Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Туберкульоз статевих органів

Туберкульоз статевих органів

Назва:
Туберкульоз статевих органів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,75 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ПЛАН

1. Визначення та патогенез

2. Класифікація

3. Діагностика

4. Лікування

Використана література

1. Визначення та патогенез

Туберкульоз жіночих статевих органів є завжди вторинним захворюванням; виникає при переносі інфекції з первинного вогнища (легені) гематогенним шляхом чи по лімфатичних судинах з мезентеріальних лімфатичних вузлів і очеревини. Найбільше часто вражаються маткові труби, рідше ендометрій та яєчники, дуже рідко шийка матки, вульва піхви. Розрізняють ексудативну, продуктивну і казеозську форми.

Характер процесу визначається поширеністю, глибиною і ступенем ураження стінок сечовивідних шляхів: від вогнищевого запалення на слизовій і в підслизовому шарі на початковому етапі до глибокого виразково-некротичного деструктивного ураження, що закінчується фіброзом, рубцьовими деформаціями і структурами.

Туберкульоз жіночих статевих органів проявляється у вигляді туберкульозу маточних труб (сальпінгіт); прогресуючого туберкульозу придатків матки (сальпінгоофорит); поширеного туберкульозу внутрішніх статевих органів з переходом процесу з придатків на тіло матки, ураження м'язової стінки може виникати одночасно з ураженням слизової порожнини матки; туберкульоз зовнішніх статевих органів.

У полові органи інфекція поширюється гематогенно чи лімфогенно з вогнищ первинного туберкульозу.

Серед хворих із запальними захворюваннями внутрішніх полових органів туберкульоз діагностується в 10-11% , серед жінок з безплідністю - у 10-22%, серед хворих з порушенням менструального циклу - у 8.4%.

Туберкульоз - інфекційне захворювання, звичайно з хронічним плином, викликуваний туберкульозною мікобактерією. Туберкульоз полових органів найбільше часто зустрічається у віці 20-40 років.

По механізму виникнення туберкульоз полових органів жінки частіше є вторинним: зараження відбувається гематогенним шляхом з первинного вогнища (у легенях), рідше - лімфогенним, наприклад, при туберкульозній поразці кишечнику, з мезентеральних лімфатичних вузлів. Однак вважається можливим і первинним розвитком туберкульозу жіночих полових органів у дитинстві.

З жіночих полових органів найбільше часто туберкульозом уражаються маткові труби (85%), рідше - матка (24%), яєчники (5-8%), шейку матки (0,8%) і рідко - піхва і зовнішні полові органи.

Симптоми туберкульозу жіночих полових

Клініка туберкульозу жіночих статевих органів відрізняється розмаїтістю: спостерігаються малосимптомні клінічні форми з хронічним плином, підгостр форми з ураженням очеревини, важкі гострі поразки з тазовим перитонітом тощо.

Туберкульоз маткових труб буває, як правило, двостороннім. Спочатку туберкульозні горбки з'являються в слизуватій оболонці, а при несприятливому плині можуть уражатися м'язовий шар стінки труби й очеревина. При закритті просвіту труби настає казеозний розпад туберкульозних вогнищ, і труба заповнюється казеозними масами. Стінки труб стовщені, труба має форму реторти.

При туберкульозі матки звичайно уражається ендометрий, причому якщо уражений тільки функціональний шар, то при його відторгненні може наступити самолікування. При туберкульозі шийки матки на ній утворяться виразки неправильної форми з різко обкресленими підритими краями.

Гострий процес спостерігається рідко, хворобливі симптоми часто не виражені. Хворі пред'являють скарги на зниження апетиту, загальну слабість, пітливість, субфебрильну температуру тіла. При загостренні туберкульозного процесу температура тіла може підвищуватися до 38-39° С. Крім перерахованих симптомів при туберкульозі полових органів відзначаються болі, безплідність і порушення менструальної функції, що неспецифічно для туберкульозного процесу. Болю носять невизначений характер, локалізуються в низі живота, підсилюються при менструації, дефекації, половому акті.

Безплідність нерідка буває первинним, однак можливо і настання безплідності після перших чи пологів аборту. Звичайно воно зв'язано з непрохідністю маткових труб.

Порушення менструальної функції виражається в аменореї, гіпоолігоменореї чи гіперполіменореї, іноді в метроррагії. Зазначені розлади є наслідком як місцевих змін у жіночих полових органах, так і туберкульозної інтоксикації, тому вони можливі при туберкульозі іншої локалізації. Іноді хворих турбують біли.

Для туберкульозу характерно тривалий хронічний плин з кількаразовими загостреннями, що виникають у результаті впливу несприятливих факторів (фізична перенапруга, ангіна, грип, внутріматкові лікувальні чи діагностичні маніпуляції). Загострення іноді настають у зв'язку з початком полового життя, фізіотерапевтичним лікуванням і ін.

У початкових стадіях туберкульоз полових органів може протікати приховано. Плин туберкульозного процесу залежить від загального стану організму, що оточують умов, форми захворювання і ступеня поширення процесу. При раціональному лікуванні і сприятливих побутових умовах процес поступово купірується і настає видужання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Туберкульоз статевих органів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок