Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Третій місяць життя дитини

Третій місяць життя дитини

Назва:
Третій місяць життя дитини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,86 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Одного дня ви зайдете до дитячої кiмнати i будете нагородженi найпрекраснiшим подарунком - щирою посмiшкою вашого малюка, яку випромiнює все його маленьке тiло. Ви зрозумiєте, що це створiння любить ваш образ, голос, тепло вашого тiла. I виснажлива щоденна праця (пелюшки, кухня, прибирання, купання, безсоннi ночi), все-таки, є недаремною. Малюк поступово долає все новi й новi сходинки в становленнi як Homo sapiens.

Ще зовсiм недавно ви боялися, що не зможете самостiйно (без маминої допомоги) впоратися з немовлям. А тепер розумiєте бажання малюка i вражено слiдкуєте за тим, як вiн змiнюється. Фiзичний розвиток

Третiй мiсяць характеризується подальшим всебiчним вдосконаленням. Маса тiла в кiнцi мiсяця збiльшиться порiвняно з попереднiм на 800 г, зрiст - на 3 см, обвiд голови - на 1 см, грудної клiтки - на дещо бiльше 1 см.

У цьому вiцi або ж, у крайньому випадку, в чотиримiсячному, обвiд голови має зрiвнятися з обводом грудної клiтки. Якщо ж голiвка збiльшується надто швидко i далеко до знака рiвностi, проконсультуйтеся з педiатром, щоб не пропустити захворювання головного мозку.

Велике тiм'ячко в малюка ще вiдкрите (тобто, не має кiсткової тканини), в розмiрах зменшується (порiвняно з попереднiми мiсяцями), воно м'яке, не напружене, не пульсує. Не бiйтеся торкатися до тiм'ячка, не обминайте його, доглядаючи дитину. Це така ж дiлянка шкiри, як усi решта, i її треба тримати в чистотi! Рефлекторна активнiсть

Дитя вже чiтко виявляє свої потреби та симпатiї. Поєднання вражень вiд навколишнього i власного темпераменту створить появу особистостi у вашiй сiм'ї. Посмiшка стає основним проявом задоволення вiд спiлкування, їжi, вiдпочинку чи активної гри. Дитина залюбки розглядає людськi обличчя, особливо дiлянку вiд верхiвки носа до чола. В положеннi на животi, з ручками, виставленими вперед, малюк намагається пiдняти свою грудну клiтку, впираючись руками в опору. Якщо ж дитину поставити вертикально на нiжки, ступнi впираються, i малюк нiби намагається вiдштовхнутися вiд землi. Рухи

Рухи руками стають бiльш координованими, i все, що до них потрапляє, вiдразу вiдправляється на "тестування" до ротика. Бiльшiсть батькiв iз шумом реагують на такi смаковi випробування i вирiшують усунути всi бруднi предмети з оточення дитини. З одного боку, вони мають рацiю. Часом забрудненi, а особливо гострокутнi предмети стають небезпечними для малюка. Але пам'ятайте, жоден iз нас не створений жити в стерильному свiтi! Тiло немовляти, його внутрiшнє середовище повиннi адаптуватися до оточуючих мiкроорганiзмiв.

Є сенс почати пiдготовку вашої домiвки до проявiв активного вивчення довкiлля малюком пiд девiзом: "Що це таке?". Навiть, знаходячись у вас на руках, вiн захоче помацати чи покуштувати порцелянову вазу, яку вам подарувала свекруха, чи дорогу вашому серцю пляшечку парфумiв "Fidji". Усi батьки в свiтi мають двоякi погляди на це. Однi вважають за доцiльне залишити все на своїх мiсцях, мотивуючи, що їх чадо з "пелюшок" має засвоїти, що "можна", а що "нi". Iншi радять усi дорогоцiнностi та релiквiї заховати до "кращих" днiв, щоб дитина не знала (поки що) словосполучення "не можна".

На мою думку, потрiбно обрати щось середнє. Заплануйте здiйснити тимчаcову перестановку тих предметiв, якi можуть бути зiпсованi "надмiрною" цiкавiстю сина чи доньки, i, знаючи смаки малюка, запропонуйте щось iнше. Та все ж, ваше "нi!" рано чи пiзно доведеться застосувати. Сон

Пiд кiнець третього мiсяця життя дитина уже може спати вночi до 10 годин. Сон має нерiвномiрний характер, маля часто прокидається (раптово для вас) i починає кричати або ж смоктати свого пальця. Це не вроки! I не хвороба! Такi прокидання є нормальними явищами для грудного перiоду. Навiть ми, дорослi, спимо, маючи iнколи то глибокий, то поверхневий сон. Малюк iз часом почне спати спокiйнiше, звичайно, якщо ви не створите йому стресову ситуацiю, збудивши остаточно, аби переконатися, що з вашим дитям все гаразд. Це лише призведе до того, що дитина звикне вночi прокидатися, аби "перевiрити", чи є мама поряд. Так, один мiй маленький пацiєнт навiть у дворiчному вiцi щоночi прокидався i робив "перекличку": "Мамо!", "Бабо!". Тiльки пiсля того, як усi вiдгукувалися на такий заклик, спокiйно продовжував спати далi.

Тож, не проявляйте надмiрного переляку, коли дитина прокинулася. Дайте їй час заспокоїтися самостiйно i заснути, щоб створився умовний рефлекс спокiйного сну.

I ще: зовсiм не потрiбно кричати на малюка, примушуючи його спати. Ви тiльки викличете надмiрне збудження маляти i продовжите перiод неспання.

Якщо маля не проявляє ознак засинання, коли ви його поклали до колиски, подумайте, що до цього могло призвести:

• Чи достатнiм був активний перiод неспання? Можливо, дитя просто хоче ще погратися з вами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Третій місяць життя дитини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок