Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Ураження нирок при поширених мікозах, паразитозах, інвазіях

Ураження нирок при поширених мікозах, паразитозах, інвазіях

Назва:
Ураження нирок при поширених мікозах, паразитозах, інвазіях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,52 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Як і при поширених інфекційних захворюваннях, втягнення в патологічний процес нирок за окремих форм мікозів, паразитозів або інвазій часто визначає несприятливий прогноз для життя пацієнта. Ураження нирок при окремих мікозах, паразитозах та інвазіях описані М. И. Алексеевой и соавт. [1], Г. Маждраковим та співавт. [2].

Кандидоз нирок

Кандидоз — захворювання, спричинене дріжджоподібними грибами, найчастіше виду Candida albicans, рідше — С. tropicalis, C. crusei, C. stellatoidea. Будучи аеробами, кандиди є сапрофітами слизових оболонок рота, кишок, шкіри, вагіни. Добре пристосування цих грибів до умов зовнішнього середовища забезпечує їм широке поширення, а також безсимптомне носійство людиною і тваринами. Як джерелу інфекції найбільше значення надають пацієнтам зі свіжими формами ураження шкіри та слизових. Екзогенне зараження відбувається через безпосередній контакт з таким пацієнтом або через інфіковані ним предмети. Ендогенне зараження пов’язують з активацією вже присутніх в мікробних асоціаціях організму грибів, наприклад, за тяжких захворювань (туберкульоз, затяжна пневмонія, сепсис, дифтерія, новоутворення тощо).Прояви кандидозу різноманітні, їх поділяють на чотири групи: кандидози слизових оболонок, шкіри та її додатків, вісцеральні кандидози (ізольовані або генералізовані форми) та вторинні алергічні захворювання.

Ізольований кандидоз нирок частіше виникає в осіб, які тривалий час отримували антибіотики, особливо у поєднанні з глюкокортикоїдами. Як правило, це фізично ослаблені пацієнти, особи похилого віку, з цукровим діабетом, новоутвореннями, хронічною нирковою недостатністю. Морфологічно виявляють міліарний кандидоз, каверни, абсцеси, інтерстиціальний нефрит.Клінічні прояви різноманітні — від ізольованого сечового синдрому до тяжкого септичного стану. Найбільш виражені клінічні прояви реєструють при міліарному кандидозі: ендотоксикоз, гіпертермія, біль у поперековій ділянці, зниження концентраційної функції нирок. У сечовому осаді — частіше ізольована гематурія.Для діагностики кандидозу нирок важливе значення надають виявленню кандидурії, яка перевищує 100 000 колоній в 1 мл сечі. Разом із тим зазначимо, що кандидоз без проявів захворювання можна виявити у 8 % осіб, особливо під час вагітності. Проте неодноразове виявлення грибів у сечі за наявності клінічних симптомів у пацієнта, який тривалий час лікується антибіотиками, відіграє вирішальне значення. Певне значення надають серодіагностиці кандидозу (реакція аглютинації і преципітації з антигеном із грибів). Рентгенологічні та сонографічні дані нагадують звичайний пієлонефрит і туберкульозне ураження нирок.

Актиномікоз нирок

Актиномікоз — хронічне інфекційне неконтагіозне захворювання людини і тварин, викликане променевими грибами. Останні постійно присутні в організмі (порожнина рота, шлунково-кишковий тракт, верхні дихальні шляхи). Виникненню захворювання сприяє зниження опірності організму (інші хвороби, переохолодження, діабет, вагітність). Захисна функція слизової оболонки може порушуватися і попереднім місцевим запальним процесом або травмою. Навколо променевого гриба, який проник у підслизовий шар або у підшкірножирову клітковину, формується специфічна гранулома — актиномікома. Закономірності розвитку актиномікоми визначають найбільш розповсюджений шлях поширення актиномікозу в організмі людини — контактний, по “найкоротшій прямій”, незалежно від анатомічних меж, від центра вогнища на периферію і в напрямку поверхні шкіри.Ураження нирок викликається переважно грибами Actinomyces israeli. Інфікування нирок частіше відбувається не контактним, а гематогенним шляхом із первинного вогнища, наприклад, каріозних зубів. У процес втягується, як правило, одна нирка, що візуально нагадує нирку, уражену пухлиною або туберкульозом.

Клініка актиномікозу нирок неспецифічна і характеризується наявністю синдрому ендогенної інтоксикації. Біль у поперековій ділянці помірний, дизурія слабко виражена. Якщо вогнище актиномікозу розміщується у кірковому шарі, то навіть за значної величини воно може і не мати сполучення з порожниною ниркової миски. При поширенні процесу на навколониркову клітковину розвивається картина паранефриту. Ураження сечоводів проявляється їх деформацією, нерівністю контурів, звуженням просвіту. Зміни в сечі з’являються досить пізно (поодинокі лейкоцити та еритроцити); друзи грибів у сечі знаходять рідко. Важливу інформацію може дати пієлографія (деформація миски), ангіографія (виражена дезорганізація судинної системи нирки), комп’ютерна томографія (збільшення та деформація нирки).Актиномікоз сечового міхура зустрічається рідко, перебігає за типом виразково-геморагічного циститу і проявляється дизурією, гематурією. На цистограмі визначається дефект наповнення, при цистоскопії — “пухлина” з досить широкими поліпозними розростаннями.

Малярія

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Ураження нирок при поширених мікозах, паразитозах, інвазіях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок