Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Скачати реферат на тему: Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини

Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини / сторінка 10

Назва:
Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
67,30 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Як не заперечували концепцію дитячої сексуальності в період її виникнення і тривалий час після нього, але згодом стало майже загальновизнаним, що сексуальність притамана дитині вже від народження. І перше в житті сексуальне збудження дитини пов¢язане саме з смоктанням нею молока з жіночої груді в процесі задоволення потреби в їжі. (А коли дитина вже не голодна, вона все одно продовжує смоктати – якщо не груди, то якісь премет. І робить це вже тільки заради задоволення, яке, як цього не боялися визнати свого часу, має сексуальний характер.)

Після цієї, першої стадії розвитку дитячої сексуальності, будуть і інші (які зараз не будемо розглядати). Для нас має значення те, що попри витіснення з пам¢яті в процесі освоєння нових джерел сексуального задоволення, цього, першого джерела, згадка про нього залишається в підсвідомості. А підсвідомість впливає на підтримання сексуального інтересу до грудей в процесі сексуального формування людини. (Причому, цей інтерес існує і у жінок, але він свідомо ними пригнічується, бо сприймається як протиприродний. Якщо ж пригнітити (витіснити) його, не вдається, у дівчини може сформуватися бі- чи, навіть, гомосексуальна ориєнтація.)

Інше пояснення сприйняття жіночих грудей як сексуально збуджуючих сигналів пропонує Дезмонд Морріс.

На його думку в процесі того як предки людей починали ходити прямо, з поля зору самців почав зникати один з найважливіших для них сексуальних подразників – вид статевих губ жінки, які при такому ходінні опинилися між ногами, і сідниць, що через зовнішню схожість і близьке до статевих органів розташування асоціювалися з ними, які вже не знаходилися перед очами, оскільки ті піднялися на вищій рівень. До того ж, прямостояча людина почала переходити від попередньої позиції сексуальних зносин - “з заду”, до позиції – “обличчям до обличчя”. В цих умовах з¢явилася потреба в візуальних сексуальних сигналах самиці, що впливали б на самця, які б замінили те, що було втрачене. Що ж їх замінило? Морріс пише: “Чи можемо ми, роздивляючись принади жінки, виявити що-небуть, що нагадує той фронтально розташований генітальний набір, що відкривався очам наших предків, - округлі сідниці і алі зовнішні статеві губи? Відповідь така ж наявна, як пишні жіночі груди. Вони, ці пухлі півкулі, безперечно є аналогами повних сідниць, а яскраво очерчені алі губи навколо рота – подібність червоних зовнішніх губ. (Можливо ви пам¢ятаєте, що при сильному статтєвому збудженні губи рота і зовнішні губи піхви набрякають і набувають більш темного відтінку. Так що вони не тільки схожі, але і однаково змінюються у хвилини пристрасті.) Якщо самці нашого виду були готові сексуально реагувати на ці сигнали, коли вони надсилалися з боку спини, то у них мало б зберегтися сприйняття до них і після відтворення подоби цих органів на передній частині тіла. Як нам здається, саме це і сталося, коли груди і губи рота стали копіями сідниць і статевих губ.” (3.С.80-81)

Д.Морріс звертає увагу на те, що схожі прояви сексуальної мімікрії (від mimikos – грецьк.- наслідування, подібність) існують у деяких інших тваринних видів. Наприклад, у самиці бабуїна на грудях є оголений участок шкіри, що кольором і структурою нагадують її статеві органи. І, до того ж, на протязі місячного сексуального циклу колір шкіри на грудях змінюється у відповідності із зміною кольору геніталій. (3.С.74-76)7

На кожній груді розташований сосок, утворений невеликою кількістю м¢язових волокон і добре інервований, що робить його досить чуттєвим до дотиків і зміни температури. На поверхню соска виходять протоки з кожної з 15 – 20 часток, утворених з залізистої тканини (що разом схожі на виноградне гроно), в яких власно і виробляється молоко, оточених жировими і фіброзними тканинами. (Саме від останніх залежать форма і розмір грудей.)

Грудні соски бувають більше чи менше випнутими, пласкими і навіть трохи втягнутими. (Проте і дві останні форми, як правило, не створюють нездоланних труднощів при годуванні дитини.) Соски вкриті трохи зморшкуватою шкірою, іншого коліру ніж шкіра молочної залози (від блідо-рожевої до коричнево-фіолетової). Такою шкірою вкрите і кільцевидне утворення навколо соска – соскова ареола. В період статевого визрівання ареоли зазвичай бувають дещо припухлими, випнутими. (Іноді вони залишаються такими і у дорослих жінок.) В цей же період за рахунок збільшення розмірів молочних залоз ареоли розтягуються завширшки. У жінок з великими грудями їх діаметр може досягати 5-6 см.

Соски мають здатність тимчасово напружуватися при психічному чи фізичному збудженні, що у багатьох жінок призводить до їх помітного збільшення і випинання (так звана ерекція сосків).

На думку Д.Морріса, забарвлення сосків і їх ерекція виконують функції додаткових сексуальних сигналів, що передаються від самиці до самця. (3. С.75)

Для багатьох жінок груди є важливою ерогенною зоною. Проте є і немало таких, для яких сексуальна стимуляція молочних залоз індиферентна.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок