Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Третій рік життя: друге півріччя

Третій рік життя: друге півріччя

Назва:
Третій рік життя: друге півріччя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,26 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Я вступаю в доросле життя!

До трирічного віку ваш малюк усвідомлює, що його мама й татко - найкращі люди на світі. Він вас любить і свою любов проявляє копіюванням ваших дій: позамітати підлогу, помити посуд, "поголитися" перед дзеркалом, одягнутися, як батьки. Хлопчики усвідомлюють, що вони "хлопчики", а дівчатка наслідують саме "дівчачі" дії. А ось впертості в них вистачить, напевно, на всю родину загалом взяту. Тож, наберіться терпіння… Фізичний розвиток

Збільшення маси тіла відбувається в середньому на 1,5-2 кг. У цьому півріччі в зрості випереджують дівчатка, зате хлопчики "наздоганяють" у масі. Але загальну оцінку цих показників дасть лише ваш лікар, який "підіб'є" підсумок цілого третього року життя. Режим дня

Впродовж всього третього року життя організація дня має чимале значення. Тривалість денного і нічного сну залишається такою ж, як і в першому півріччі: денний має тривати 2-3 години, а нічний 10-11 годин.

Щоденна прогулянка є надзвичайно потрібною. Найкраще гуляти з малюком в парку чи сквері. Максимум радості ваші донька чи синочок отримають від прогулянки усієї сім'єю, особливо сидячи на плечах у татуся! Ви ж усі - єдина сім'я! Не позбавляйте маля такого задоволення. Позитивними у цьому віці є далекі прогулянки, наприклад, до лісу. Дитя тут чекатимуть нові враження, чисте повітря, радість від спілкування з вами та природою.

Досить уважними треба бути щодо прогулянок у безпосередній близькості до проїжджої частини дороги: трирічний малюк дуже швидкий і рухливий, але відчуття безпеки в нього ще не виробилося. Тому, краще за все, гуляйте подалі від таких небезпечних місць. Аналогічними проблемами загрожує і перебування маляти вдома наодинці або зі старшими братиками чи сестричками. Ваша дитина ще не усвідомлює, що добре, а що - погано. А старші діти насправді не такі вже й "старші". Тому сподівайтеся лише на себе або ж дорослих родичів. Зауваження медиків

Як і раніше, двічі на півріччя (один раз на три місяці) вам потрібно відвідати свого дільничного педіатра, який виміряє усі фізичні показники та дасть їм оцінку. Після обстеження стану здоров'я обговоріть питання соціального оточення, психологічного клімату в сім'ї, можливості відпочинку разом із дитиною. Не варто пускатися в тривалі та втомлюючі подорожі з малюком. А поїздки на море відкладіть на вік після трьох років. Рухливість

Потреба рухатись у маляти - основний стимул! Воно невимовно радіє, що має можливість бігати і гратися. Але часто падає, перекидає безліч предметів, розбиває чимало посуду, якщо такий трапляється на шляху. З'являються, особливо у хлопчиків, промовисті "квітучі" синці, що є невід'ємним атрибутом такого рухливого способу життя. Потреба в русі до кінця третього року життя дитини сягає своєї кульмінації, тому через півроку-рік вам стане легше наздоганяти маля, скажімо, на прогулянці й слідкувати, чи все гаразд. Така висока енергійність та інтенсивність руху пояснюється тим, що ваш малюк нарешті навчився вільно, з великою вправністю та впевненістю повертатися в усі боки, крокувати сходами, залізати на лавку чи крісло, підніматися на драбинку. А це все разом узяте, як правило, вас просто жахає! Дарма. Дозвольте маляті досліджувати світ і тішитися своїми новими здобутками! Хоча зайвої уваги такі спроби, звичайно, потребують.

Далі вдосконалюється дрібна рухова активність. Малюк вправно бере ручкою іграшку, із задоволенням її тягне, штовхає, складає кубики. "Руйнівник" поволі перетворюється на "творця". Гра - не забавка!

Гра стає не лише розвагою, але й стимулом до нових досягнень. Трирічний малюк усе ще грається наодинці, спостерігаючи за своїми однолітками, які знаходяться поруч. А ось з дорослими ігри сприймаються, і малюк охоче залучає вас до компанії. Але не в кімнаті чи приміщенні. Цього простору для трьох років недостатньо. Парк, ігрова площадка, скверик - ось де цікаво забавлятися. Тут ще багато нового і невивченого, на відміну від квартири. А що це коїться довкола?

На третьому році життя дитина може розрізняти такі прості форми як коло, овал, квадрат, прямокутник, трикутник, багатокутник, а також усі основні кольори спектру: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, синій, фіолетовий. Малюк здатний класифікувати предмети за певними суттєвими ознаками, що їм притаманні (колір, форма, величина).

У маляти розвиваються уява та винахідливість. Хіба ж не оригінальна ідея одягти каструлю на голову замість капелюха. І не варто применшувати значення таких відкриттів для розвитку дитини. Це ми, дорослі, вже не раз бачили подібне в інших малюків, але, справа в тому, що вашій дитині бачити це ще не доводилось. А значить вона цілком може претендувати на роль першовідкривача такого способу використання каструлі й безлічі інших предметів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Третій рік життя: друге півріччя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок