Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> реферат: Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини

Загрузка...

Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини / сторінка 2

Назва:
Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
67,30 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Проте, є достатньо підстав погодитися з одним з визначних філософів ХХ сторіччя Мішелем Фуко, якій у своїй фундаментальної праці “Історія сексуальності” довів, що релігійні заборони і намагання замовчувань практично усього, що пов¢язане із сексуальністю, свідчать якраз про свідоме чи несвідоме визнання величезної життєвої значущості сексуальності у житті як окремої людини, так і усього суспільства. (2. Т. 1)

Усвідомлення дійсного стану речей щодо сексуальності необхідно вимагає уваги до сексуальної культури, її всебічного розвитку задля гармонізації взаємодії сексуальної сфери з усіма іншими.

Щодо “розбещуючого” впливу на молодь сексуального виховання, то варто з¢ясувати

підстави твердження про це і чи несе заборона такого виховання щось позитивне?

Відносно останнього: чимало людей вважає, що так, несе. Цей позитив вони вбачають у затриманні розвитку сексуальної чуттєвості молоді і початку статевого життя. Проте практика доводить, що на розвиток сексуальної чуттєвості і термін початку сексуального життя у представників чоловічої статі інформаційні обмеження якось помітно не впливають. Щодо дівчат, то у них дійсно нерідко затримується розвиток сексуальної чуттєвості, що згодом часто призводить до відсутності задоволеності сексуальним життям. Тобто до наслідку, який сучасних умовах, коли повноцінна реалізація сексуальності сприймається як необхідний компонент життя, аж ніяк не може вважатися бажаним. До того ж, нерозвинена сексуальна чуттєвість дівчат не є запорукою більш пізнього початку сексуального життя. Бо значна частина їх починає сексуальне життя не задля сексуального задоволення (у якому вони можуть ще не мати потреби), а шукаючі емоційного контакту з протилежною статтю, чи з цікавості (яка, до речі, буває тим більша, чим меше знань про її об¢єкт).

Анатомія і фізіологія статевих органів.

Свого часу Оноре де Бальзак стверджував, що чоловік має право на одруження тільки після того, як вивчить жіночу анатомію. Цілком слушне твердження, хоча і не повне. Вочевидь, що знання статевої анатомії у такій самій мірі як чоловіку, потрібно і жінці. Адже сучасна жінка теж є активним суб¢єктом сексуальної взаємодії. А знання сексуальної анатомії є передумовою для розуміння сексуальної фізіології, тобто того, як функціонують, взаємодіють всі природні складові сексуальної сфери, що, в свою чергу, дає можливість розуміти причини тих чи інших сексуальних реакцій, деякі особливості сексуальної поведінки і психології.

1.Початок формування статевої анатомії.

Тривалий період утробного розвитку зовнішній вигляд чоловічого і жіночого ембріонів абсолютно однакові. І це при тому, що у них добре видні елементи майбутніх зовнішних статевих органів. Але в цей період вони ідентичні. Варто сказати також, що згадані елементи

мають досить великі, порівняно з усім ембріоном, розміри. Якби співвідношення між розміром усього ембріону і статевими органами залишалися такими і в дорослих осіб, то зовнішні статеві органи у них були у багато разів більше ніж є насправді. Вочевидь, вказане співвідношення розмірів в ембріональний період є відображенням природних приорітетів в процесі формування механізмів збереження життя. Зміна ж відносних розмірів статевих органів згодом відбувається під впливом факторів, що сприяють оптимізації розмірів цих органів людини відповідно їх функціям.

Як же відбувається розвиток статевих органів?

Щодо внутрішніх статевих органів, то чоловічі формуються з так званих вольфових протоків, а жіночі - з мюллєрових протоків ембріону.

На 6-у тижні розвитку ембріону, якій не має Y- хромосоми, у нього починають формуватися жіночі яєчники, що по мірі розвитку переміщаються в область тазу.

Якщо така хромосома є, то з 6-го тижня починають формуватися чоловічі яєчка. А з 8-го тижня в яєчках розпочинається вироблення чоловічого гормону тестостерону.

Гормон естроген, під впливом якого починають формуватися всі внутрішні жіночі статеви органи, а саме, крім згаданих яєчників, – фаллопієві труби, матка, її шійка і внутрішня третина піхви, як вже вказувалося, спочатку надходить з організму матері. Він же, естроген, блокує розвиток згаданих вольфових протоків, проте нерозвинені залишки їх зберігаються.

А от у мюллєрових протоків під впливом тестостерону у чоловічого ембріону не тільки блокується розвиток. Вони поступово взагалі зникають. А з вольфових протоків під впливом того ж тестостерону крім згаданих яєчек формуються сім¢яні міхурці, сім¢явивідні протоки, простата (предміхурова залоза), уретра (сечовивідний канал), придатки яєчок.

Зовнішня анатомічна будова ембріона, ще до того як під впливом статевих залоз на 2-3-у місяці розвитку почнеться його статева диференціація, має так званий статевий горбочок.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок