Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Безкоштовно реферат на тему: Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини

Загрузка...

Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини / сторінка 11

Назва:
Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
67,30 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Значна поширеність такого небезпечного захворювання як рак грудей робить необхідним приділити тут увагу питанню самообслідування молочних залоз.

Починати таке самообслідування треба щомісяця у середині періоду між останньою і майбутньою менструаціями. (У періоди перед початком, підчас і відразу після менструації існує значна вірогідність утворення тимчасових припухлостей, що не мають патологічного характеру.)

Самообстеження треба починати з візуального огляду. Для нього жінці треба стати перед дзеркалом з опущеними руками і оглянути кожну молочну залозу. Потім треба підняти руки над головою і зафіксувати при цьому можливі зміни контурів грудей. Необхідно звертати увагу на будь які випуклості чи запалості шкіри і зміни форми сосків. Потім оперши руки на стегна треба напрягти грудні м¢язи, спостерігаючи при цьому чи не виникли незвичайні зовнішні зміни.

Наступний етап – ручне (мануальне) обстеження. Його добре робиті у ванні чи під душем, де вода полегшує пересування руки по шкірі. Проте це можна робити і лежачи, поклавши подушку під плече з того боку, де знаходиться грудь, що обстежується. Руку з цього боку треба закласти за голову. Треба розпрямити долоню і зімкнути разом пальці іншої руки. Потим прикласти пласку долоню до зовнішнього боку груді біля основи і повільно просувати її по колу за стрілкою годинника. Треба впевнитися у відсутності випуклостей чи запалостей, твердих вузлів чи ущільнень. Потім треба переміщайти долоню на 2-3см ближче до верхівки молочної залози і повторювати дослідження. Те саме треба зробіти і з іншою груддю.

Варто повторити описану процедуру також і в вертикальному положенні. На кінець треба обережно стиснути кожен сосок, щоб виявити наявність виділень з них.

Якщо дослідження виявить щось незвичайне – треба обов¢язково звернутися в медичний заклад для додаткового обстеження. При тому не слід панікувати. По-перше, в багатьох подібних випадках трапляється помилка, пов¢язана чи з власною надобережністю, чи з проявом якогось процесу, що не має відношення до раку. По-друге, злоякісні процеси, виявлені на ранніх стадіях, успішно лікуються.

4.Зовнішні статеві органи чоловіка складаються з статевого члену (пенісу)8 і мошонки (синонім – калитка; латин. – scrotum).

Пеніс - орган, про значення і основну функцію якого вже розповідалося вище, знаходиться в області нижньої частині лобкової кістки і під нею. Його стовбур

утворений трьома паралельними циліндрічними тілами. Два верхні складаються з печеристой тканини, а нижнє з губчатої тканини. Тіла мають багато дрібних кровеносних судин і вкриті щільними оболонками. При сексуальному збудженні печериста і губчата тканина тіл пенісу переповнюється кров¢ю, від чого той збільшується в довжину і в діаметрі, випрямляєтся і твердішає. Цей стан, як вже було сказано вище, називається ерекцією і є необхідним для проведення статевого акту (синоніми: статеві зносини, копуляція, коітус).

Треба сказати, що в світі тварин існує і інший варіант забезпечення можливості введення статевого органу самця у піхву самиці. Самці деяких видів мають у своєму пенісі так звану приапову9 кістку, або бакулюм (os penis – латин.- кістка члена). Достатньо відоме жартівливе порівняння великого пенісу чоловіка з статевим членом моржа. У останнього жорсткість і довжина пеніса (приблизно 0,5 метра) забезпечені саме приаповою кісткою.

Проте, є підстави вважати, що наявність кістки в пенісі чоловіка і постійне перебування цього органу в максимальному розмірі зробили б людину більш фізично вразливою в процесі будь якої діяльності. Тому природна еволюція виду пішла іншим шляхом, створивши механізм тимчасового приведення пенісу в необхідний для копуляції твердий стан, тоді як при відсутності необхідності в такому стані пеніс має меньший розмір і є навіть більш м¢яким за інші органи тіла. Але при так званій еректильній дисфункції (більш поширена, хоча і не зовсім вірна назва – імпотенція), коли механізм ерекції працює недостатньо ефективно, в пеніс іноді вставляють штучний аналог бакулюма – напівжорсткий стрижень. (Інший варіант – полий тонкий балон, що заповнюється в потрібний момент стиснутим повітрям і випрямляє та напружує пеніс.)

Через губчате тіло проходить сечовивідний канал, який також використовується для виведення сперми. На зовнішньому кінці губчате тіло утворює конусовидне утовщення – головку статевого члену. Сечовівідний канал має отвір на верхівці головки. У головці і стовбурі пенісу є багато нервових закінчень, що роблять їх особливо чутливими до фізичної стимуляції.

Всесвітньовідомий американський сексотерапевт Рут Вестхаймер вказує, що в стані ерекції пенісу кров¢яний тиск у його голівці вдічі меньшій ніж у печеристих тілах. Це захищає шійку матки при статевих зносинах, пом¢якшуючи тиск пенісу на неї. (6. С.218)
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок