Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Туберкульоз

Туберкульоз

Назва:
Туберкульоз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,12 KB
Завантажень:
979
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
“Туберкульоз” (tyberculosis) – хронічне захворювання у дітей і дорослих, збудником якого є туберкульозна паличка.

Збудник туберкульозу був відкритий у 1882 р. Робертом Ком, належить до мікобактерій. Мікобактерії мають вигляд тонких, іноді зігнутих, зернистих або гомогенних паличок. Головне джерело зараження – хвора на туберкульоз людина.

Шляхи зараження:

Аерогенний шлях спостерігається у 90-95% випадків. Мікобактерії потрапляють у дихальні шляхи з краплинами слизу, харкотинням або пилом.

Аліментарний шлях зараження пов’язаний із вживанням харчових продуктів від тварин, хворих на туберкульоз, використання інфікованої їжі, посуду, через молоко хворої матері.

Контактний шлях проникнення мікобактерій можливий у людей, які доглядають хворих тварин або працюють із зараженим матеріалом від хворих, коли збудник захворювання проникає безпосередньо через пошкоджену шкіру або кон’юктиву. Рідко вхідними воротами туберкульозу можуть бути мигдалики, слизова оболонка очей та статевих органів.

Внутрішньоутробне зараження туберкульозом зустрічається при генералізованих формах захворювання та пошкодженні плаценти під час пологів при аспірації новонароджених навколоплідних вод. Усунення спадкового туберкульозу не доведено.

Чинники, що сприяють виникненню захворювання.

Головну роль у виникнення туберкульозної інфекції має зниження імунітету, а також такі чинники:

- несприятливі умови життя;

- несприятливі кліматичні умови (сирість);

- переохолодження;

- часті захворювання верхніх дихальних шляхів.

Особливості перебігу туберкульозу у дітей:

У дитячому віці найчастіше розвиваються форми первинного туберкульозу, який має свої характерні риси:

1) високу сенсибілізацію всіх тканин до мікобактерії туберкульозу;

2) схильність до генералізації процесу всіма шляхами, особливо гематогенним і лімфогенним.

3) Майже постійне залучення в процес лімфатичної системи, а також серозних оболонок.

4) Схильність лімфатичних вузлів до казеозу.

Дитина стає дратівливою, млявою, вередливою, швидко втомлюється, втрачає апетит, худне, починає відставати у фізичному розвитку, з’являється tо 37-38оС.

Вторинний туберкульоз виникає внаслідок ерогенної реінфекції і екзогенної суперінфекції.

Ураження туберкульозом кісток і суглобів, очей, шкіри зумовлюється гіперергічним станом організму.

Профілактика туберкульозу:

Основні заходи профілактики спрямовані на підвищення життєвого рівня населення. Забезпечення житловою площею і створення культурно-освітніх закладів, розвиток спорту, мережі санаторіїв, захист водоймищ і атмосфери від забруднення токсичними речовинами.

Вживають широкі загальнооздоровчі заходи в дитячих колективах і сім’ях, мета яких полягає у зміцненні імунної реактивності хворої дитини. Поліпшення її побутових умов, ізоляції від хворих на туберкульоз.

Профілактичні заходи включають раннє виявлення інфікованих і хворих дітей, оберігання їх від контактної додаткової інфекції, організацію диспансерного спостереження за хвори-ми які інфіковані туберкульозом, і контактними.

Специфічна профілактика, туберкульозу полягає у проведенні специфічної вакцинації БЦЖ і хіміопрофілактики. Вакцинація БЦЖ здійснюється дітям 4—7-денного віку в пологовому відділенні.

Протипоказаннями до вакцинації є виражені клінічні симптоми родової травми, диспепсія, шкірні захворювання, отит, грип, пневмонія, різка жовтяниця, недоношеність з масою меншою за 2500 г. Захворюваність на туберкульоз серед вакцинованих дітей у 8—10 разів нижча, ніж серед нещеплених. В основі протитуберкульозної вакцинації лежить набутий імунітет. Імунологічна перебудова організму внаслідок вакцинації БЦЖ супроводжується появою позитивної туберкулінової проби.

Ревакцинації підлягають усі клінічне здорові неінфіковані — діти у віці 7, 12 і 17 років і вакциновані діти при відсутності поствакцинального рубчика, 3 метою відбору дітей і підлітків для ревакцинації БІДЖ проводять пробу Манту з 2 ТО.

При негативному результаті або інфільтраті не більше 4 мм у діаметрі здійснюють ревакцинацію. Проміжок між пробою і ревакцинацією повинен становити не менше 3 діб і не більше 2 тижнів. Інші профілактичні щеплення можна проводити з інтегралом у 2 міс (до і після специфічної ревакцинації).

Протипоказаннями до ревакцинації є позитивна внутрішвьошкірна проба Манту (інфільтрат 5 мм і більше), захворювання на-туберкульоз, гострі і хронічні інфекційні процеси, включаючи період реконвалесценції, не менше ,2, міс після зникнення клінічних симптомів, шкірні захворювання, схильність до кровоточивості (ревматизм у гострій і підгострій фазах, бронхіальна астма та інші алергічні стани, спазмофілія, харчова ідіосинкразія, перенесений енцефаліт, медангіт, епілепсія, гіпотрофія II—III ступеня).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Туберкульоз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок