Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Туберкульоз очей, шкіри, надниркових залоз,.перикарда. Туберкульозний мезаденіт

Туберкульоз очей, шкіри, надниркових залоз,.перикарда. Туберкульозний мезаденіт

Назва:
Туберкульоз очей, шкіри, надниркових залоз,.перикарда. Туберкульозний мезаденіт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,29 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ТУБЕРКУЛЬОЗ ОЧЕЙ

Мікобактерії туберкульозу потрапляють до очей або під вії внаслідок контакту з хворими-бактеріовиділювачами, а також із пилом або лімфогематогенним шляхом. Частіше уражується судинна сітка з розвитком туберкульозного увету у вигляді «баранячого жи-ру» позаду рогівки або райдужки. У судинній оболонці виникає запалення, що має вигляд горбиків. Часто бувають ураження очей туберкульозно-алергійного характеру: кератит, кон'юнктивіт або кератокон'юнктивіт. На рогівці або лімбі виявляють сіруваті вузлики (фліктени), гіперемію судин та набряк кон'юнктиви. Захворювання починається гостро з появою світлобоязні та сльозотечі. Ураження досить швидко прогресує, схильне до рецидиву. Фліктени можуть розсмоктуватися, перетворюватися на виразки, а після їх за-гоєння утворюються рубці. Іноді спостерігається помутніння рогівки, що зумовлює зниження гостроти зору або його втрату. Дуже рідко зустрічається гострий туберкульозний панофтальміт (абсцес ока).

Це біль, болісна чутливість очей, світлобоязнь, при пухлість повік одного або обох очей, які можуть супроводжуватися збільшенням та розм'якшенням лімфатичного вузла перед вушною раковиною, зниження або втрата зору. Під час об'єктивного дослідження на користь туберкульозного процесу свідчать такі зміни, як виявлення фліктен, пожовтіння з розширенням судин, виявлення на межі рогівки та білка жовтих або сірих вузликів, які то з'являються, то зникають протягом тижня, виразок рогівки, рубців на рогівці з білими крапками на місці виразок, жовтих округлих крапок завбільшки до 1—3 мм. У разі більш задавненого процесу ці крапки у центрі біліють, їхні краї стають більш чіткими, з'являються сірувато-білуваті плями на сітківці, ділянки крововиливів.

Лікаря мають насторожувати хворі з такими хронічними та гострими запальними захво-рюваннями очей, як кератит, увеїт, хоріоретиніт неуточненої етіології, в яких після 2 місяців інтенсивного лікування не спостерігається позитивного ефекту або на тлі лікування недуга прогресує.

Перелік необхідних обстежень, які потрібно виконати у ЛПЗ у разі направлення до фтизіатра-окуліста. Загальний аналіз крові, сечі, флюорографія або рентгенографія ор-ганів грудної клітки, аналіз крові на глюкозу, обов'язкове обстеження на ВІЛ/СНІД.

ТУБЕРКУЛЬОЗ ШКІРИ

У сучасних епідемічних умовах туберкульоз шкіри спостерігається і як самостійне захво-рювання, і в поєднанні з туберкульозом інших локалізацій. Збудник туберкульозу прони-кає в шкіру гематогенним або лімфогенним шляхом і значно рідше — у разі контакту ушкодженої шкіри із заразним матеріалом. Найчастіше туберкульоз шкіри перебігає у вигляді і туберкульозного вовчака — і наявності на шкірі первинного і елемента — горбика, вузлика і (люпоми).

Клінічні прояви туберкульозу шкіри. Виявлення безболісних горбиків (люпом) жовтувато-іржавого кольору з інфільтрацією з явищами десквамації, гіперкератозу, які інколи перетворюються на виразки з кровоточивим дном, гнійними виділеннями, мляви-ми грануляціями. Досить часто збільшуються регіональні лімфатичні вузли. Найпоширеніша локалізація – ніс, щоки, вушні раковини, сідниці, верхні та нижні кінцівки. Можуть уражуватися слизові оболонки носа, порожнини рота, гортані. На місці локалізації люпом залишається атрофія, а після виразок — рубці з нерівними краями. Характерно, що у разі рецидивів на рубцях з'являються нові люпоми. Провокативним чинником виникнення люпом може бути травмування шкіри, ін'єкції. Виражені сим-птоми «зонда», «яблучного желе». У хворого виявляють м'які припухлості рожево-жовтого, а потім бурого кольору, розташовані в дермі, підшкірно-жировому шарі, які можуть перетворюватися на абсцеси з локалізацією на обличчі, шиї. Після регресу залишається атрофія, пігментація шкіри. Частіше хворіють дорослі.

На відкритих частинах тіла хворого утворюються «бородавчасті» ураження шкіри, мо-жливий лімфангіт, лімфаденіт. Часто такі зміни на шкірі виникають у працівників твари-нницьких ферм, м'ясокомбінатів, медичних працівників, ветеринарних лікарів і характеризуються доброякісним перебігом. На кінцівках, сідницях, обличчі з'являються фокусно розташовані дрібновузликові ураження величиною як горошина світло-червоного кольору. У процесі еволюції вони перетворюються на пустули, які нагадують пустули вітряної віспи. Загоюються такі пустули з утворенням «штампованих» рубців і схильні до рецидивування та загострення, які виникають переважно у зимовий та весняний період. Характерна також поява одиничних вузлів розміром як каштан та твердих інфільтратів, які розташовані глибоко у підшкірно-жировому шарі з локалізацією на нижніх кінцівках, сідницях. Інколи спостерігається картина розпаду вузла та утворення глибоких нориць.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Туберкульоз очей, шкіри, надниркових залоз,.перикарда. Туберкульозний мезаденіт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок