Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Скачати безкоштовно: Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини

Загрузка...

Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини / сторінка 7

Назва:
Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
67,30 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Мабуть найбільшої відомості отримали дослідження жіночої “еякуляції” Джей Д. Пєррі і Б.Уіплі. Останні вважають, що є серйозні докази наявності анатомічних і нервових структур, пов¢язаних з жіночою “еякуляцією”, і наявність таких, нарешті, дає змогу прояснити незрозумілу і досі здатність жінок переживати оргазм, що не має для них природної необхідності.(1.Р. 22-39)

Треба сказати, що існує чимало опонентів щодо викладених вище ідей. Деякі з цих опонентів мають дуже високий науковий авторитет. Серед них і такі уславлені вчені як відомий сексотерапевт і дослідник Хелен Сінгер Каплан, вже згадані Уїльям Мастерс та Вірджінія Джонсон. Правда, вони не заперечують наявність у деяких жінок ерогенної зони у місці, описаному Грєфенбергом. Визнають, як вже згадувалося, і феномен викиду рідини з сечовивідного отвору під час оргазму у деяких жінок. Але не вважають це достатніми доказами наявності якогось специфічного органу і його зв¢язку з Г-зоною.3

Вхід до піхви у жінок, що ще не народжували, прикритий так званим гіменом (hymen –грецьк. – перепонка, дівоча пліва). Як вже вказувалося, він утворюється ще на етапі ембріонального розвитку. Відомий американський зоолог, антрополог і социобіолог4 Дезмонд Морріс, свідчить, що подібна пліва існує на ембріональній стадії розвитку і у нижчих ссавців. (3.С.87) Але після народження самиць в тваринному світі подібне утворення, наскільки нам відомо, є тільки у гієн.

На час народження дівчаток гімен являє собою досить товсту перепонку. Але згодом вона не росте, а розтягується і витоншується під впливом збільшення отвору піхви. Зазвичай у гімені є отвори для витікання менструальних виділень. В рідких випадках відсутності таких отворів іх роблять хірургічним шляхом.

Функція гімену, як стверджують У.Мастерс і В.Джонсон, невідома. А Д. Морріс вважає, що ускладнюючи перші статеві зносини, пов¢язуючи їх з біллю при дефлорації (defloratio –латин. від de – видалення + flos, floris – квітка, молодість, незайманість), гімен виконував функцію фактору, який спонукав дівчину ставитися до першого коітусу з особливою відповідальністю, погоджуючись на нього тільки в випадках, коли між нею і чоловіком виникнуть глибокі почуття, заради збереження яких варто піти на близкість і перетерпіти фізичні страждання. Бо тільки такі відносини, на думку Д.Морріса, гарантували, що дівчині не доведеться стати матір¢ю-одиначкою у випадку її вагітності. (3. С.87-88)

На наш погляд таке пояснення анатомічного устрою статевих органів незайманих дівчат не має достатніх підстав. Зокрема, через те, що дуже малоймовірно щоб доісторичні люди усвідомлювали зв¢язок між статевими зносинами і народженням потомства (етнографи свідчать, що в деяких нерозвинених культурах цього не усвідомлювали навіть у зовсім недавні часи); а також і тому, що матерів-одиначок в первісних суспільствах не було, адже всі діти в них були спільні. До того ж гіпотеза Морріса дещо романтизована, тоді як закони і природи, і суспільства не грунтуються на романтизмі.

Більш правдоподібним поясненням існування гімену здається те, що оскільки у маленькіх дівчаток він є досить щільним, то в багатьох випадках міг створювати суттєву фізичну перешкоду при спробі проникнення пенісом доролого чоловіка в їх піхву (такі спроби бувають навіть в сучасному суспільстві, а в часи первісного стану людства могли бути поширеними), яке, через невідповідність розмірів статевих органів, швидче за все скалічило б дівчаток, поставило б під питання можливість виконання ними в майбутньому репродуктивної функції, навіть загрожувало самому їх життю. Таким чином, з покоління в покоління природний відбір зберігав тих дівчаток, які народжувалися із щільною дівочою плівою.

На користь цієї гіпотези, свідчить те, що згодом, як вже сказано вище, з розвитком зовнішніх статевих органів, гімен розтягується, витоншується і через те перестає бути суттєвою препоною для статевих зносин. (Якби ж він продовжував би залишатися такою, то природний відбір усунув би якраз тих, хто народжувався з гіменом.)
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок