникаюче поранення ока під час вибуху контейнера з карбідом.

Залежно від обставин, за умови яких сталася травма, ушкодження поділяють на виробничі (промислові і сільськогосподарські), побутові, шкільні, спортивні, військові і кримінальні. Ці види травм мають свої певні особливості.

1. Механічні ушкодження органа зору

Контузії придатків. Тупі травми великої сили насамперед можуть призвести до перелому і зміщення кісток орбіти. Залежно від характеру зміщення кісткових уламків перелом кісток орбіти може супроводжуватися западанням (енофтальм) або випинанням очного яблука (екзофтальм). Якщо стискається верхня орбітальна щілина, може виникнути порушення іннервації, яке проявляється обмеженням рухів очного яблука, відсутністю чутливості шкіри в ділянках іннервації трійчастого нерва, птозом, міозом, енофтальмом.

Під час пальпації країв орбіти у місці перелому виникає біль. У разі зміщення кісткових уламків пальпуються нерівності. Відповідні зміни виявляються на рентгенограмах.

За наявності переломів внутрішньої стінки орбіти з додаткових пазух під шкіру повік може потрапляти повітря (емфізема повік). Якщо уважно розпитати хворого, то виявляється, що емфізема з'явилася не безпосередньо після травми, а після того як хворий висякав носа. Під час обстеження спостерігають набряк повік, а під час їх пальпації — крепітацію повітря.

Контузії повік часто обумовлюють підшкірні крововиливи. У ділянці кісткового краю орбіти контузія може призвести до розриву шкіри. Такий розрив часто нагадує різану рану.

Лікування. У разі переломів орбіти можливі ушкодження додаткових пазух носа і головного мозку. Тому таких хворих необхідно проконсультувати у отоларинголога і нейрохірурга або невропатолога. Лікування проводять з участю цих спеціалістів.

Емфізема повік лікування не вимагає. Інколи накладають тиснучу пов'язку. Рекомендують не сякати носа інтенсивно.

Щоб запобігти подальшому наростанню гематоми, перші 2 год після травми прикладають холод. З 3-го дня з розсмоктуючою метою застосовують теплові процедури.

Розрив повік у разі контузій вимагає первинної хірургічної обробки.

Контузії очного яблука. Контузії очного яблука можуть обумовлювати різноманітні ушкодження. Найчастіше виникають підкон'юнктивальні крововиливиі крововиливи в передню камеру (гіфема) і склисте тіло (гемофтальм) Гіфема має вигляд стрічки крові в нижній частині передньої камери з горизонтальним рівнем. Інколи гіфема може заповнювати всю передню камеру. У такому разі через порушення відпливу водянистої вологи передньої камери часто настає підвищення внутрішньоочного тиску (гіпертензія) (клініка гемофтальму описана в розділі «Захворювання склистого тіла»).

Частим наслідком контузії ока є підвивих і вивих кришталика, а також травматична катаракта.

Зміни у сітківці у разі контузії можуть виявлятися струсом сітківки, крововиливом у сітківку і навіть її розривом. Струс сітківки (комоція сітківки) виявляється її набряком, побілінням і зниженням гостроти зору. Набряк сітківки переважно безслідно минає через кілька днів. Крововилив у сітківку може зумовити значне зниження гостроти зору. Невеликі крововиливи здебільшого досить швидко розсмоктуються, великі можуть залишити після себе дегенеративні вогнища. Розрив сітківки призводить до її відшарування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Травми органа зору. Невідкладна допомога

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок